Precyzyjne zmagania już w ten weekend

Precyzyjne zmagania już w ten weekend
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

- W tym roku wracamy do Parku Leśniczówka. Zapraszam do udziału w rywalizacji. Będzie okazja, by sprawdzić swoją precyzję w pięciu konkurencjach i powalczyć o nagrody, ale przede wszystkim ma to być dobra zabawa, bo jak zwykle pięciobój będzie się odbywał w  formie rodzinnego pikniku - mówi wiceprezydent Anna Białkowska. Radomianie, którzy zgłoszą się do udziału w zawodach stworzą trzyosobowe zespoły i sprawdzą swoje umiejętności w takich konkurencjach jak: strzelectwo, łucznictwo, kręgle plenerowe, darts oraz bramka celnościowa. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody w postaci pucharów, sprzętu sportowego i unikatowych gadżetów.

Także dla widzów przygotowywane są liczne atrakcje. - Pod okiem profesjonalnych zawodników odbędą się konkursy precyzji strzału do bramki piłkarskiej, rzutu do kosza i siatkarskiej zagrywki. Punktem kulminacyjnym pięcioboju, nawiązującym do EURO 2016 w piłce ręcznej, będzie pokaz gry w tej dyscyplinie w wykonaniu zawodników radomskich drużyn – wylicza współorganizator zawodów Bartłomiej Kłusek. W planie imprezy jest także występ zespołu młodych gimnastyczek „Pajęczarki” z Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu. Przez cały czas trwania imprezy dostępne także będą: specjalnie przygotowane boisko piłkarskie, strefa futbolu stołowego, koszykówki, czy badmintona.

Pomysł organizacji pięcioboju precyzyjnego przypadł do gustu m.in. byłemu trenerowi polskiej reprezentacji piłkarskiej Andrzejowi Strejlauowi. – To świetna inicjatywa, która promuje aktywność fizyczną, a jednocześnie ma szansę wzmacniać rodzinne więzi. Do udziału w imprezie zachęcam przede wszystkim rodziny, dla których to może być świetna, wspólna zabawa – powiedział na konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim Andrzej Strejlau.

Wiceprezydent Anna Białkowska i trener Andrzej Strejlau otrzymali od organizatorów dwa pierwsze numery startowe.

Aby wziąć aktywny udział w jubileuszowym Pięcioboju Precyzyjnym wystarczy zgłosić się do biura zawodów 5 września w Parku Leśniczówka. Zapisy będą przyjmowane w godz. 14.00-16.00.Udział w zawodach jest bezpłatny. Dodatkowe informacje oraz regulamin zawodów dostępne będą na stronie UM Radom oraz oficjalnym profilu pięcioboju precyzyjnego na facebooku.

Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Radomia Radosław Witkowski, Polski Komitet Olimpijski oraz Muzeum Sportu i Turystyki.

UM Radom / fot. JK

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy