Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Wojewoda krytycznie o Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym

Wojewoda krytycznie o Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Przypomnijmy, w grudniu wojewoda zlecił przeprowadzenie kontroli w szpitalu na Józefowie. Przedmiotem kontroli była ocena warunków wykonywania działalności leczniczej, jakości i dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej, w szczególności w zakresie realizacji zadań przez Szpitalny Oddział Ratunkowy. - Miała miejsce wizytacja placówki, a następnie analizowano m.in. dokumenty przedstawione przez Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu oraz oceniano pracę SOR. Po przeprowadzeniu kontroli został sporządzony protokół – mówił na początku stycznia Konstanty Radziwiłł, wojewoda mazowiecki.

Wiele nieprawidłowości

Na ostatniej konferencji w Radomiu, która odbyła się 12 lutego wojewoda przyznał, że choć kontrola formalnie się jeszcze nie zakończyła to wykazała wiele nieprawidłowości. - Ostateczne wnioski do tej kontroli są jeszcze opracowywane, ale wszystko wskazuje na to, że jest wiele zarzutów – mówił na konferencji wojewoda mazowiecki.

Zarzuty dotyczą m.in. pracy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. - Z rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia i wytycznych konsultantów ratownictwa medycznego wynika jednoznacznie, że pacjent na SOR-ze powinien przebywać nie dłużej niż 24 godziny, z regulaminu MSS wynika, że może przebywać tam 72 godz. SOR to nie jest miejsce, w którym pacjent powinien przebywać przez 72 godziny. I myślę, że o tym wiedzą wszyscy. To nie jest wiedza tajemna. Ten szpital daje sobie właśnie taki czas. To oznacza, że dochodzi do jakiejś nadzwyczajnej kumulacji tych pacjentów, a w efekcie do zatorów, które nie powinny mieć miejsca – stwierdził wojewoda.

https://www.cozadzien.pl/radom/wojewoda-odpowiedzialnosc-za-funkcjonowanie-szpitala-ponosi-organ-zalozycielski/70570

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Wojewoda odniósł się również do sytuacji, kiedy na SOR-ze pełnił dyżur pijany lekarz. - Dopuszczenie do pracy człowieka, który – każdy może to sprawdzić w rejestrze lekarzy – ma ograniczone prawo wykonania zawodu, uważam za skandal. Tak nie powinno się zdarzyć. Nie mówię, że lekarz jest bez winy, ale to także wina tych, którzy go zatrudnili. Jeśli na takiej osobie opiera się działanie SOR to coś jest nie tak – uważa wojewoda.

- Jeżeli pan prezes Skura nie daje sobie rady z pozyskaniem wystarczającej liczby personelu, to powinien ustąpić z tego stanowiska, a może pan marszałek powinien go zwolnić i zatrudnić kogoś, kto sobie da radę. Bo jeśli ktoś nie daje sobie rady w zarządzaniu taką skomplikowaną strukturą jaką jest szpital, to po prostu trzeba poszukać innego managera - stwierdził. 

„MSS zajmuje się biznesem”

Wojewoda mazowiecki przyznał również, że „jest wiele różnych sygnałów o tym, że MSS nie jest zarządzany tak jak trzeba”. - Nie kto inny jak tylko przedstawiciele tego szpitala w mediach społecznościowych opublikowali zupełnie zdumiewający sygnał, pokazujący stosunek zarządzających tym szpitalem do pacjentów. Otóż oświadczono, że szpital wypowiada umowę z Radomskim Szpitalem Specjalistycznym na świadczenie konsultacji w zakresie kardiochirurgii, ponieważ nie widzi żadnych korzyści z tego płynących dla siebie – mówił Konstanty Radziwiłł. - Muszę powiedzieć, że byłem w pierwszej chwili zdumiony czy to jest w ogóle prawda, bo to wyglądało groźnie, że przedstawiciele szpitala nie widząc dla siebie korzyści odmawiają udzielania konsultacji pacjentom drugiego szpitala, którzy potrzebują pilnej konsultacji. Poprosiłem o wyjaśnienie i kiedy nadeszła odpowiedź, przeczytałem ją z jeszcze większym zdumieniem. Ona jest kuriozalna. Okazuje się, że konsultuje się pacjentów nie po to, żeby pomóc chorym, tylko po to, żeby nabrać klientów dla siebie. To jest powód dla którego szpital podpisuje umowę konsultacyjną z drugim szpitalem. To pokazuje jaki jest stosunek do pacjentów. MSS spółka z o.o. zajmuje się jakimś biznesem. Mnie to zatyka, nie wiem jak to skomentować.

https://www.cozadzien.pl/radom/rss-wnioskuje-o-zmiane-decyzji-wojewody/70775

Co na to MSS?

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

O to dlaczego Mazowiecki Szpital Specjalistyczny wypowiedział umowę z Radomskim Szpitalem Specjalistycznym zapytaliśmy zarząd szpitala i czy rzeczywiście szpital nie widział dla siebie wymiernych korzyści z umowy. Oto odpowiedź:

"Zarząd Szpitala, zawierając umowę z RSS w zakresie konsultacji kardiochirurgicznych, oczekiwał współpracy, która zapewniałaby kompleksowe leczenie chorym w Radomiu, bez konieczności wyjazdu do innych, odległych ośrodków, a oddziałowi kardiochirurgii dawałaby możliwość rozwoju. Tak jednak się nie działo - pacjenci kierowani byli do innych jednostek. Taka sytuacja w połączeniu z bieżącym obciążeniem wszystkich lekarzy walką z epidemią spowodowała, że Zarząd szpitala podjął decyzję o zakończeniu współpracy w tym zakresie. Jednak po ustabilizowaniu się sytuacji epidemiologicznej i kadrowej w naszej placówce, rozważymy możliwość zawarcia kolejnej umowy w zakresie konsultacji kardiochirurgicznych" - czytamy w odpowiedzi przesłanej do redakcji. 

Przypomnijmy, od poniedziałku 22 lutego pacjentów niecovidowych ma zacząć przyjmować  Szpitalny Oddział Ratunkowy w miejskim szpitalu. 

Katarzyna Skowron fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
 • avatar
  ~Anonim 37.225.27.*** 2021-02-19 07:29
  Powtarzam jeszcze raz . Szpitale powinny być państwowe , pod jednym nadzorem . W tych naszych szpitalach rządzi mafia lekarska . To samo jest w sądach . PiS , pelo . A my płacimy , my cierpimy . Każda firma potrzebuje menadżera ale nie pije do prezesów obecnych . Sporo ludzi nawet nie wie jak może być w porządnym szpitalu . U nas jest tak , ordynator robi łaskę prezesowi że pracuje to i lekarze robią to samo . Jak lekarze olewają to i pielęgniarki robią to samo . Salowa też robi pod siebie bo widzi co się dzieje . Cała prawda . SOR , na sor przyjdzie lekarz i co ? Robią badania pacjentowi , ile to trwa ? Kiedy zrobią to są badania , robią i 10 godzin . Potem co , diagnoza i co . Nic . Drzwi na oddział zamknięte !!! Dlaczego ? Bo ten dziadek dezorganizuje robotę na oddziale . No to pacjent leży dalej . Itd itd . Prezes krzyknie i co ? Lekarz się zdenerwuje i odchodzi . Kto poniesie odpowiedzialność ? Ano prezes i pacjent . Kółko się zamyka . Jak lekarz JEST na oddziale , nawet jak w nocy robi coś innego niż leczenie , ale jest . Procedury ok i prezes kryty . Pacjent ? Chorował to i umarł . Powtarzam ,jak nie zmienia całościowo służby zdrowia to można zmieniać i 10 prezesów , nic to nie da . Te wpisy to potwierdzają . PiS winny , pelo winna a pacjent cierpi .
  • 50%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~Zbyś 37.225.13.*** 2021-02-19 08:11
   Proszę podać jakieś rozwiązanie, żeby było lepiej.
   • 100%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~raa 37.225.20.*** 2021-02-19 13:05
   Patrz wyżej . Jedna instytucja zarządzająca , jedna stawka za usługę . Czym się różni pacjent z warsiawki , czy Krakowa od pacjenta z pionek czy Radomia . Płacimy inna składkę ? Nie . Co jest ? Tam klinika tam uczelnia , tak szpital kliniczny . Tam marsilek szlachcic trudzik , tam wojewoda radziwilowicz . Koniec z tym . W jednej jednostce jest 40 prof a w drugiej ani jednego . Jest już tyłu prof że każdy oddział szpitalny powinien być zarządzany przez profesora . Szpital Wojewódzki !!!!!!! Kto nim zarządza ? Hrabia trudzik . Kto mu pomaga ? Gość wf-ta . Kasa i administracja tak , sprawy lecznictwa i procedur leczenia profesor medycyny . Procedury leczenia , pensje TAKIE SAME W KAZDYM SZPITALU !!!! JEST tylu pacjentów , jest tyle kasy !! Mogą być centra specjalistyczne , ale reszta -pacjent i jego kasa . Proste jak drut . Dentystów już zaszczepili jak oni CALY CZAS PRACUJA , ale prywatnie !! Tłuką kasę a biegną poszczepionke za darmo . Wyszkolili się za państwowe a pracują tylko prywatnie . Gdzie tak jest ? Tylko w Polsce . Takich syt. Jest mnóstwo . Taka politykę prowadzila platforma . Sprzęt kupował Owsiak . 5% mało , 6 mało i 15 % będzie mało . Trzy korporacje . Sędziowie biorą sobie sami . Lekarze , bo to zawód widoczny , załatwili sobie stawki amerykańskie , reszta służby zdrowia lezy i kwiczy , nauczyciele trzecia kasta płacze , choć siedzi w domu to nawet szczepionki im nie pasują . Najlepiej to by im pasowało uczyć po dwoje uczniów w klasie . Oczywiście uczniowie przechodzą z klasy do klasy , nie nauczyciel . Wszystko u nich nie tak . Kto te kasty doprowadzi do normalności będzie MISTRZEM SWIATA . ZYCZE POWODZENIA .
   • 100%
   • |
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~on 88.156.212.*** 2021-02-19 11:58
  Żeby kręcić lody to trzeba mieć ,,głowę " na karku ale chyba nie o to tutaj chodziło może to był nie trafiony prezent za symboliczną złotówkę
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~Anonim 37.225.27.*** 2021-02-19 07:44
  Ten portal pokazuje jak jest . Jakiś kretyn HTP WYPISUJE bzdury i jest tak , PiS winny , PiS winny . O to tu chodzi . Trzeba iść prywatnie do lekarza .
  • 67%
  • |
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~Mila 88.156.215.*** 2021-02-18 20:54
  trafiłam do MSS w grudniu na SOR , po teście z dodatnim wynikiem czekałam 36 h na transport do szpitala covidowego.. widziałam staranie lekarzy i pielęgniarek masę telefonów do szpitali covidowych, wszyscy odmawiali...bezsilność !!! .przyjęcie zrealizował szpital w Lipsku Karetka była nie Pogotowia a Szpitala na Józefowie a mogłam być 36 h wcześniej zawieziona do szpitala zakaznego chore procedury ( przecież Radomski szpital też ma testy i tomograf ale oni przyjmowali chorych po diagnostyce) chory system chore decyzje Wojewody
  • 50%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~Anonim 37.225.27.*** 2021-02-19 07:40
   Co ma wojewoda do tego . To co odpisujesz to potwierdzenie tego , że każdy robi co chce . Wszystkiego jest mało , ludzi mało , czasu mało i NIKT ZA NIC NIE ODPOWIADA . Nie mam twojego palta i co mi zrobisz !! Nawet jak pójdziesz do sądu to cię wspólnie załatwią .
   • 50%
   • |
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~Rad 88.156.209.*** 2021-02-18 22:00
  Najwyższy czas by wpuszczno najblizszych 1osobę do opieki nad pacjentami ,by wreszcie ktoś popatrzył z zewnątrz na ręce personelowi co wyczynia
  • 100%
  • |
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~Mila 88.156.215.*** 2021-02-18 21:07
  Ps Żyję...Po artykułach nt.działania szpitali w Radomiu wiem jak nieprzemyślana była decyzja Wojewody pozostawiająca szpital na Józefowie jedynym szpitalem nie covidowym w regionie otoczonym wianuszkiem szpitali covidowych (Radomski SS, Lipsko, Zwoleń, Przysucha, Iłża i Kozienice) zaļrakło ok 1500 łóżek dla innych chorych. Widocznie coś z doradcami wojewody nie halo...
  • 75%
  • |
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~Anonim 83.6.65.*** 2021-02-18 14:02
  wuhan wojewodzie się nie podoba? coś podobnego..wszyscy wiedzą o tym w Radomiu a wojewodzie trzeba było kontroli, by wiedział co to za patologia tam jest
  • 86%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~Ewa 88.156.214.*** 2021-02-18 15:12
   Bo Wojewoda tak często gości w Radomiu jak często zagląda do chińskiego Wuhan.
   • 70%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~Anonim 5.173.146.*** 2021-02-18 19:35
   wuhan nie ma leczyć wuhan ma zarabiać a czy umrze 100 czy 1000 to szczegół nic nie znaczący
   • 75%
   • |
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~HTP 86.151.159.*** 2021-02-18 19:04
  PiS = korupcja+
  • 57%
  • |
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~Jaga 188.146.97.*** 2021-02-18 17:45
  Trafna ocena Wojewody,w punkt.
  • 67%
  • |
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~Anonim 46.229.147.*** 2021-02-18 17:36
  Wojewoda głupim tłumaczeniem zasłonił zmianę swojej decyzji o pozostawieniu jednego sor-u w Radomiu. Najlepszą metodą na błędną decyzję wojewody jest atak na zarząd szpitala.
  • 55%
  • |
  • oceń:
  • |
 • Pokaż więcej komentarzy
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy