Uwaga na bankomaty! Znikają pieniądze

Uwaga na bankomaty! Znikają pieniądze
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Uwaga na bankomaty, należy dobrze się im przyjrzeć zanim wypłacimy pieniądze.  - W ostatnich dniach odnotowaliśmy kilka zgłoszeń, w których z konta poszkodowanych zniknęły pieniądze wypłacone przez kogoś w kraju lub za granicą - informuje Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu

W ostatnich dniach do radomskich policjantów zgłosiło się kilka osób, a powodem było zniknięcie z ich kont pieniędzy. Z kont poszkodowanych zniknęło od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Niewykluczone, że podczas transakcji kartą lub podczas wypłaty z bankomatu paski magnetyczne kart mogły zostać zeskanowane.

Przypominamy, żeby korzystając z bankomatu zasłaniać klawiaturę, a także zwracać uwagę na podejrzane kamery (urządzenia powinny być skierowane na twarz, a nie na wpisywany PIN). Podchodząc do urządzenia warto zacząć od sprawdzenia czy elementy bankomatu takie jak czytnik kart i klawiatura nie odbiegają wyglądem od całości oraz czy do bankomatu nie zostały przymocowane podejrzane urządzenia.

Prosimy wszystkie osoby o sprawdzanie transakcji, a w razie wątpliwości należy natychmiast powiadomić swój bank i policję. 

 

Źródło: KMP Radom / fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy