"To nie miasto odpowiada za bałagan wokół dworca PKP"
2012-12-08 12:50
Zmieniają się pory roku, zmienia się i pogoda, jednak dworzec PKP w Radomiu pozostaje wciąż taki sam. Kasy i poczekalnie w kontenerach, rozkopane drogi - pasażerowie dawno już mają tego wszystkiego dość. Część osób za tę sytuację obarcza władze miasta. Aby wyjaśnić, kto odpowiada za ten bałagan, Prawo i Sprawiedliwość rusza z kampanią informacyjną.
Kampania radomskich struktur Prawa i Sprawiedliwości będzie polegała na wywieszeniu plakatów w pobliżu placu dworcowego, które wyjaśnią, że za opóźnienia przy remoncie dworca PKP w żaden sposób nie odpowiadają władze miasta.
- Uznaliśmy, że taka inicjatywa jest potrzebna, bo część osób niesłusznie oskarża nas za bałagan na dworcu. Chcemy w jasny i prosty sposób poinformować, że za ten ciągle przedłużający się remont odpowiada tylko i wyłącznie PKP S.A. oraz administracja rządowa. Jako miasto nie mamy wpływu na zakończenie prac i za tę sytuację nie ponosimy winy - mówi radny Jakub Kowalski z PiS.
Zdaniem radnego, coraz częściej można spotkać się z głosami mieszkańców Radomia, że przedłużający się remont dworca to zaniedbania ze strony prezydenta i pozostałych władz.
- Dwa tygodnie temu jechałem pociągiem z Radomia do Lublina. Byłem zmuszony do skorzystania z prowizorycznego dworca. Te warunki urągają pasażerom. Zaczepiła mnie tam kobieta, która w ostrych słowach zapytała, kto odpowiada za ten stan rzeczy, dlaczego dopuszczono do takiej sytuacji, że w zimę ludzie będą obsługiwani w takich warunkach i kiedy to się wreszcie skończy. Żeby dać ludziom konkretną odpowiedź, kto ponosi odpowiedzialność za remont zdecydowaliśmy się na wydrukowanie plakatów i rozwieszenie ich w pobliżu dworca. Pieniądze na tę kampanię pochodzą z prywatnej kasy. Plakaty pojawią się najpóźniej w poniedziałek lub wtorek - tłumaczy radny Jakub Kowalski z Prawa i Sprawiedliwości.
O zakończeniu remontu dworca w tej chwili nie może być mowy, bo wciąż nie wybrano wykonawcy prac.
- Na nasze zapytanie odpowiedziały w sumie cztery firmy, z którymi wciąż negocjujemy. Liczymy na to, że już w przyszłym tygodniu uda nam się wybrać jedno przedsiębiorstwo, które dokończy modernizację - informuje Tomasz Kowalski z biura prasowego PKP S.A.
§1. Rekord Grupa Mediowa sp. z o.o., zwana dalej Administratorem udostępnia swoim użytkownikom możliwość nieodpłatnego korzystania z Forum Internetowego w serwisie www.cozadzien.pl zwanym dalej Forum, w celu zamieszczania komentarzy i opinii na tematy zamieszczonych publikacji oraz związanych z nimi wymianą poglądów i dyskusją.
§2. Dostęp do Forum posiadają wszyscy użytkownicy publicznej sieci Internet, którzy korzystają z serwisu www.cozadzien.pl zwani dalej Uczestnikami Forum. W celu zamieszczenia komentarza pod publikacją Uczestnik Forum po zapoznaniu się z treścią Regulaminu Forum wypełnia treść w ramce dostępnej pod publikacją wraz z podpisem. Uczestnik Forum może także wyrażać swoje opinie poprzez głosowanie tzw. „łapkami” pod zamieszczonymi komentarzami, które to głosy zliczane są w sposób automatyczny i aktualizowane przy kolejnych odsłonach strony.
§3. Uczestnik Forum publikuje swoje komentarze i opinie wyłącznie na własną odpowiedzialność. Administrator nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Uczestników Forum na łamach Forum.
§4. Niedopuszczalne jest umieszczanie przez Uczestników na łamach Forum treści sprzecznych z prawem, naruszających prawa osób trzecich, zawierających treści pornograficzne, wulgarnych lub obscenicznych, wzywających do nienawiści rasowej lub wyznaniowej lub etnicznej, naruszających godność człowieka, nawołujących do przemocy czy też propagujących przemoc w świecie rzeczywistym.
§5. Niedopuszczalne jest umieszczanie przez Uczestników na łamach Forum treści uznanych powszechnie za naganne moralnie, niezgodnych z zasadami współżycia społecznego, zawierających hejt, będących pomówieniami czy też celowo obraźliwych, w tym także oskarżeń i opinii szkalujących Administratora oraz naruszających dobre imię jego firmy, mediów, właścicieli i pracowników.
§6. Niedopuszczalne jest umieszczanie przez Uczestników na łamach Forum treści zawierających przekazy reklamowe, linki innych serwisów, treści będących reklamą, spamem oraz niezamówioną informacją handlową. Uporczywe zamieszczanie powtarzających się treści pod wieloma publikacjami a także komentarze nie związane w żaden sposób z publikacją i zbędne z uwagi na przedmiot dyskusji będą traktowane jako spam.
§7. Administrator zastrzega sobie prawo do usuwania treści, o których mowa w par. 4, 5 i 6 Regulaminu Forum a także innych wypowiedzi uznawanych przez niego za uciążliwe, jak również prawo do blokowania uczestnictwa w Forum w stosunku do osób naruszających postanowienia par. 4, 5 i 6 regulaminu. Wydawca może również przekazać pozostające w jego posiadaniu dane Uczestników Forum sądowi, prokuraturze, policji i innym uprawnionym organom państwa na potrzeby prowadzonych przez nie postępowań.
§8. Administrator prowadzi moderację automatyczną przez system antyspamowy wyposażony dodatkowo w filtr wulgaryzmów, który odpowiada za usuwanie treści zakwalifikowanych do tych kategorii. Moderacja ręczna stosowana jest w wyjątkowych przypadkach po analizie zgłoszeń wynikających z naruszeń par. 4, 5 i 6 oraz pozostałych zapisów regulaminu.
§9. Administrator zastrzega sobie prawo do wyłączenia Forum z treści prowadzonego przez siebie serwisu lub zmianę sposobu dodania komentarza w innych opcjach dostępnych pod ramką wpisu a także wyłączenia możliwości komentowania dla poszczególnych publikacji bez podawania przyczyn takiego działania.
§10. Administrator dołoży wszelkich starań w celu zapewnienia prawidłowego działania Forum oraz udzieli pomocy w rozwiązywaniu problemów dotyczących jego funkcjonowania.
§11. Uczestnicy Forum poprzez umieszczenie swoich komentarzy i opinii na stronach Forum zobowiązują się do przestrzegania Regulaminu Forum.
§12. Regulamin niniejszy obowiązuje od momentu jego opublikowania. Administrator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszym regulaminie. Wszelkie zmiany stają się obowiązujące w momencie ich opublikowania na stronie www.cozadzien.pl