Piłkarze Radomiaka jadą to Tarnowa

Już w sobotę (20 kwietnia) Radomiak Radom rozegra drugie spotkanie wyjazdowe w rundzie wiosennej obecnego sezonu. Tym razem rywalem "Zielonych" będzie Unia Tarnów.

W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami w Radomiu padł remis 2:2. Wówczas zespół z Tarnowa w 7 kolejce bronił pozycji lidera. Po bramce Mateusza Radeckiego w 5 minucie meczu gospodarze wyszli na prowadzenie, jednak w 10 minucie wyrównał Łukasz Kazik. Tuż przed przerwą na prowadzenie Radomiaka wyprowadził Piotr Prędota. Gdy wydawało się, że "Zieloni" pokonają piłkarzy z Tarnowa, na 15 minut przed końcem rzut karny wykorzystał Łukasz Popiela i obydwa zespoły podzieliły się punktami.

Obecnie piłkarze Unii Tarnów z dorobkiem 8 zwycięstw, 5 remisów i 7 porażek zajmują obecnie 9 lokatę w ligowej tabeli. Trzeba również podkreślić, że zawodnicy Unii mają do rozegrania jeden zaległy mecz. Największym zagrożeniem dla radomskiego zespołu na pewno byłby Łukasz Popiela. Drugi strzelec ligi (10 bramek) po rundzie jesiennej wzmocnił jednak szeregi wicelidera ligi - Puszczy Niepołomice.

Dla Unii Tarnów będzie to pierwszy pojedynek w rundzie wiosennej przed własną publicznością, co dodatkowo zapewne wpłynie na postawę zawodników Tomasza Kijowskiego. W ostatniej kolejce Radomiak pewnie pokonał Garbarnię Kraków 4-1. Z kolei Unia po trzech meczach wyjazdowych w końcu będzie mogła zagrać o punkty przed własną publicznością. W obecnym sezonie "Jaskółki" zdobyły 5 punktów - dwa remisy i jedno zwycięstwo - to bilans spotkań wyjazdowych z ostatnich tygodni.

Radomiak na pewno będzie chciał podtrzymać dobrą passę, jednak czy przełamie się w meczach wyjazdowych? Od ostatniego wygranego meczu na terenie rywala, minęło osiem miesięcy. Czy podopieczni Armina Tomali przywiozą komplet punktów z Tarnowa? Przekonamy się już w sobotni wieczór.

Spotkanie Unia Tarnów - Radomiak Radom, rozegrane zostanie w najbliższą sobotę (20 kwietnia) o godzinie 16:00.