Leo ratuje Radomiaka!

Zapis relacji LIVE z tego pojedynku można przeczytać – TUTAJ.

Początek wiosny nie należy do Radomiaka. W trzech pierwszych meczach w tym roku radomianie zdobyli zaledwie dwa punkty remisując na wyjazdach z Puszczą Niepołomice i Błękitnymi Stargard oraz przegrywając u siebie z Rozwojem Katowice. „Zieloni” mieli przełamać tę złą serią w domowym pojedynku z Olimpią Zambrów, która przed tym spotkaniem przegrała trzy mecze z rzędu. Niestety przełamania nie było.

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ

W tym spotkaniu trener Verner Lička nie mógł skorzystać z usług wielu swoich zawodników. Na zgrupowaniu juniorskiej reprezentacji przebywał podstawowy obrońca Mateusz Spychała, za czerwone kartki pauzowali Dariusz Brągiel i David Kwiek, natomiast na kontuzje narzekali Chinonso Agu, Maciej Świdzikowski, Damian Szpak i Rafał Stróżka. Wobec takich osłabień czeski szkoleniowiec zdecydował się na przesunięcie na bok obrony Pawła Tarnowskiego, natomiast w środku pola wystąpił Simon Colina, który tym samym zadebiutował przed radomską publicznością.

Radomiak Radom- Olimpia Zambrów

Pomeczowe wypowiedzi trenerów można znaleźć - TUTAJ.

„Zieloni” ofensywnie rozpoczęli mecz i od pierwszego gwizdka ruszyli do skomasowanych ataków. Radomianie stwarzali zagrożenie, ale brakowało skuteczności przy finalizowaniu akcji. W pierwszym kwadransie na listę strzelców wpisać się mogli Leandro Rossi, Mateusz Stąporski czy Matthieu Bemba, ale żadne z nich nie oddał czystego uderzenia. Przewaga Radomiaka była bardzo wyraźna i wydawało się, że zdobycie gola to kwestia czasu. Niestety wynik otworzyli goście. W 19. minucie Sebastiana Szerszenia w radomskim polu karnym sfaulował Paweł Tarnowski, a karnego na bramkę zamienił Fabian Piasecki i to Olimpia dosyć niespodziewanie wyszła na prowadzenie. Radomiak odpowiedział błyskawicznie, bo niespełna 60 sekund później Simon Colina trafił do bramki, ale sędzia dopatrzył się spalonego i gola nie uznał. Do końca pierwszej połowy radomianie próbowali odrobić straty, ale nie zdołali zmienić rezultatu i na przerwie 1:0 prowadzili goście.

Skrót z tego spotkania można obejrzeć - TUTAJ.

Po zmianie stron Lička zdjął bezproduktywnego Pawła Tarnowskiego i wpuścił do gry Kamila Cupriaka. Później na boisku pojawili się jeszcze Maciej Wojczuk i Szymon Stanisławski, ale Radomiak ciągle nie mógł trafić do bramki rywala. „Zieloni” naciskali i raz za razem stwarzali sobie dobre okazje. W 58. minucie wprost w bramkarza uderzył Cupriak, po chwili składną akcję Radomiaka finalizował Leandro, ale strzelił nad poprzeczką. Swoje szanse mieli także Sulkowski czy Kościelny, ale za każdym razem górą był Piotr Czapliński. Olimpia cofnęła się do obrony i często uciekała się do fauli za co w 83. minucie czerwoną kartką ukarany został Łukasz Grzbowski. Chwilę po tym Radomiak mógł wyrównać, ale z najbliższej odległości nie trafił Szymon Stanisławski. Goście mieli jeszcze piłkę meczową, ale w decydującym momencie skuteczną interwencją popisał się Adrian Szady. Radomianie ciągle atakowali i w 89. minucie w polu karnym faulowany był Maciej Wojczuk. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Leandro i ku uciesze fanów dał Radomiakowi wyrównanie. W doliczonym czasie gry „Zieloni” jeszcze próbowali, ale nic z tego nie wyszło i mecz ostatecznie zakończył się remisem 1:1.

Po tym pojedynku Radomiak z 43 punktami na koncie zajmuje 3. miejsce w tabeli, ale spotkań w tej kolejce jeszcze nie rozegrały goniące go zespołu z Niepołomic i Tarnobrzega. Kolejny mecz „Zieloni” zagrają za tydzień, kiedy to na wyjeździe zmierzą się z Kotwicą Kołobrzeg.

Radomiak Radom – Olimpia Zambrów 1:1

Bramki: Leo 90’ – Piasecki 19’

Radomiak Radom: Szady – Tarnowski (46’ Cupriak), Grudniewski, Gurzęda, Sulkowski, Kościelny, Bemba, Stąporski (69’ Stanisławski), Colina, Filipowicz (61’ Wojczuk), Leandro

Olimpia Zambrów: Czapliński – Byszewski, Cyfert, Kuczałek, Kołodziejski, Bach (74’ Zieliński), Osoliński (58’ Grzbowski), Michałowski, Kotus (72’ Brzeski), Piasecki, Szerszeń (90’ Falon)