Prawie 4 tys. zebrane na cele charytatywne

Prawie 4 tys. zebrane na cele charytatywne
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

- Inicjatywy charytatywne są szczególnie ważne, gdyż bezinteresowne pomaganie innym pozwala dołożyć własną cegiełkę do lepszego jutra dla potrzebujących. Jestem ogromnie wdzięczna za Państwa nieocenioną chęć niesienia pomocy – mówiła wiceprezydent Anna Maria Białkowska podczas spotkania z osobami, które charytatywnie zaangażowały się w organizację imprezy.

Specjalne podziękowania otrzymali m.in. przedstawiciele zespołów: Redox, Taste, Cassino, Goran i Agnieszka Mortka, współorganizatorzy koncertu: Pablo Technologist, Studio Filmowe Mikab oraz klub Explosion, a także radomscy radni, przedstawiciele MOSiR-u, Policji, Straży Miejskiej, firmy Mat-Hol, Ośrodka Adopcyjnego, Klubu Motocyklowego „Shark Riders” i dziennikarzy radomskich mediów, którzy włączyli się w zbiórkę pieniędzy podczas koncertu.

Cała zebrana kwota trafi do rodzin zastępczych i placówek rodzinnych. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup przyborów szkolnych. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu Marcin Gierczak podkreśla natomiast, że koncert przyniósł dodatkowy, pozafinansowy efekt. – Dzięki nagłośnieniu tej imprezy więcej osób dowiedziało się o tym, czym jest rodzicielstwo zastępcze. Kilka z nich już dowiadywało się o szczegóły. Mam nadzieję, że to z czasem zaowocuje i przybędzie nam rodzin zastępczych oraz placówek rodzinnych – powiedział Marcin Gierczak. 

Obecnie w Radomiu różnymi formami pieczy zastępczej objętych jest ponad 350 dzieci.

UM / fot. JK

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy