Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Weekendowe atrakcje w Radomiu i regionie

Weekendowe atrakcje w Radomiu i regionie
Pierwszy powakacyjny weekend zaczyna się bardzo atrakcyjnie. Nie zabraknie jak zawsze wielu koncertów. W naszym regionie zapowiada się także kilka niepowtarzalnych imprez.

Piątek, 4 września

Dziś chociaż pogoda nie zachęca do wyjścia, to jednak warto wybrać się do Muzeum  Witolda Gombrowicza na godz. 18.30, gdzie na rozpoczęcie otwarcia nowego sezonu wystąpi ze swoim recitalem Andrzej Poniedzielski.
Artysta obchodził niedawno swój podwójny jubileusz: 60-lecie urodzin i 40-lecie pracy artystycznej. Z tej okazji wydał płytę zatytułowaną „Life?” i właśnie program z tej płyty wykona w czasie recitalu w Muzeum Witolda Gombrowicza. Na pewno podczas spotkania nie zabraknie inteligentnego humoru.

Bezpłatny dojazd z Radomia do Wsoli autobusem MPK: odjazd z przystanku Chrobrego / Czysta (kier. Michałów) o godz. 18.00, powrót po koncercie, ok. 20.30.

Sobota, 5 września

W samo południe o godz. 12 przedstawiciele władz miasta, miejskich instytucji i radomskich środowisk twórczych będą przy pomniku Jana Kochanowskiego czytać fragmenty „Lalki” Bolesława Prusa. To w ramach „Narodowego Czytania”. Każdy, kto przyniesie swój egzemplarz "Lalki" będzie mógł uzyskać pamiątkową, okolicznościową pieczęć.

Natomiast po południu, całe rodziny zapraszamy na wydarzenie promujące sportowy tryb życia. Już w godz. 14 - 20 na zakończenie wakacji, odbędzie się w Radomiu piąta, jubileuszowa edycja zawodów w "Pięcioboju Precyzyjnym".

Pięciobój Precyzyjny to zawody prowadzone w formie pikniku rodzinnego popularyzującego sport oraz rywalizację w duchu Fair Play. Radomianie stworzą 3-osobowe zespoły i sprawdzą swoje umiejętności podczas zawodów, pod czujnym okiem profesjonalistów.

W sobotę wieczorem szykują się dwa koncerty. Muzycy z zespołu Alicetea zapraszają na koncert do radomskiej Czytelni Kawy. O godz. 19.30 zaprezentują utwory dobrze znane publiczność z dwóch poprzednich albumów. Wstęp płatny.  Natomiast o godz. 19 w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu. Wielki Finał III edycji Międzynarodowego Festiwalu ParkowaFest Rock 2015 Gwiazdą  koncertu finałowego będzie Wojtek Pilichowski, najbardziej rozpoznawalny polski gitarzysta basowy na świecie.  Wejście na koncert jest odpłatne. Cena biletu wynosi 25 zł.

W regionie (w gminie Kowala) czeka nas niezwykła impreza, pierwsze „Dożynki u Księdza Kotlarza”, w godz. od 13.00 do 19.00. Dożynki rozpoczną się rodzinnym blokiem rozrywkowym o godz. 13:00 przy domu pamięci ks. Kotlarza w Trablicach 29.  Od godz. 16:00 w kościele parafialnym pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Trablicach – Pelagowie odbędzie się koncert w wykonaniu znanego organisty Roberta Grudnia. Od godz. 17.30 ponownie spotkamy się w domu pamięci na otwartym spotkaniu z historią poświęconemu ks. Kotlarzowi i wydarzeniom Czerwca ’76 zakończonym projekcją filmu „I ciało cicho spocznie w grobie”.Na zakończenie Dożynek u ks. Kotlarza zapraszamy wszystkich na wspólne biesiadowanie.

Niedziela, 6 września

Już od godz. 10  zapraszamy na XVII Radomskie Święto Chleba w Muzeum Wsi Radomskiej. Wydarzenie rozpocznie się mszą świętą za rolników i piekarzy. Podczas święta odbędą się pokazy kulinarne prowadzone przez polską Master Chef Beatę Śniechowską. Nie zabraknie także ludowych kapel i rękodzieła. Odbędą się pokazy kunsztu piekarskiego i prac rolniczych. Zostanie również rozstrzygnięty konkurs na „Tradycyjny wieniec dożynkowy” i „Mój przepis na chleb”. Bilety w cenie: 10 zł normalny, 6 zł ulgowy, 25 zł rodzinny.


Natomiast miłośników motoryzacji zapraszamy do Automobilklubu Radomskiego na godz. 10 na otwarcie imprezy sportowo - rekreacyjnej "Sporty motorowe na Mazowszu – łączy nas pasja". W programie m.in. jazda  gokartami po torze kartingowym, jazda samochodem na trolejach, w alkogoglach, z talerzem Stewarta czy rowerowy tor przeszkód.

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, w niedzielę  o godz. 13.00, zaprasza na kolejny „Niespodziewany Początek Jesieni”, tym razem poświęcony kulturze ukraińskiej. Gwiazdą festynu będzie folkowy zespół Horpyna, czołowy przedstawiciel ukraińskiej sceny muzycznej w Polsce. Natomiast w Iłży odbędzie się Krajowa Wystawa Psów Rasowych.  

Informacje na temat nadchodzących imprez znajdziecie na naszej stronie w zakładce "Kalendarium" Po szczegóły zapraszamy TUTAJ.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy