Efektowna wygrana Radomiaka w ostatnim sparingu przed ligą

Radomiak Radom rozbił w piątek (1 sierpnia) Stal Kraśnik 7:0 w swoim ostatnim sparingu przed rozpoczęciem rozgrywek trzeciej ligi.

Zieloni na tle trzecioligowego rywala zaprezentowali się bardzo dobrze. Radomianie kontrolowali przebieg spotkania od pierwszej do ostatniej minuty i wbili rywalom aż siedem goli. Przeciwnicy nie stworzyli sobie ani jednej dogodnej sytuacji, a nawet nie oddali celnego strzału na bramkę.

Festiwal strzelecki rozpoczął już w ósmej minucie Leandro Rossi, który wpakował piłkę do siatki po dograniu Krystiana Putona. Chwilę później Puton miał szansę wpisać się na listę strzelców, ale jego uderzenie minimalnie minęło bramkę. W 17 minucie było już 2:0, a Marcina Matysiaka pokonał Przemysław Śliwiński.

Po bardzo intensywnych pierwszych dwudziestu minutach gra się nieco uspokoiła, ale tylko na kilka chwil. Już w 34 minucie podwyższył Krystian Puton, który pokonał golkipera Stali pewnym uderzeniem po ziemi. Przed przerwą Radomiak trafiał jeszcze dwukrotnie, a oba gole na swoim koncie zapisał Mateusz Radecki.

Ekipa Stali pewnie najchętniej udałaby się do domu już po pierwszej części gry. Druga połowa rozpoczęła się od szóstego gola dla Zielonych, a celnym uderzeniem po ziemi popisał się Maciej Świdzikowski. W 59 minucie z rzutu wolnego uderzał Daniel Barzyński, ale trafił w słupek. Minutę później było 7:0. Leandro podał do Krystiana Putona, a ten pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Pojedynek mógł się zakończyć nawet wynikiem dwucyfrowym, ale w końcówce radomianie zmarnowali kilka dobrych okazji.

- Jestem zadowolony z wyniku i gry zespołu. Graliśmy dzisiaj z nieco osłabionym przeciwnikiem. Nasza dominacja od początku do końca była bezdyskusyjna i skończyło się to dosyć wysokim rezultatem. Zagraliśmy bezpiecznie w obronie, tak jak mieliśmy to założone przed meczem. Stworzyliśmy kilka sytuacji w ofensywie. Skuteczność jest coraz lepsza, bo padło sporo bramek. Optymistycznie kończymy ten okres przygotowawczy. Ważne, że obyło się bez kontuzji. Zespół jest na pewno zmęczony, co było widać, jeszcze rano mieliśmy trening. Graliśmy trochę w jednym tempie i na stojąco, ale ważne, że mądrze i skutecznie - podsumował spotkanie ze Stalą Jacek Magnuszewski trener Radomiaka Radom.

Potyczka ze Stalą była ostatnią grą kontrolną Radomiaka przed startem ligi. - Ostatni tydzień poświęcimy na dopięcie szczegółów związanych z przygotowaniem do pierwszego meczu ligowego - dodał szkoleniowiec.

W pierwszej kolejce radomianie podejmą na własnym stadionie Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Początek pojedynku w sobotę 9 sierpnia o godz. 17:00.

Radomiak Radom - Stal Kraśnik 7:0 (5:0)
Leandro 8', Śliwiński 17', K.Puton 34', 60', Radecki 40', 42', Świdzikowski 52'

Radomiak: Kula - Cieciura, Dubina, Świdzikowski, Karasek, K.Puton, Agu, Radecki, Barzyński, Leandro, Śliwiński oraz Banasiak, Czubak, Kucharski, Serodziński, Wnuk, Winiarski, W.Puton