Kto numerem "1" w bramce Radomiaka?

Kto numerem
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Od kilku tygodni wielu kibiców Radomiaka zadaje sobie pytanie: kto stanie pomiędzy słupkami w następnym spotkaniu Zielonych?


Kto będzie numerem "1" w bramce Radomiaka?
fot. Szymon Wykrota

  Podczas przygotowań do nowego sezonu w II lidze, o miano "1" bramkarza rywalizowało kilku bramkarzy. W spotkaniach sparingowych podczas obozu w Dębicy, Armin Tomala stawiał zarówno na Władysława Siamina, jak również Marcina Matysiaka. Każdy kibic, zdawał sobie jednak sprawę, że po odejściu Łukasza Skowrona, pierwszym goalkeeperem powinien być wychowanek Radomiaka - Piotr Banasiak. Jednak jego kontuzja, z którą zmagał się od końca ubiegłego sezonu, wyeliminowała go z przygotowań z nową drużyną.

Marcin Matysiak to młody, ale bardzo utalentowany bramkarz. Jego główną cechą jest dynamika oraz doświadczenie. Jego były klub to Bałtyk Gdynia, który występuje w II lidze. W barwach tej drużyny, Matysiak wystąpił ponad 50 razy, co przemawia za jego ograniem. Z kolei Władysław Siamin to wychowanek Dynama Kijów. Do Polski trafił w sezonie 2008/2009 do Ilanki Rzepin. Dwa kolejne sezony spędził w Miedzi Leginca, zaś w ostatnim sezonie występował w Czarnych Żagań.

W inauguracyjnym spotkaniu z Pogonią Siedlce (wygranym przez Radomiaka 1:0) w bramce kibice zobaczyli Władysława Siamina, zaś na ławce rezerwowych znalazł się Piotr Banasiak. A gdzie był Marcin Matysiak? Powodem nieobecności byłego goalkeepera Bałtyku Gdynia, były dopełniane formalności związane z transferem młodego bramkarza do Radomiaka.

Kto zatem stanie pomiędzy słupkami w kolejnym meczu? To wiedzą, tylko trenerzy. Nas może jedynie satysfakcjonować informacja, że zarówno Matysiak, Siamin, jak również Banasiak są zdrowi, a to jedynie może świadczyć o tym, że każdy z nich będzie chciał walczyć o wyjście w podstawowym składzie. Oby rywalizacja była w pełni sportowa.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia wywiadu z powracającym po kontuzji Piotrem Banasiakiem (jakość HD)

Adam Kurasiewicz

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy