Radomiak awansował do 1/32 finału Pucharu Polski

Piłkarze Radomiaka Radom pokonali na wyjeździe Olimpię Elbąg 2:1 i awansowali do 1/32 finału Pucharu Polski.

Zieloni jechali do Elbląga osłabieni. W sobotnim (26 lipca) spotkaniu nie mogli zagrać Jakub Cieciura oraz Daniel Barzyński. Do dyspozycji trenera Jacka Magnuszewskiego byli za to zgłoszeni ostatnio Chinonso Agu, Wojciech Serodziński oraz Roman Skowroński. Dwaj pierwsi wybiegli nawet w podstawowej jedenastce.

Pierwszy kwadrans był dość wyrównany. Oba zespoły miały swoje sytuacje. W 4 minucie z dystansu uderzał Leandro, ale minimalnie przestrzelił. Kilka chwil później interweniował Michał Kula, który obronił strzał Łukasza Pietronia. W 21 minucie piłka wylądowała w siatce Radomiaka, ale arbiter dopatrzył się spalonego. W 29 minucie wszystko odbyło się już zgodnie z przepisami i gospodarze wyszli na prowadzenie, a golkipera Radomiaka pokonał Łukasz Pietroń. Pięć minut przed przerwą do wyrównania doprowadził Przemysław Śliwiński, który opanował piłkę w polu karnym i precyzyjnym strzałem wpakował piłkę do siatki.

Na początku drugiej połowy z dystansu uderzał Mateusz Radecki, ale piłka minęła bramkę gospodarzy. Chwilę później z narożnika pola karnego uderzył Krystian Puton, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Po zwycięstwie nad Olimpią radomianie awansowali do 1/32 finału Pucharu Polski. W tej rundzie Zieloni zmierzą się na własnym stadionie z pierwszoligowym Dolcanem Ząbki, a mecz rozegrany zostanie w środę 13 sierpnia.

Olimpia Elbląg - Radomiak Radom 1:2 (1:1)
Pietroń 29' - Śliwiński 40', K.Puton 53'

Olimpia: Tułowiecki - Maciążek, Kopycki (Bojas 58'), Szawara, Ichim, Kolosov, Graczyk (Raduszko 74'), Stępień, Ressel (Kowalczyk 57'), Szuprytowski, Pietroń
Radomiak: Kula - Serodziński, Dubina, Świdzikowski, Karasek (Szewczyk 55'), K.Puton, Agu (W.Puton 66'), Radecki, Wnuk, Leandro (Stanisławski 77'), Śliwiński