Puszcza wygrała w Radomiu

Zapis relacji LIVE z tego spotkania można przeczytać – TUTAJ.

Przed tym pojedynkiem oba zespoły miały na swoim koncie po cztery ligowe punkty. Radomiak zdobył je na wyjazdach remisując z Siarką Tarnobrzeg i wygrywając ze Stalą Stalowa Wola. Natomiast Puszcza zdobyła jeden punkt w Rybniku i wygrała na własnym obiekcie z Siarką Tarnobrzeg. Dodatkowo w środku tygodnia obie ekipy grały mecze w 1/8 Pucharu Polski. Puszcza po serii rzutów karnych wyeliminowała Koronę Kielce, a „Zieloni” przegrali na wyjeździe z III-ligowym GKS-em Jastrzębie.

Po porażce na Śląsku trener Verner Lička obiecał, że dokona zmian w wyjściowym zestawieniu i faktycznie trochę pomieszał składem. Od pierwszej minuty zagrali m.in. Kamil Cupriak, Mateusz Stąporski czy Marcin Gawron. A na ławce usiadł chociażby Szymon Stanisławski, natomiast w meczowej „18” zabrakło Matthieu Bemby. Na dość nietypowej dla siebie pozycji zagrał Leandro, który był ustawiony w środku pola. – Chciałem, żeby Leo miał więcej gry piłką, ale obrona Puszczy mądrze odcinała go od podań – powiedział trener Radomiaka.

Radomiak Radom vs. Puszcza Niepołomice

W pierwszej połowie spotkanie było rozgrywane w spokojnym tempie, choć dogodnych akcji do strzelenia goli nie brakowało. Jako pierwsi na prowadzenie mogli wyjść goście, ale w 7. minucie piękną paradą popisał się Adrian Szady, który obronił strzał Bartosza Żurka. W odpowiedzi Mateusz Stąporski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale uderzył wprost w golkipera Puszczy. W tej części gry swoje szanse miał jeszcze Kamil Cupriak czy Dariusz Brągiel, ale za każdym razem górą był Marcin Staniszewski. Ostatecznie po pierwszej połowie na tablicy ciągle wyświetlał się bezbramkowy remis.

W drugą część gry zdecydowanie lepiej weszli gości. Tuż po przerwie we własnym polu karnym piłkę stracił Michał Grudniewski, a z tego prezentu skorzystał Maciej Domański, który mocnym strzałem pokonał Adriana Szadego. Szybko odpowiedzieć starał się Leo, ale jego uderzenie okazało się niecelne. Później gra się zaostrzyła, a Radomiak nie mógł sforsować obrony gości. Ostatnią nadzieją „Zielonych” był Szymon Stanisławski. Popularny „Stachu” na pełnej prędkości wbiegł w pole karne i został przewrócony przez jednego z obrońców. Jednak sędzia nie dopatrzył się rzutu karnego. Po chwili niebezpiecznie bramkarza zaatakował Leandro, który został ukarany czerwoną kartką. Radomiak kończył mecz w osłabieniu i nie zdołał już odwrócić losów spotkanie. Ostatecznie Puszcza wygrała w Radomiu 1:0.

Po tej porażce Radomiak z dorobkiem czterech punktów zajmuje siódme miejsce w lidze. Kolejne spotkanie „Zieloni” rozegrają w najbliższą sobotę (20 sierpnia), kiedy to na wyjeździe zmierzą się z Rozwojem Katowice.

Radomiak Radom – Puszcza Niepołomice 0:1

Bramki: Domański 50’

Radomiak Radom: Szady – Spychała, Grudniewski, Gurzęda, Sulkowski, Kościelny, Gawron (Kwiek 57’), Cupriak (Stanisławski 75’), Stąporski (Stanisławski 57’), Leandro, Brągiel

Puszcza Niepołomice: Staniszewski – Furatak, Stawarczyk, Czarny, Mikołajczyk, Żurek (Krzysztoń 79’), Uwakwe, Barnus, Łączek (Lepiarz 76’), Domański (Kuliga 83’), Orłowski (Gajewski 90’)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.