Okazałe zwycięstwo Radomiaka w Sieradzu

W meczu 15 kolejki grupy łódzko-mazowieckiej III ligi, Radomiak Radom pokonał na wyjeździe Wartę Sieradz 3:0 po bramkach Leandro Rossiego, Szymona Stanisławskiego i Macieja Świdzikowskiego.

"Zieloni" wyszli na to spotkanie z jedną zmianą w pierwszej jedenastce w stosunku do poprzedniego spotkania ligowego. Kontuzjowanego Krystiana Putona zastąpił Kacper Wnuk.

Radomianie już w dziewiątej minucie cieszyli się z objęcia prowadzenia. Przepięknym strzałem z przewrotki popisał się Leandro Rossi i piłka wylądowała w siatce! Gospodarze ograniczali się do defensywy, a Radomiak stwarzał kolejne sytuacje. W 28 minucie goście podwyższyli na 2:0, a autorem bramki był Szymon Stanisławski. "Zieloni" byli zespołem zdecydowanie lepszym, ale do przerwy wynik się już nie zmienił.

W drugiej połowie przyjezdni nie musieli jednak długo czekać na kolejne trafienie. Już w 51 minucie po dośrodkowaniu Aleksieja Dubiny do siatki trafił Maciej Świdzikowski. Warta próbowała strzelić choćby gola honorowego, ale ich próby nie były udane. W 60 minucie uderzał Kamil Woźniak, ale bardzo niecelnie. Radomiak nie zamierzał poprzestawać na trzech zdobytych bramkach. W 73 minucie Przemysław Śliwiński tuż po wejściu na boisko miał szansę na podwyższenie rezultatu, ale dobrą interwencją popisał się golkiper ekipy z Sieradza. Pokonując Wartę podopieczni trenera Jacka Magnuszewskiego zanotowali dwunaste zwycięstwo w tym sezonie!

Warta Sieradz - Radomiak Radom 0:3 (0:2)
Leandro 9', Stanisławski 28', Świdzikowski 52'

Radomiak: Kula - Dubina, Cieciura, Świdzikowski, Serodziński, Wnuk, Puton, Radecki, Brągiel, Leandro (Winiarski 86'), Stanisławski (Śliwiński 73')