Trwa remont sądu przy ul. Piłsudskiego

Trwa remont sądu przy ul. Piłsudskiego
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Prace rozpoczęto od strony dziedzińca. Kilka dni temu ekipy budowlane przeniosły się na front budynku, od strony ul. Piłsudskiego. - Remont był konieczny, a to ze względu na widoczne zniszczenia i braki w elewacji. Firma została wyłoniona w drodze przetargu. Prace mają potrwać 12 miesięcy; planowo powinny się zakończyć w maju 2015 roku. Koszt prac to 1 mln 326 tys. zł – powiedziała nam Joanna Kaczmarek-Kęsik, rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu.

Prace remontowe zakładają m.in. wymianę uszkodzonych tynków, uzupełnienie i odtworzenie detali architektonicznych; wymianę barierek i parapetów zewnętrznych, izolację ścian przy fundamentach oraz remont podjazdu dla osób niepełnosprawnych.

To nie pierwszy w ostatnich latach tak duży remont budynku sądu przy ul. Piłsudskiego. W latach 2008-2010 przeprowadzono generalne prace naprawcze dachu i poddasza sądu. Wówczas to wymieniono więźbę i pokrycie dachowe oraz przeprowadzono konserwację stropów na drugim piętrze i konstrukcji schodów. Inwestycja kosztowała blisko 3 mln zł. Natomiast w 2011 roku w sądzie wymienione zostały grzejniki z żeliwnych na stalowe; poprowadzono też nowe okablowanie budynku. Prace kosztowały ok. 860 tys. zł.

Obecny remont finansowany jest z funduszy Sądu Okręgowego w Radomiu. Prace nie utrudniają normalnego funkcjonowania instytucji.

 

Aleksandra Jabłonka/ fot. M.S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy