Dramat Radomiaka trwa. Zieloni polegli w Siedlcach

W meczu 21 kolejki II ligi, Radomiak Radom przegrał na wyjeździe z wiceliderem Pogonią Siedlce 0:1. Zieloni stracili gola w doliczonym czasie gry i spadli na ostatnie miejsce w tabeli.

Już w drugiej minucie Zieloni mogli stracić gola, ale świetnie w sytuacji sam na sam zachował się bramkarz Radomiaka, Michał Kula, który wybronił strzał Adriana Dziubińskego. Chwilę później uderzenie na bramkę Jacka Kozaczyńskiego oddał Łukasz Białożyt, ale było ono zbyt lekkie. W 16 minucie prawą stroną pognał Samuelson Odunka, "zakręcił" defensorów Radomiaka, ale ostatecznie jego dośrodkowanie wyłapał Kula.

Pierwsze pół godziny to optyczna przewaga Pogoni, która jednak nie potrafiła jej udokumentować golem. Radomiak z kolei praktycznie nie stwarzał zagrożenia pod bramką gospodarzy. Wreszcie, w 41 minucie przyjezdni znaleźli się w świetnej sytuacji. Strzał po ziemi Dariusz Brągiela w świetny sposób obronił jednak nogą Kozaczyński i do przerwy był bezbramkowy remis.

Tuż po wznowieniu gry znakomitą okazję mieli miejscowi. Ponownie w roli głównej wystąpił Kula, który obronił strzał jednego z piłkarzy Pogoni. W 63 minucie groźnie po dośrodkowaniu z narożnika boiska uderzał Marcin Orłowski, ale jego strzał na rzut rożny sparował Kozaczyński. W 69 minucie ponownie przed szansą stanął Orłowski, ale pogubił się w polu karnym. Chwilę później napastnik Radomiaka miał jeszcze lepszą, stuprocentową sytuację, ale zamiast strzelić do pustej bramki, wdał się w drybling i ostatecznie defensorzy Pogoni wybili mu futbolówkę spod nóg!

Kwadrans przed końcem wspomniana wyżej sytuacja mogła się zemścić na Radomiaku, ale raz jeszcze kapitalnie interweniował Kula, który zaliczył świetną paradę po strzale Samuelsona Odunki. W 85 podanie z głębi pola otrzymał Bartosz Kaszubowski ale jego strzał minął lewy słupek.

W 87 minucie dotychczasowy bohater Radomiaka w tym meczu, Michał Kula sfaulował w polu karnym Łukasza Zaniewskiego za co otrzymał czerwoną kartkę, a arbiter wskazał na "wapno". Jedenastkę na gola zamienił Krystian Wójcik i Radomiak przegrał kolejny mecz w drugiej lidze i spadł na ostatnie miejsce w tabeli...

Pogoń Siedlce - Radomiak Radom 1:0 (0:0)
Bramka: K.Wojcik 90+2' (k)

Pogoń: Kozaczyński - Ł.Wójcik (Więzik 77'), Rodak, Dybiec, Ratajczak, Odunka, Kosiorowski, Krawczyk (Kaszubowski 70'), K.Wójcik, Dziubiński (Zaniewski 61'), Demianiuk
Radomiak: Kula - Dubina, Markowski, Robakowski, Wojdyga, Cieciura (Marzec 90'), Orzechowski (Leandro 90'), Białożyt, Brągiel, Stanisławski, Orłowski