8 listopada 2012 roku, w wieku 105 lat, zmarł porucznik Stanisław Życki, ostatni żołnierz 72. Pułku Piechoty im. Dionizego Czachowskiego. W 2012 roku przekazał on jeszcze członkom radomskiego stowarzyszenia noszącego imię 72. Pułku Piechoty im. Dionizego Czachowskiego prawo do kontynuowania tradycji oraz noszenia barw i odznak pułku. W 1939 roku Stanisław Życki był uczestnikiem bitwy pod Mławą, brał udział w obronie twierdzy Modlin. Pod Kowlem dostał się do niewoli sowieckiej, uciekł z transportu , przedzierał się do Polski i trafił... do niewoli niemieckiej.
29 listopada, w wieku 52 lat, zmarła Małgorzata Jarczewska, prezes Stowarzyszenia Bezrobotnych Miasta Radomia. Stowarzyszenie od lat wspiera osoby bezrobotne, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

11 stycznia 2013 r. odszedł Stanisław Kosiec, wieloletni obrońca i kapitan Radomiaka Radom. Był znany z ze świetnie wykonywanych stałych fragmentów gry i stosowania fair play. W wieloletniej karierze tylko dwa razy otrzymał żółtą kartkę. Do Radomiaka trafił w 1967 roku. Był bohaterem meczu z Lublinianką w 1977 roku, kiedy to w 87. minucie zdobył gola decydującego o awansie "Zielonych" do II ligi.
25 marca w wieku 55 lat zmarł Tadeusz Wydra, urzędnik i samorządowiec, dzięki któremu w Radomiu powstało m.in. Centrum Przetwarzania Danych. Był absolwentem Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu oraz Wydziału Transportu Wyższej Szkoły Inżynierskiej. Pracował w dziale łączności i automatyki PKP Radom, był nauczycielem Zespołu Szkół Elektronicznych. Od 1999 r. pełnił funkcję dyrektora generalnego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, został też prezesem Agencji Rozwoju Radomia. W 2002 r. został dyrektorem departamentu zarządzania kadrami w służbie cywilnej w Urzędzie Służby Cywilnej, a następnie dyrektorem generalnym w Ministerstwie Finansów.
27 marca zmarł Andrzej Iwiński, wybitny aktor filmowy i teatralny, który na deskach radomskiego teatru grał w latach 1979–1991. Radomscy teatromani pamiętają go ze świetnych kreacji, m.in. Komendanta w "Policji" Mrożka. Związany był też z teatrami w Zabrzu, Jeleniej Górze i przede wszystkim Częstochowie. Grał w Teatrze Telewizji, filmach i serialach.

23 sierpnia w wieku zaledwie 37 lat zmarł Jarosław Tkaczyk, były piłkarz ręczny Broni Radom, czterokrotny mistrz Polski w barwach Iskry i Vive Kielce. Urodził się w Radomiu, był wychowankiem sekcji piłki ręcznej Broni Radom, grał w reprezentacji Polski juniorów.

6 września zmarł Jerzy Koncki, jeden z najbardziej znanych w środowisku malarzy i rzeźbiarzy, związanych z Radomiem. Miał 99 lat. Jerzy Koncki uprawiał rzeźbę, malarstwo sztalugowe i ścienne. Zajmował się również konserwacją rzeźb. Urodził się w Radomiu, w latach 1943 – 1947 studiował w Ecole Nationale des Beaux Arts w Lyonie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał na Wydziale Rzeźby u profesora Ludwika Bertolli. Do kraju wrócił w 1955 roku i zaczął brać czynny udział w życiu artystycznym radomskiego środowiska plastyków. Uczestniczył w wielu wystawach okręgowych i ogólnopolskich.
15 września w wieku 72 lat odszedł Roman Fomin, znany radomski sędzia siatkarski, jeden z najlepszych polskich arbitrów w swojej dyscyplinie. Roman Fomin uprawiał piłkę nożną, piłkę ręczną, koszykówkę, tenis stołowy, jednak siatkówka była jego największą pasją. Był zawodnikiem, trenerem arbitrem.
22 września zmarł Marek Kopacz, wieloletni pracownik prokuratury oraz zastępca dyrektora Zakładu Opieki Zdrowotnej w Szydłowcu. Był wielkim sympatykiem piłki nożnej, przez lata udzielał się w klubie Szydłowianka Szydłowiec, w latach 2000-2004 był też członkiem zarządu Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.26 września wieku 66 lat odszedł Zygmunt Zwierzyk, znany radomski tenisista stołowy, wychowanek Broni Radom. W latach 70. XX wieku należał do czołówki polskich zawodników i do kadry narodowej. W 1975 r. kiedy wspólnie z Witoldem Januszem został Mistrzem Polski w grze podwójnej. Z Bronią Radom w 1978 roku wywalczył awans do najwyższej klasy rozgrywek, a w 1980 roku 4 miejsce w I lidze, najwyższe w historii klubu.
3 października zmarł Waldemar Różycki, wieloletni pracownik samorządu radomskiego. Waldemar Różyczki pełnił funkcję sekretarza miasta pierwszej kadencji. Przez kolejne lata pracował w wydziale Urzędu Miejskiego, zajmującym się sprawami promocji miasta. Ostatnio był związany z Radomskim Klubem Środowisk Twórczych i Galerią "Łaźnia".
RED. Fot. archiwum cozadzien. Zdjęcie Stanisława Życkiego dzięki uprzejmości "Gazety Radomskiej", zdjęcie Janusza Pulnara dzięki uprzejmości Muzeum im. J.Malczewskiego.
.