Garbarnia Kraków 0:3 Radomiak Radom (zapis relacji)

Na inaugurację rozgrywek drugiej ligi w sezonie 2013/2014 Radomiak Radom wygrał na wyjeździe z Garbarnią Kraków 3:0. Obie drużyny rywalizowały także z niesamowitym upałem. Słońce operowało bardzo mocno przez praktycznie cały mecz. Lepiej z tymi warunkami poradzili sobie Zieloni aplikując rywalom trzy gole, co zapewniło im komplet punktów.

Garbarnia Kraków              0:3            Radomiak Radom
                                                              6' Leandro
                                                               29' Derbich
                                                              88' Czoska

Garbarnia: Błąkała - Haxhijaj, Fedoruk, Pluta, Senderski, Metz, Kalemba, Górecki, Wajda, Ogar, Piszczek
Radomiak: Skowron - Cieciura, Kalinowski, Wichtowski, Derbich, Białożyt, Czoska, Radecki, Byszewski, Leandro, Kornacki

Rezerwowi:
Garbarnia: Jękot, Byrski, Kalicki, Kaczor, Abdalla
Radomiak: Banasiak, Ciach, Cichos, Krystian Puton, Włodzimierz Puton, Szewczyk, Wnuk

90 + 4' koniec meczu. Radomiak na inaugurację sezonu 2013/2014 wygrywa na wyjeździe z Garbarnią Kraków 3:0!
90 + 4' jeszcze uderzał Cieciura, ale niewiele obok bramki
90 + 3' ostatnia zmiana w Radomiaku - Szewczyk za Byszewskiego
90 + 2' w odpowiedzi Abdalla, obok bramki
90 + 2' Cieciura z dystansu, ale niecelnie
90' cztery minuty doliczone przez sędziego
88' zmiana w zespole gości - Ciach za Białożyta
88' GOOOL dla Radomiaka! Przepiękny strzał Czoski z narożnika pola karnego w okienko bramki Garbarni! Garbarnia - Radomiak 0:3
85' aktywny po wejściu na boisko jest Egipcjanin Abdalla, kolejny jego strzał, ale znów niecelny
84' Byszewski na prawym skrzydle. Dośrodkowuje, ale podanie nie znalazło adresata
82' druga połowa zdecydowanie mniej emocjonująca, dużo gry w środku pola, tempo nieco siadło
81' Radomiak zamknięty w tej akcji w swoim polu karnym, ale ostatecznie piłka poza boiskiem, bez strzału
79' pokazał się Abdalla, ale jego strzał bardzo niecelny
78' uderzenie Ogara po ziemi z dystansu, ale zbyt lekkie i bez najmniejszych problemów wyłapuje bramkarz Radomiaka
78' zmiana również w zespole Garbarni. Abdalla za Kalembę
76' zmiana w szeregach gości. Schodzi Kornacki, a na jego miejsce Krystian Puton
75' dobrze dysponowany jest w dzisiejszym spotkaniu Skowron
74' rzut rożny dla Radomiaka. Rozegrany jednak w taki sposób, że obyło się bez zagrożenia pod bramką Garbarni
71' Białożyt do Cichosa, ten oddaje strzał, ale nie dość, że po rykoszecie od obrońcy, to jeszcze zbyt lekki, żeby zagroził bramce gospodarzy
68' przerwa na uzupełnienie płynów
67' dośrodkowanie Góreckiego mija obrońców Radomiaka, zawodników Garbarni, a także... bramkę Zielonych
66' Radecki minął zawodnika gospodarzy, zszedł do środka i podał wzdłuż linii pola karnego, ale niecelnie
65' zmiana w Radomiaku - Cichos za Leandro. Wcześniej dobrą interwencją popisał się bramkarz Garbarni po uderzeniu Białożyta
63' kolejny groźny strzał gospodarzy. Uderzał Górecki i piłkę na korner paruje Skowron
61' pierwsza groźna akcja Zielonych w tej połowie. Z prawego skrzydła do środka schodził Cieciura, ale jego podanie nie znalazło adresata
60' żółtym kartonikiem ukarany Górecki
58' Garbarnia przejęła nieco inicjatywę  na początku drugiej połowy
57' dobre uderzenie z dystansu Kaczora, piłka trafiła w boczną siatkę
55' fatalnie wykonali ten stały fragment gry zawodnicy Garbarni
54' rzut wolny dla gospodarzy na 22 metrze
53' dogranie Ogara w pole karne, ale sytuację wyjaśniają defensorzy Radomiaka
52' uderzenie Kalemby po ziemi z dystansu, ale pewnie golkiper Zielonych
49' żółta kartka dla Ogara, który w środku pola faulował Białożyta
46' uderzenie Kalickiego broni bez większych problemów Skowron
46' drugą część gry zaczęła Garbarnia
46' zmiany w Garbarni - Kalicki za Piszczka oraz Kaczor za Wajdę

45 + 3' koniec pierwszej połowy
45 + 2' próbował strzelać Piszczek, ale piłka powędrowała ponad bramką
45' arbiter dolicza trzy minuty do pierwszej połowy
44' z rzutu wolnego Wajda i dobrze piąstkuje Skowron
40' dośrodkowanie Derbicha z lewej strony. Mało brakowało, a strąciłby tę piłkę głową Czoska
38' strzelał Piszczek, ale daleko obok bramki Radomiaka
36' każdą chwilę przerwy w grze zawodnicy wykorzystują na uzupełnienie płynów
35' dośrodkowanie z wolnego wyłapuje Skowron
31' kolejna dobra akcja Zielonych. Czoska do Kornackiego, ale jego uderzenie broni Błąkała, dobitka Czoski również nie znalazła drogi do bramki
29' GOOOL dla Radomiaka! Derbich otrzymał podanie z głębi pola na lewe skrzydło, wbiegł z piłką w pole karne i uderzył obok bezradnego Błąkały. Garbarnia - Radomiak 0:2
27' zamieszanie w polu karnym Radomiaka! Podawał Górecki, uderzał Kalemba, ale defensorzy z Radomia wybijają futbolówkę zażegnując niebezpieczeństwo
27' dośrodkowanie Ogara z prawego skrzydła, ale dobra interwencja Cieciury i korner
26' gra wznowiona
25' chwila przerwy dla zawodników na uzupełnienie płynów
23' dobre podanie Leandro na lewą stronę do Kornackiego, ten podbiegł pod kole karne i dośrodkował, ale znowu nikt nie zamknął akcji
21' Kornacki lewym skrzydłem, podaje po ziemi, ale żaden z jego kolegów nie zamknął tej akcji strzałem
19' Wajda uderza z dystansu, ale ponad bramką
13' Haxhijaj traci piłkę przed włąsnym polem karnym, przejmuje ją Kornacki i oddaje strzał. Piłka odbija się jednak od jednego z defensorów gospodarzy i wychodzi na rzut rożny, z którego nic jednak dla Radomiaka nie wynikło
12' dośrodkowanie Metza z 25 metrów, ale bardzo nieudane i od bramki zacznie Skowron
10' Mało brakowało, a byłoby 2:0! Radecki jednak minimalnie chybił
6' GOOOL dla Radomiaka! Wrzutka w pole karne Garbarni, golkiper gospodarzy paruje futbolówkę, pozostaje ona jednak w polu karnym, tam dopadł do niej Kornacki, uderzył na bramkę, piłka odbiła się jeszcze od Leandro i wpadła do siatki. Świetny początek Radomiaka! Garbarnia - Radomiak 0:1
5' w środku pola faulowany Radecki
3' strzał Wajdy z rzutu wolnego, ale pewnie łapie Skowron
2' faul Kalinowskiego na skraju pola karnego i żółta kartka dla obrońcy Zielonych

godz. 18:03 - pierwszy gwizdek w sezonie 2013/2014! Rozpoczęli Zieloni!
godz. 18:02 - kapitanem Radomiaka jest w dzisiejszym spotkaniu Jakub Cieciura, ponieważ Maciej Świdzikowski pauzuje za kartki
godz. 18:01 - obie drużyny wychodzą na murawę
godz. 17:59 - mimo późnego popołudnia słońce bardzo mocno operuje nad stadionem
godz. 17:58 - w sektorze gości pojawili się kibice Radomiaka
godz. 17:57 - sędzia dzisiejszego spotkania jest Jacek Lis
godz. 17:55 - oba zespoły zakończyły już rozgrzewkę i udały się do szatni, za chwilę początek meczu!
godz. 17:46 - w Krakowie niesamowity, ciężki do wytrzymania upał. Zawodnicy będą mieli dzisiaj ciężką przeprawę
godz. 17:44 - ze stadionu Hutnika w Krakowie wita Michał Nowak