Przedostatnia drużyna w tabeli ogrywa Radomiaka Radom!

Pierwsza część sobotniego spotkania rozpoczęła się od mocnego akcentu… kibiców Radomiaka Radom. Mimo bardzo dużej odległości dzielącej obydwa miasta, fani Zielonych nie zamierzali pozostawić swoich zawodników samych w starciu z Kotwicą. Już od pierwszych minut ich doping był bardzo mocny, a przede wszystkim mobilizujący drużynę Vernera Lićki.

Pojedynek rozpoczął się od odważnych ataków obydwu drużyn. Nie ma się oczywiście co dziwić, gdyż zespoły wciąż w tej rundzie nie zasmakowały zwycięstwa. Radomiak by dalej liczyć się w walce o awans, spotkanie z Kotwicą musiał wygrać, zaś gospodarze aby nie myśleć o ligowym spadku, także liczyli na komplet punktów.

Jako pierwsi groźną sytuację wyprowadzili zawodnicy z Radomia. W 12 minucie spotkania po zagraniu Leandro, w polu karnym Kotwicy, na strzał zdecydował się Stanisławski. Jego próbę na zdobycie gola, pewnie obronił bramkarz gospodarzy. Kotwica odpowiedziała w trzech kolejnych minutach strzałami Prejsa oraz Sobkowa – dwukrotnie piłka jednak mijała bramkę Szadego.

W 27 minucie meczu Radomiak miał doskonałą szansę na wyjście na prowadzenie. Po zagraniu Sulkowskiego w pole karne, piłkę główką strącił Stąporski. Futbolówka znalazła się w posiadaniu Stanisławskiego, który z najbliższej odległości trafił tylko w boczną siatkę. W 37 minucie pojedynku w Kołobrzegu, do piłki przed polem karnym dopadł Cupriak. Zawodnik Radomiaka Radom mijał piłkarzy Kotwicy jak slalomowe tyczki, aż w końcu został zahaczony w polu karnym – sędzia wskazał na wapno! Do wykonania rzutu karnego podszedł lider Radomiaka – Leandro Rossi. Brazylijczyk pewnym strzałem w środek bramki wyprowadził Zielonych na prowadzenie. Przed przerwą Radomiak schodził z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga połowa najłatwiej można byłoby powiedzieć, że się odbyła. W kolejnych 45 minutach spotkania, zespół Vernera Lićki "został w szatni". Aspirujący o awans do I ligi Radomiak stracił prowadzenie w niecałe trzy minuty! Najpierw w 52 minucie sobotniego pojedynku Szadego fenomenalnym strzałem z dystansu pokonał Świechowski. W 55 minucie pojedynku akcję oskrzydlającą gospodarzy celnym strzałem w krótki róg bramki zakończył Biel i mieliśmy już 2:1 dla Kotwicy.

Piłkarze Radomiaka Radom bezradnie patrzyli nie tylko na rezultat meczu, ale również na siebie. Kotwica z każdą kolejną bramką wręcz "rosła" i za wszelką cenę chciała "dobić" swojego rywala. Udało się to w 68 minucie spotkania, kiedy to trafieniem popisał się Giel.

Radomiak nie zdołał nawiązać skutecznej walki z rywalem w drugiej części meczu. Podopieczni Vernera Lićki do Radomia wracają z drugą porażką w rundzie zasadniczej i wciąż pozostają bez zwycięstwa w nowym roku. W przyszłym tygodniu przed Radomiakiem bardzo trudny pojedynek. Na stadionie MOSiR-u zamelduje się zespół Rakowa Częstochowa.

Kotwica Kołobrzeg - Radomiak Radom 3:1 (1:0)