Rusza proces kibiców Legii

Rusza proces kibiców Legii
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Takiego procesu w Radomiu nie było już dawno. Przed Sądem Rejonowym w Radomiu stanie 20 kibiców Legii Warszawa oskarżonych o wywołanie zamieszek w stolicy.

Dokładnie siedem lat temu, 2 września 2008 roku przed derbami Legii z Polonią doszło do zamieszek. Kibice Legii nie otrzymali biletów na mecz z Polonią. Swoje niezadowolenie postanowili pokazać na ulicach miasta. Dziś rusza proces dotyczący dwudziestu osób, które brały czynny udział w zbiegowisku sprzed siedmiu laty. - Osoby te są oskarżone o udział w zbiegowisku wiedząc, że uczestnicy tego zdarzenia dopuścili się gwałtownego zamachu na interweniujących funkcjonariuszy policji, a także uszkodzenia mienia - mówi Joanna Kaczmarek-Kęsik, rzecznik Sądu Okręgowego.

Akt oskarżenia wpłynął do Sądu Rejonowego w Radomiu w marcu tego roku. - W akcie oskarżenia znajdują się również informacje na temat ewentualnych szkód jakich dopuścili się uczestnicy zbiegowiska. Wskazuje się tutaj na szkody w budynku Polskiego Związku Niewidomych, uszkodzenia barierki przy schodach wejściowych do tego budynku, drzwi, platformy do przewozu osób niepełnosprawnych i uszkodzenia samochodu – informuje rzecznik.

Zniszczenia spowodowane przez grupę tych osób wyceniono na kilkanaście tysięcy złotych. - To są kwoty rzędu 15 tys. w zakresie strat na szkodę Polskiego Związku Niewidomych, tysiąc w zakresie uszkodzenia samochodu – mówi Joanna Kaczmarek-Kęsik.

Oskarżonym grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Jak poinformowała nas rzeczniczka część z osób przyznała się do zarzuconego im czynu. Oskarżonym grozi do trzech lat więzienia.

Sąd Rejonowy ustalił już kilka terminów rozpraw. Ostatnia rozprawa została wyznaczona na 4 listopada tego roku. Na dzień dzisiejszy ma odbyć się ich sześć.WW / fot. cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/sad_struga.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96