Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Weekend w Radomiu i regionie. Gdzie się wybrać?

Weekend w Radomiu i regionie. Gdzie się wybrać?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Piątek, 13 września

Fundacja Marii Fołtyn. Koncert inaugurujący działalność fundacji odbędzie się już dzisiaj (piątek, 13 września) o godz. 18 w sali koncertowej im. Krzysztofa Pendereckiego w Zespole Szkół Muzycznych. Wystąpią Monika Świostek (sopran) i Rafał Majzner (tenor) wraz z Rafałem Hołubem (fortepian) i Orkiestrą Smyczkową ZSM w Radomiu pod dyrekcją Przemysława Zycha. W programie znalazły się utwory m.in. Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina, Francesco Cilei i Giuseppe Verdiego. Wstęp wolny.

Przed koncertem, ok. godz. 17.45, przed pomnikiem Marii Fołtyn na terenie szkoły zostaną złożone kwiaty.

„Shirley Valentine” w teatrze. Teatr Powszechny rozpoczyna nowy sezon artystyczny. Na Scenie Kameralnej na inaugurację zobaczymy „Shirley Valentine” Willy'ego Russella w reżyserii Zbigniewa Rybki. Shirley Valentine to kobieta, jakich wiele. Swoje życie podporządkowała rodzinie, spędza całe dnie w kuchni, a rytm jej dni i tygodni wyznacza domowy jadłospis i trasa: dom – zakupy - dom. Przez lata Shirley zdążyła pogodzić się z tą rzeczywistością. Tytułową bohaterkę poznajemy w momencie, gdy w jej życiu pojawia się coś, co nieodwracalnie zburzy ów porządek rzeczy. Shirley ze zdumieniem odkryje, że w jej życiu nie zostało właściwie nic z tego, o czym zawsze marzyła. Czy ta przykładna gospodyni domowa znajdzie w sobie odwagę i siłę, by zacząć wszystko od nowa? W tytułowej roli Iwona Pieniążek.

Sztuka Drzewnej w Elektrowni. O godz. 18 Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza na wernisaż wystawy „Sztuka Drzewnej”. Ekspozycja oferuje retrospektywną możliwość spojrzenia na to, co w zakresie działań twórczych dzieje się od ponad 10 lat w szkole zwanej „Drzewną” w Garbatce- Letnisku (obecnie Zespół Szkół Drzewnych i Leśnych im. Jana Kochanowskiego), słynącej od ponad 70 lat z kształcenia w zakresie technologii drewna i wyrobów stolarskich. Prezentowane prace przedstawiają trzy grupy tematyczne wyrobów z drewna powstałych w Szkole Drzewnej i Leśnej.

https://www.cozadzien.pl/kultura/elektrownia-wernisaz-wystawy-sztuka-drzewnej/59015

Radom art Night. Tajemniczy Stary Ogród. W programie m.in. przemarsz upiorów, warsztaty tworzenia czuringi, drewnianego przedmiotu z kultury materialnej i duchowej Aborygenów, w której manifestuje się moc duchów (warsztaty poprowadzą członkowie formacji Studium Instrumentów Etnicznych), koncert SIE z ich nowym projektem DYM, pokaz filmu „Sobotnia Góra” z muzyką na żywo zespołu Czerwie (film jest adaptacją starej ludowej bajki częściowo przeniesioną we współczesność. Obraz nawiązuje do niemych filmów z początku dwudziestego wieku i jest hołdem złożonym takim twórcom jak: Melies, Wiene, Corman czy późniejszy Paradżanow).  Na finał przewidziano etniczno-transową dyskotekę, podczas której organizatorzy liczą, na wyzwolenie pierwotnej energii. 

Wstęp wolny. Impreza odbędzie się w godz. 19.00 do 24.00 w Starym Ogrodzie. Zbiórka na pochód upiorów o godz. 19 przy mostku od strony ul. Wernera.

https://www.cozadzien.pl/kultura/radom-art-night-tajemniczy-stary-ogrod/59016

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Opętani literaturą. godz. 18.30, Sąd Okręgowy przy ul. Piłsudskiego - „Sąd nad Nagrodą Nobla”. Dyskusja: Małgorzata Smorąg-Goldberg, Justyna Sobolewska, Olaf Kühl, Leonard Neuger. Moderator: Janusz Margański.

Festiwal jest okazją do nieco autotematycznych refleksji o sensie i znaczeniu nagród literackich, a także kontrowersjach związanych z ich przyznawaniem. Pretekstem do tych dyskusji będzie literacki Nobel. Między innymi o tym, dlaczego Literacka Nagroda Nobla nie oddała się w końcu Gombrowiczowi dyskutować będą uczestnicy „Sądu nad Nagrodą Nobla”, który poprowadzi Janusz Margański. Uczestnicy rozmowy zasiądą za autentycznym, sędziowskim stołem – rozmowa odbędzie się w zabytkowym budynku radomskiego Sądu Okręgowego.

Opętani literaturą. Koncert. Godz. 20.00, muszla koncertowa w parku im. T. Kościuszki
„ACH!” – koncert Katarzyny Groniec. Katarzyna Groniec to znakomita artystka, wielokrotnie nagradzana i kochana przez publiczność za wdzięk, ironię, liryzm, pazur sceniczny, ale przede wszystkim za wybitne umiejętności interpretacyjne. Płyta „Ach!” to dziesiąty album artystki, w całości złożony z autorskich tekstów i muzyki. „Ach!“ opowiada o ziemi jałowej, ziemi utraconej i wreszcie o ziemi obiecanej, do której docieramy, rozmieniamy ją na drobne i znów tracimy.

 Sobota, 14 września

Malarstwo w puszce. W sobotę w godz. 10-13 i w niedzielę w godz. 16-19 w przestrzeni „fosy” przy ul. Parkowej 1 odbędą się warsztaty „Malarstwo w puszce”. Warsztaty, których pomysłodawcą jest Dariusz Michalczyk, pokażą, że malowanie farbami w sprayu to nie tylko graffiti i duże formaty. Uczestnicy uzyskają umiejętności twórczego wykorzystania narzędzia, jakim jest puszka sprayu i poznają właściwości zaworków do nich stosowanych. Udział w warsztatach może brać zarówno młodzież od wieku 13 lat, jak i dorośli bez ograniczenia wiekowego. Niewskazane dla osób z nadwrażliwością na substancje lotne zawarte w lakierach. Wstęp wolny.

Niedziela, 15 września

Gala Nagrody Gombrowicza. Godz. 17.00, Zespół Szkół Muzycznych. Koncert Stanisława Soyki.

Stanisława Soyki przedstawiać nie trzeba. Świetny, wyrazisty artysta, rozpoznawalny od pierwszych nut, a jednocześnie wciąż inny, wciąż nowy. Jest zwierzęciem muzycznym z charyzmą performera. Jak mówi, „nie gram dla fajerwerków, nie śpiewam by się popisać. Moją ambicją i pragnieniem jest, by mój śpiew, moje pieśni dodawały otuchy, podnosiły na duchu tych, którzy przychodzą mnie słuchać. Chcę by wychodzili z koncertu pogodni i umocnieni”.

Wieczorki taneczne w Klubie Seniora. O godz. 17 w Domu Kultury „Idalin” odbędzie się wieczorek taneczny dla seniorów. Wstęp płatny.

Moniuszko w skansenie. O godz. 17 w kościele z Wolanowa w Muzeum Wsi Radomskiej rozpocznie się koncert w ramach wydarzenia „3xMoniuszko”. Ostatnia odsłona to recital organowy w wykonaniu Emanuela Bączkowskiego – improwizacje dotyczące twórczości Moniuszki. Bączkowski występował w ramach europejskich i międzynarodowych festiwali organowych. Koncertuje jako solista i kameralista (Izrael, Włochy, Niemcy, Francja). W najważniejszych bazylikach rzymskich wykonał cykl recitali promujących polską muzykę organową i tematycznie związanych z Bożym Narodzeniem i Wielkim Postem. Wstęp płatny.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Deko EKO na fontannach. Pod takim hasłem odbędzie się czwarta impreza z cyklu „Młodzież Zaawansowana (reaktywacja)”. Tym razem będzie ekologicznie. Program: ok. godz. 17.30 – rozstrzygnięcie konkursu na Zielonego Luda i wręczenie nagród; godz. 18 – Z ekologią na ty – przedstawienie przygotowane przez uczniów PSP nr 26; godz. 18.30 prezentacje ekostolików: Bractwo Rowerowe; Uwaga, śmieciarka jedzie!; Zero waste; Jerzykowe osiedle; ECO-ph – bakterie zamiast chemii w domu; Wydział Zdrowia UM – Karta Seniora, Koperta Życia; godz. 19 – koncert Wielkie Bębny (Ryszard Bazarnik).

Parafialno-gminne dożynki miasta i gminy Skaryszew. Tegoroczne Święto Plonów odbędzie się w Makowie. Obchody rozpoczną się mszą świętą polową o godz. 12, po której nastąpi część oficjalna dożynek. Ważnym punktem imprezy będzie prezentacja wieńców dożynkowych, a na stoiskach będzie można spróbować regionalnych potraw. Wystąpi koło teatralne działające przy PSP w Makowie, zaprezentują się zespoły ludowe, a w Makowskim Dworku będzie można obejrzeć wystawę prac malarskich Antoniego Jopkiewicza. Dla najmłodszych przewidziano warsztaty i wesołe miasteczko. Całość zakończy zabawa taneczna z udziałem zespołu Happy.

Food Festival w Wolanowie. Gmina Wolanów wraz z partnerami zaprasza do wzięcia udziału w imprezie plenerowej na placu przy PSP w Wolanowie. W ramach Wolanów Food Festival partnerzy z pięciu województw będą prezentować produkty dziedzictwa kulinarnego ze swoich regionów. Gościem specjalnym będzie Robert Makłowicz, który zaprezentuje pokaz kulinarny, podczas którego przygotuje trzy potrawy dla gości festiwalu z papryką przytycką w roli głównej. Ponadto odbędzie się pokaz kulinarny dla najmłodszych. Początek o godz. 11.15.

XX Dożynki - Powiatowe Święto Plonów 2019. To już dwudziesta edycja dożynek, które odbywają się w naszym regionie. To największe w okolicy święto rolnicze, z bogatą tradycją. W tym szczególnym dniu podsumowania trudu pracy rolnika, wspólnie ze społeczeństwem powiatu będą uczestniczyć wystawcy sprzętu rolniczego i środków do produkcji rolnej, Koła Gospodyń Wiejskich, organizacje pozarządowe oraz lokalni przedsiębiorcy. Początek o 12.30. zbiórka pocztów sztandarowych; o godz. 13 msza polowa. Natomiast oficjalne otwarcie dożynek zaplanowano ok. godz. 14.30.  Gwiazdą wieczoru ma być zespół MIG. Impreza odbędzie się na Stadionie Miejskim w Lipsku przy ul. Soleckiej 100.

https://www.cozadzien.pl/region/lipsko-dozynki-powiatowe-w-najblizsza-niedziele/59067

Iłża. VII iłżecki półmaraton charytatywny. Trasa biegu prowadzi przez malownicze tereny Gminy Iłża, w tym przez jedną z największych w kraju farm wiatrowych. Rywalizacja odbywa się na dwóch dystansach: 21,097km i 10 km. Start obydwu biegów odbywa się w tym samym czasie i w tym samym miejscu. Nawierzchnia trasy: asfalt oraz kostka brukowa. W tym roku będą zbierane pieniądze na leczenie i rehabilitację Jasia Barszcza z Jasieńca Iłżeckiego. Początek o godz. 11. Istnieje jeszcze możliwość zapisu na miejscu, w dniu wydarzenia.

https://www.cozadzien.pl/region/ilza-burmistrz-zaprasza-na-polmaraton/58683

nika/ks fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
 • avatar
  ~jaz 37.47.5.*** 2019-09-13 22:38
  Pytanie brzmi: Gdzie się wybrać by nie było Frysztaka?
  • 86%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~muszla radka 31.0.84.*** 2019-09-14 07:20
   na mnie też siedzi
   • 50%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~emeryt 5.173.136.*** 2019-09-14 10:44
   sieć w domu...
   • 100%
   • |
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~emeryt 5.173.136.*** 2019-09-14 10:43
  Ja i moi sąsiedzi głosują na p.Frysztaka. PiS to partia którą lud w ciągu 4 lat kolej "dobrej zmiany" wywiezie na taczkach
  • 100%
  • |
  • oceń:
  • |
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy