Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

W weekend będzie się działo

W weekend będzie się działo
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Piątek, 11 stycznia

Noworoczny koncert w Łaźni. O godz. 18 w Łaźni (ul. Żeromskiego 56) rozpocznie się koncert Jolanty Sip z zespołem. Oprócz utworów autorskich usłyszymy także piosenki Leonarda Cohena, Boba Dylana, Jacquesa Brela, Włodzimierza Wysockiego, Jana Kondraka, Hanny Lewandowskiej i Piotra Selima, Barbary Kondrak, Grażyny Lutosławskiej, Jacka Musiatowicza. Artystka z 20-letnim stażem, współtworząca Lubelską Federację Bardów, wykona piosenki najbardziej ulubione i wyczekiwane przez publiczność. Będzie wielobarwnie - lirycznie i kabaretowo! Skład zespołu: Jolka Sip – śpiew, Piotr Bogutyn - gitara elektryczna, Michał Iwanek – piano, Michał Wąsik - gitara basowa, Maks Wosk – skrzypce i Krzysztof Redas – perkusja. Jolanta Sip jest laureatką Srebrnego Prysznica III Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję Łaźnia 1996. Wstęp wolny.

Spotkanie z ikoną. O godz. 18 w filii nr 6 (ul. Kusocińskiego 13) Miejskiej Biblioteki Publicznej odbędzie się otwarcie wystawy prac radomskich ikonografów i uczestników warsztatów ikonopisania prowadzonych w KLO im. św. Filipa Neri w Radomiu.

Spektakl „Aniołek” w Resursie. „Aniołek” to piękna, pełna miłości i symboli opowieść o nieoczywistej obecności drugiego człowieka. Tak niezwykła, jak cała historia autorki – podróżniczki, reporterki dziennikarki, która zginęła w 2002 roku na wyspie Bali. Bohaterką „Aniołka” jest Karolina. Osoba niemłoda, która – wydawałoby się – swoje w życiu osiągnęła. A jednak zdąży jeszcze pochować męża (który mimo tego wcale nie stanie się w jej życiu mniej obecny), pokochać i być kochaną. „Aniołek” to pełna uroku opowieść o oswajaniu śmierci poprzez miłość, o niewierności i jej konsekwencjach, o kobiecości i o tym... że nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa. Scenariusz na podstawie powieści „Aniołek” Beaty Pawlak - Alicja Sztylko w opracowaniu dramaturgicznym Roberta Stępniewskiego. Reżyseria Robert Stępniewski, opracowanie muzyczne Mateusz Strzelecki, scenografia Danuta Piątkowska-Poręba, Robert Stępniewski. Spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Resursa. Wstęp wolny.

Kabaretowo w sali ROK. O godz. 18 i 20.30 w sali Radomskiej Orkiestry Kameralnej będzie można obejrzeć Kabaret Moralnego Niepokoju w programie „Tego jeszcze nie grali”. Wstęp płatny.

Sobota, 12 stycznia

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Galeria Słoneczna przy ul. Chrobrego. Otwarcie największej w Polsce wystawy budowli z klocków Lego. Będzie to niezwykła okazja do obejrzenia 100 niesamowitych, premierowych budowli z milionów klocków. Wystawę będzie można oglądać do 10 marca. Wstęp płatny.

http://www.cozadzien.pl/radom/najwieksza-wystawa-budowli-z-klockow-lego/52973

Trzy wystawy w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. O godz. 14 w Muzeum Rzeźby Współczesnej odbędzie się wernisaż wystawy „Tu czy tam? Współczesna polska ilustracja dla dzieci”. Interaktywny projekt skierowany do młodego widza, który ma na celu w sposób wyjątkowy przekonać jak największą grupę osób do czytania. Przedstawia książkę jako piękny i intrygujący przedmiot kultury wizualnej. Wystawie towarzyszyć będzie atrakcyjny program edukacyjny złożony z lekcji, wykładów oraz autorskich spotkań z utalentowanymi polskimi ilustratorami i projektantami graficznymi. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, czym jest ilustracja, jak powstaje i jaka jest jej rola w koncepcji książki obrazkowej. Młody widz będzie miał możliwość sprawdzić się jako ilustrator oraz utrwalić zdobytą wiedzę w kreatywnym zeszycie z zadaniami. Natomiast w Galerii Oranżeria, również o godz. 14, zaplanowano wernisaż wystawy Tomasza Matuszaka „Napalm Traveles. Discover True Holy Land”. Napalm Travels to nazwa niecodziennego „biura podróży”, które zabierze cię do niegdyś wspaniałego miasta Hebron, położonego w południowej części Zachodniego Brzegu, od lat okupowanego przez Izraelskie Siły Obronne (IDF). O tej samej godzinie w Galerii Kaplica będzie można zobaczyć wystawę Krzysztofa Rozpondka „Perenne opus”. Na wystawie, poza tytułowym cyklem „Perenne opus”, zobaczymy również wybór kompozycji przestrzennych autora zrealizowanych w ramach innych serii.

Teatr Piasku Tetiany Galitsyny „Królowa śniegu”. Królowa Śniegu – jedna z najpopularniejszych i ponadczasowych historii dla dzieci w zupełnie nowej odsłonie, malowana na żywo piaskiem i śniegiem! Początek spektaklu o godz. 17 w sali ROK. Wstęp płatny.

Niedziela, 13 stycznia


27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał odbędzie się na placu Corazziego przed urzędem miejskim. Już od godz. 14.30 rozpocznie się koncert, podczas którego wystąpią radomskie zespoły, m.in.: JMS Band, Mistrz i Małgorzata czy Cichosza, a gwiazdą wieczoru będzie Reni Jusis, która wystąpi o godz. 19. Na samym placu też będzie się wiele działo. Swój udział zapowiedzieli m.in. Sprężyści i Radomskie Klasyki, Klub 4X4. W Łaźni będzie również dostępny sklepik z gadżetami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

http://www.cozadzien.pl/radom/przed-nami-27-final-wosp/52993

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Wkręć się w muzykowanie. Kuźnia Artystyczna zaprasza na kolejne spotkanie „Wkręć się w muzykowanie”, które jest formą rodzinnych, twórczych warsztatów. W ich trakcie dzieci w sposób aktywny doświadczają ciekawych przygód, poznając inne kultury i muzykę z różnych strony świata. Kolejna podróż odkryje przed nami muzyczne zakątki karnawałowej Austrii. Usłyszymy najpiękniejsze melodie grywane podczas koncertów noworocznych, a poprzez wspólne tworzenie sami poczujemy się jak na wiedeńskim balu! Liczba miejsc ograniczona. Warsztaty o godz. 10 i 12 w Kuźni Artystycznej przy ul. Daszyńskiego 5. Wstęp: 10 zł – wejście rodzinne (1 dziecko + 1 dorosły). Na wydarzenie dostępne są bilety zniżkowe wyłącznie dla posiadaczy Karty Rodziny Osoby z Niepełnosprawnością.

Grandioso w katedrze. O godz. 17 koncert noworoczny da w katedrze Radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Grandioso” pod dyrekcją Dariusza Krajewskiego. Wstęp wolny, ale podczas koncertu będą zbierane datki, cegiełki na rzecz orkiestry.

Spotkanie w klubie seniora. O godz. 17 w Domu Kultury „Idalin” rozpocznie się spotkanie w klubie seniora. Wstęp płatny.

Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Muzeum zaprasza na wernisaż wystawy obrazów Janiny Blicharskiej-Linar „Portret nieoczywisty”. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu „Miejsce kultury, kultura miejscowa”. Janina Blicharska-Linar (1934-2004) urodziła się w Lublinie, żyła i tworzyła w Krakowie, ale poprzez rodzinę była mocno związana także z Radomiem. W Radomiu bywała bardzo często, tu została pochowana. Jej prace były prezentowane na ponad 30 wystawach, m.in. w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, w „Piwnicy pod Baranami”, w Dworku Białoprądnickim. Twórczość Janiny Blicharskiej-Linar postanowiło teraz przypomnieć grono jej krakowskich i radomskich przyjaciół. W Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli będzie można obejrzeć blisko dwadzieścia obrazów tej artystki. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu „Miejsce kultury, kultura miejscowa”. Otwarcie wystawy o godz.17.00. Wstęp wolny.

Dojazd z Radomia do Wsoli bezpłatnym autobusem z przystanku Chrobrego/Czysta (kierunek: Michałów), zbiórka o godzinie 16.20.

nika/ks

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
 • avatar
  ~Ks Kotlarz 188.146.110.*** 2019-01-12 14:47
  Za pieniądze pis się modli dla pieniędzy ludzie z pisu podli
  • 100%
  • |
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~Anonim 188.146.110.*** 2019-01-12 14:45
  Kabaret to pis robi na co dzień. A ile pójdzie na orkiestrę z tej płatnej reklamy
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~ks. Roman 87.205.110.*** 2019-01-11 09:00
  jak co roku wespół z moimi wiernymi parafianami będę się modli o to aby Owsiak zebrał jak najmniej pieniędzy na chore dzieci. Tylko głęboka wiara poparta wysokimi datkami na tacę jest w stanie spowodować przychylność Pana i wyleczenie dzieci z choroby. Zapraszam do żarliwej modlitwy w intencji wyleczenia wszelkich chorób
  • 56%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~ten sam 185.226.60.*** 2019-01-11 10:05
   z twojej tęczowej choroby raczej nikt cię uleczy
   • 78%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~ks. Roman 87.205.110.*** 2019-01-11 11:27
   czytam synu twoje wypowiedzi i powiadam ci, zaprzestań tego języka nienawiści, albowiem jest to sprzeczne z dekalogiem i będziesz się smażył w ogniu piekielnym, nie mogąc dostąpić zasługi przebywania w Raju. Szatan opętał cię i twoje myśli. Wzywam do modlitwy nie tylko za chore dzieci, ale i za tego pana podpisującego się "ten sam", nienawiść do bliźnich to też choroba. Oprócz modlitwy zapraszam też do składania datków na tacę aby wzmocnić działanie modlitwy.
   • 75%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~ten sam 95.40.206.*** 2019-01-11 16:14
   jesteś zwykłą mierzwą ludzką a każdy niech się modli w swoich intencjach
   • 100%
   • |
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~Anonim 94.254.224.*** 2019-01-11 11:23
  Dziwny jesteś człowiek podszywasz się pod osoby których nigdy nie widziałeś. Myślisz że ludzie są tacy jak ty naiwni i głupi. Chcesz tylko wywołać hejt między nami. Żeby jeden przez drugiego obrzucal się błotem. Żal mi Ciebie będę się modlił za ciebie A i do puszki Orkiestry wrzucę 100 i tobie to proponuje zrobić i na tacę też daj
  • 83%
  • |
  • oceń:
  • |
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy