Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Reorganizacja poczty - związkowcy powalczą o pracowników?

Reorganizacja poczty - związkowcy powalczą o pracowników?

Plany reorganizacyjne polskiej poczty negatywnie odbijają się na pracownikach radomskiej poczty.
- Reorganizacja naszej firmy spowodowała to, że część etatów zostało zlikwidowanych, z kolei inne osoby muszą dojeżdżać do pracy w stolicy. Do programu dobrowolnych odejść zgłosiło się 19 osób – stwierdzili, że wolą sami odejść niż czekać na decyzję o tym, czy zostaną zwolnieni czy będą musieli dojeżdżać do Warszawy. W tym przypadku niektórym osobom po prostu zaczęła siadać psychika. Pod koniec czerwca odeszła ostatnia osoba, która skorzystała z programu dobrowolnych odejść. Niestety nowe decyzje zarządu Poczty Polskiej S.A. powodują to, że wszystkie komórki, które tutaj funkcjonują od 1 lipca zostały przekształcone. Najpóźniej od 16 lipca wszystkie urzędniczki zajmujące się obsługą kadrową, płacową  oraz socjalną, będą musiały dojeżdżać do stolicy. W zasadzie pod koniec lipca całe piętro naszego budynku opustoszeje. Lada chwila będzie to  budynek - widmo. Co prawda pozostanie część eksploatacyjna (sam urząd pocztowy), ale nie wiem co się stanie z tymi dwoma piętrami. Poza tym, może dojść do tego, że wszyscy ci, którzy odeszli stąd do Warszawy, będą obsługiwać właśnie naszych pracowników - tłumaczy Wojciech Redestowicz, Przewodniczący Komisji Podzakładowej NSZZ „Solidarność” Poczty Polskiej S.A. w Radomiu.

Przypomnijmy: Nowy podział Poczty Polskiej zakładał utworzenie 17 regionów i polega na scentralizowaniu głównych siedzib poczty tak, aby każda z nich była ulokowana w mieście wojewódzkim. Mazowsze jako jedyne będzie miało dwie placówki: Warszawa-Województwo iWarszawa-Miasto. Związkowcy radomskiego oddziału pocztowego chcieli, aby w Radomiu nadal funkcjonowała siedziba dyrekcji. W tej sprawie interweniował m.in. Prezydent Andrzej Kosztowniak wysyłając do zarządu Poczty Polskiej pismo w sprawie zachowania w naszym mieście dyrekcji. Zarząd poczty nie zgodził się jednak na odstępstwo od wprowadzonych zmian w nowym podziale rejonowym. Początkowo dyrekcja Poczty Polskiej S.A. - ze względu na potencjał infrastrukturalny siedziby radomskiej poczty oraz problem bezrobocia w naszym mieście - twierdziła, że jest szansa na utworzenie w Radomiu 3 ośrodków kompetencyjnych, tj.: Centrum Rachunkowości, Centrum Zarządzania Kadrami oraz Centrum Usług Koncesjonowanych. Tak się jednak nie stało. Rzecznik prasowy poczty poinformował tylko, że w oddziale radomskiej poczty będą funkcjonowały stanowiska ds. reklamacji i koordynacji operacji systemów informatycznych. Jak obecnie wygląda sytuacja administracji radomskiej poczty?

Czy nowy podział rejonowy poczty w negatywny sposób wpłynie na jej klientów? Jak zaznacza Wojciech Redestowicz, jest to mało prawdopodobne, ponieważ zmiany dotyczą działów administracyjnych.

- Radomskie placówki pocztowe na razie działają, ale w planach jest przekształcanie ich w filie bądź zlikwidowanie. Listonosze czy osoby bezpośrednio obsługujące klientów na poczcie również są przenoszeni, tyle że wszystko odbywa się na terenie Radomia. W tej chwili działają 3 centralne urzędy ze służbą doręczeń – kiedyś było ich więcej. Dla listonoszy jest to zapewne problem, ponieważ ich rejon jest dużo większy. Jak widać, zmiany najgorzej wpływają na naszą wewnętrzną pracę, ale nie odbijają się na razie na naszych klientach - dodaje.

- Do tej pory dokonano tylko i wyłącznie dewastacji struktury Poczty Polskiej, która została zapoczątkowana w 2005 roku. Z biegiem lat te „ruiny” dalej funkcjonowały. W tej chwili pocztą zarządzają osoby, które naprawdę chcą coś zmienić. Ale do koncepcji nowego zarządu podchodzę z bardzo dużym dystansem, ponieważ oddalamy się od swoich pracowników, komplikując wewnętrzną obsługę firmy, a należy pamiętać, że mamy 90 tys. ludzi. Okazuje się, że diabeł tkwi w szczegółach, które nie zostały dobrze przemyślane i dopracowane. Tego typu problemy będą pokazywały się w różnych miejscach kraju. Dlatego będziemy jeszcze dyskutować - tłumaczy Bogumił Nowicki, przewodniczący "Solidarności" polskiej poczty.

Czy związkowcy zmienią coś jeszcze na korzyść pracowników poczty i co stanie się z pomieszczeniami znajdującymi się w budynku poczty przy ul. Beliny-Prażmowskiego w Radomiu, będziemy informować na bieżąco.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy