W lutym ubiegłego roku, przypomnijmy, radomscy radni wyrazili zgodę na to, by Miejska Pracownia Urbanistyczna przystąpiła do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic Wierzbickiej, Toruńskiej i Starowiejskiej. Chodziło o to, że hipermarket E.Leclerc postanowił się rozbudować i poszerzyć swoją ofertę o sport, usługi i rozrywkę. Kupił już nawet działki – za i obok siedziby hipermarketu. A żeby procedura uzyskiwania pozwoleń na budowę była krótsza, MPU przygotuje plan zagospodarowania.
Pod koniec października projekt uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego trafił na sesję rady miejskiej, ale po prawie trzygodzinnej debacie i uwagach mieszkańców ul. Starowiejskiej, którzy pojawili się na sesji, sprawę odroczono i odesłano ponownie do komisji rozwoju. Poszło nie tyle o rozbudowę marketu E. Leclerc, ile o drogi dojazdowe do powiększonego centrum handlowego.
https://www.cozadzien.pl/radom/rozbudowa-marketu-ul-starowiejska-koscia-niezgody/60298
Posiedzenie komisji odbyło się 30 października, na terenie planowanej przez E.Leclerc inwestycji. - Komisja wnioskuje do MPU, by zrezygnować z tych dwóch dróg wewnętrznych, których powstaniu sprzeciwiają się mieszkańcy. Zdecydowaliśmy natomiast, że zjazd z ul. Wierzbickiej zostaje. Leclerc jest usatysfakcjonowany, bo jego planom rozwoju nic nie zagraża – powiedział nam Tomasz Gogacz, przewodniczący komisji rozwoju.
Teraz radni na czwartkowej sesji nadzwyczajnej (14 listopada) ponownie pochylą się nad projektem uchwały. Jej posiedzenie rozpocznie się o godz. 16 w USC.
kos fot. archiwum cozadzien.pl