Szansa na prawdziwe dzieciństwo

Szansa na prawdziwe dzieciństwo
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Anna Maria Białkowska - wiceprezydent Radomia - zaprasza w piątek, 14 sierpnia nad zalew na Borki. Odbędzie się tam koncert charytatywny promujący rodzicielstwo zastępcze, podczas którego  zebrane zostaną fundusze na  na rzecz dzieci objętych pieczą zastępczą. W pomoc rodzinom zastępczym i akcję promująca rodzicielstwo zastępcze bardzo mocno zaangażowana jest wiceprezydent Białkowska.

– Zapraszamy wszystkich, którzy tego dnia będą szukali dobrego pomysłu na spędzenie wolnego czasu. Jednocześnie liczymy na hojność naszych gości. Pieniądze trafią m.in. do rodzin zastępczych i placówek rodzinnych, które wkładają wiele serca w opiekę nad dziećmi - mówi wiceprezydent Anna Maria Białkowska.
 
Koncert będzie także okazją do promocji rodzicielstwa zastępczego, bo wciąż sporo dzieci przebywa w domach dziecka. – Wprawdzie mamy jeden z najlepiej rozwiniętych systemów pieczy zastępczej w Polsce, ale i tak potrzebne są kolejne rodziny, które zechcą zaopiekować się dziećmi – przyznaje Anna Maria Białkowska.

Osoby sprawujące pieczę zastępczą zgodnie twierdzą, że dodatkowe pieniądze bardzo się przydadzą. bo jednak potrzeb jest sporo. – Na podstawowe potrzeby oczywiście nie brakuje funduszy, ale niektóre z naszych dzieci chciałyby na przykład rozwijać swoje pasje sportowe lub artystyczne, a to już wiąże się z dodatkowymi wydatkami. Jeżeli znajdą się chętni, by wspomóc nas swoim gestem, to z góry dziękujemy – mówi  dyrektor placówki rodzinnej nr 12 Krystyna Grudzień.

Koncert organizowany przez władze miasta rozpocznie się o godz. 18.00 nad zalewem na Borkach. W czasie koncertu zbiórkę pieniędzy będą prowadzili wolontariusze, m.in. przedstawiciele władz miasta, funkcjonariusze służb mundurowych, artyści i sportowcy.

Przypomnijmy, że Radom został nagrodzony za wkład w rozwój rodzicielstwa zastępczego. Wyróżnienie zostało przyznane przez Koalicję na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej. Tą prestiżową nagrodę  w całym kraju otrzymało tylko kilka miast.

KS, UM/ fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy