Wciąż możesz podarować "kroplę miłosci"

Wciąż możesz podarować
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Podaruj kroplę miłości
"Podaruj kroplę miłości" to ogólnopolska kampania, którą w Radomiu organizuje Caritas Diecezji Radomskiej przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W naszym rejonie pierwszy etap akcji cieszył się dużą popularnością wśród dawców. Przez cztery miesiące udało się uzbierać 319 litrów krwi. W akcję włączali się przede wszystkim parafianie, jednak ten "bezcenny płyn" oddawały również służby mundurowe. Pierwszy etap trwał do końca czerwca.

Już na początku lipca ruszyła druga edycja kampanii. W ciągu jednego miesiąca do akcji zgłosiło się 187 osób, z czego 161 oddało krew - łącznie niemal 72 litry.
- Parafianom z serca gorąco dziękujemy za ofiarność w postaci własnej krwi. Księżom proboszczom natomiast jesteśmy ogromnie wdzięczni za zrozumienie i życzliwe przyjęcie, które z całą pewnością przekłada się na naszą pracę, dając efekty w postaci zebranej na akcjach krwi - mówią pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu.

Do drugiego etapu kampanii "Podaruj kroplę miłości" przystąpiły również służby mundurowe. W ciągu dwóch akcji zebrano łącznie niemal 25 litrów krwi od 55 krwiodawców.

Należy wspomnieć, że podczas akcji można dodatkowo wypełnić kwestionariusz osobowy, by w przyszłości zostać dawcą szpiku. W lipcu zarejestrowało się 11 takich osób.

Norbert Nowocień

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy