Radom dostał 30 milionów

Radom dostał 30 milionów
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Aż 30 milionów złotych trafi do Radomia z funduszy unijnych. To zwrot części kosztów poniesionych na budowę południowej obwodnicy miasta. Pieniądze mają być przeznaczone na budowę m.in. hali widowisko-sportowej czy budowy trasy N-S.

W piątek, 25 września podczas konferencji symboliczny banknot o wartości 30 mln złotych na ręce prezydenta Radosława Witkowskiego złożył Leszek Ruszczyk, wicemarszałek województwa mazowieckiego. - To jest symbol, ale aneks, który podpiszemy skieruje do Radomia 30 mln w ramach dofinansowania do obwodnicy południowej i jest to zwiększenie udziału środków unijnych. Gratuluję  i wierzę, że pieniądze zostaną  skutecznie wykorzystane – powiedział wicemarszałek.

Pieniądze, które trafią do Radomia to oszczędności uzyskane przy realizacji niektórych zadań w perspektywie finansowej 2007-2013. - Dziś dla nas jest to niezwykle miła chwila, od wielu miesięcy ubiegamy się o zwiększenie dofinansowania do obwodnicy południowej i to jest finał wspólnych starań, a w szczególności zaangażowania pana wicemarszałka – mówił Radosław Witkowski.  Jak zadeklarował prezydent te środki  zostaną przeznaczone na dofinansowanie  najważniejszych projektów w 2016 roku, jak budowa hali widowisko-sportowej, stadionu Radomiaka i trasy N-S. – Oczywiście trudno mówić w jakich proporcjach, bo te projekty będą realizowane w określonych fazach czasowych. Natomiast na pewno te środki zostaną z powrotem przekierowane do projektów inwestycyjnych, tak żeby nasze miasto mogło się rozwijać – tłumaczył prezydent.

To już drugie dofinansowanie do budowy obwodnicy, jakie samorząd Mazowsza udzielił miastu. Za pierwszym razem kwota również wyniosła 30 mln. - Wtedy pieniądze pochodziły głównie z naszego budżetu. Teraz natomiast zwiększamy udział funduszy unijnych w całej inwestycji - powiedział Leszek Ruszczyk.

KS / fot. JG

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy