Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Polityka na śniadanie – ostra wymiana zdań

Polityka na śniadanie – ostra wymiana zdań
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Gośćmi pierwszego odcinka programu „Polityka na śniadanie” byli: była posłanka, a obecnie kandydat do Rady Miejskiej Radomia z list Kukiz’15 Marzena Wróbel, liderka radomskiej Nowoczesnej i „jedynka” Koalicji na Rzecz Zmian Katarzyna Kalinowska, szef kancelarii Senatu, radomski radny i kandydat Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku wojewódzkiego Jakub Kowalski, wieloletni radny i kandydat Bezpartyjnych Radomian Kazimierz Woźniak oraz kandydat KWW Rafała Czajkowskiego Michał Wójcik. Program prowadził Łukasz Molenda.

Podwyżka cen energii elektrycznej

Rozmowa w programie „Polityka na śniadanie” rozpoczęła się od tematu zmiany dostawcy prądu do wszystkich miejskich instytucji w Radomiu. Od czerwca odpowiada za to firma PGE Obrót, a miasto dopiero we wrześniu ogłosiło przetarg w tej sprawie. – W Urzędzie Miejskim zabrakło sprawnej osoby, wcześniej odpowiadał za to Rafał Czajkowski, który dobrze zarządzał magistratem – stwierdził Jakub Kowalski. – Dziś widać, że Radosław Witkowski, po rozstanie ze sprawnymi menadżerami ma problemy z zarządzaniem. Jeżeli na ogłoszenie przetargu czeka się od czerwca do września to coś jest nie tak.

Zmiana dostawcy pociągnęła za sobą również podwyżki cen energii. – Wszystko przez podwyżki cen węgla – powiedziała stanowczo Katarzyna Kalinowska. – Co roku każdy obywatel naszego kraju dopłaca po 2 tys. zł do produkcji węgla. Łącznie kosztuje to nas aż 11 mld zł. A za tym idą podwyżki cen energii. Dlatego nie można za nie winić samorządu, tylko władzę centralną, która oparła naszą energetykę o węgiel, który dodatkowo sprowadzamy z Rosji.                                                       

Do sprawy odniosła się również Marzena Wróbel, która stwierdziła, że obie strony ponoszą za to winę. – PGE to w 57% spółka Skarbu Państwa. Dlatego dziwi mnie, że Wojciech Skurkiewicz podnosi ten temat w kampanii, bo globalnie za wzrost cen odpowiedzialne jest państwo, w którym aktualnie rządzi PiS – powiedziała Marzena Wróbel. – Natomiast pani Kalinowska broni Urzędu Miejskiego, ale od czerwca minęło już kilka miesięcy, a przetarg dopiero teraz zostanie ogłoszony. I nie ważne kto go wygra to i tak my zapłacimy więcej.

Otwarcie ofert przetargowych nastąpi 24 października, czyli już po pierwszej turze wyborów samorządowych.

http://www.cozadzien.pl/radom/polityka-na-sniadanie-ogladaj-na-zywo/50463

Debata „jedynek”

Kolejnym tematem była debata „jedynek”, którą zaproponował prezydent Radosław Witkowski. Ta propozycja zakłada, że przed wyborami w bezpośrednich debatach miałby się spotkać „jedynki” z poszczególnych okręgów z list Koalicji na Rzecz Zmian i Prawa i Sprawiedliwości. 

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Na tego typy debaty nie chce się zgodzić Jakub Kowalski. – To umniejszanie roli pozostałych komitetów wyborczych. Oczywiście my chcemy rozmawiać, ale w większym gronie, chociażby takim jak dzisiaj, gdzie są przedstawiciele innych komitetów, a nie tylko PiS-u i Koalicji na Rzecz Zmian – powiedział Jakub Kowalski. – To bardzo cwana propozycja Radosława Witkowskiego, który chce ograniczyć ilość mówców. Ale to bardzo szkodliwe rozwiązanie dla dyskursu politycznego.

Katarzyna Kalinowska stwierdziła, że PiS boi się dyskutować. – Boicie się rozmawiać. Na ostatniej debacie prezydenckiej zabrakło Wojciecha Skurkiewicza. Teraz nie chcecie spotkań pomiędzy „jedynkami” – stwierdziła liderka Nowoczesnej.

Przeciwni debat pomiędzy „jedynkami” PiS-u i Koalicji na Rzecz Zmian byli również pozostali goście Polityki na Śniadanie. – Nie możemy ograniczać debat do dwóch podmiotów. To jest próba wyeliminowania pozostałych komitetów – zauważył Michał Wójcik. – Dla Platformy to jest wygodne, ale samorząd od zawsze był blisko ludzi i nie można wykluczyć z debaty komitetów taki jak mój, który powstał oddolnie, a nie jest wielką ogólnopolską partią.

http://www.cozadzien.pl/zdjecia/ruszyl-nowy-program-telewizji-dami-polityka-na-sniadanie/50467

Wtórowała mu Marzena Wróbel. – To dążenie do dwubiegunowości sceny politycznej. Ale na tej scenie są inne duże partie, jak chociażby Kukiz’15 i te partie też do debat powinny być zapraszane. Polacy mają prawo dowiedzieć się, jakie poglądy mają wszystkie strony sceny politycznej – stwierdziła była posłanka.  

Za szerszymi debatami był również Kazimierz Woźniak. – Debaty powinny być pomiędzy wszystkim. Choć jeżeli dwa komitety chcą ze sobą rozmawiać to ja nie widzę przeszkód – zaznaczył kandydat Bezpartyjnych Radomian.

Niszczenie plakatów i rozwieszanie ich w niedozwolonych miejscach

W ostatnich dniach w Radomiu pojawiły się plakaty Wojciecha Skurkiewicza. Część z nich była rozwieszona w pasach drogowych. Zaistniałą sytuację tłumaczył Jakub Kowalski. – Za rozwieszanie plakatów odpowiedzialna była zewnętrzna firma, która przedstawiła nam dokumenty, z których wynikało, że wszystko jest zgodnie z prawem. My jako komitet nie mamy obowiązku sprawdzać, czy ta firma nie złamała prawa – powiedział Jakub Kowalski. – Oczywiście teraz sprawdzimy ich działania i jeżeli się okaże, że coś jest niezgodne z prawem to błyskawicznie usuniemy niewłaściwe plakaty.

Kazimierz Woźniak przypomniał, że w Radomiu nie można wieszać plakatów wyborczych w pasach drogowych. – Według mnie te plakaty łamią prawo i powinny być jak najszybciej usunięte. Sami to prawo ustanowiliśmy, żeby nasze miasto nie było zaśmiecane płytami dyktowymi i plakatami. Jeżeli dobrze pamiętam pomysłodawcą tej uchwały był Jakub Kowalski, a teraz jego partia w moim odczuci złamała te przepisy – stwierdził Kazimierz Woźniak.

Kolejnym problemem jest niszczenie plakatów wyborczych. – Wandalizm jest niedopuszczalny i trzeba się temu głośno sprzeciwić – powiedział Michał Wójcik. – Natomiast jeżeli chodzi o zachowanie PiS-u to plakaty w pasie drogowym to ich kolejna wpadka. Wcześniej byliśmy świadkami drukowania ulotek, które nie miały prawnie wymaganych adnotacji. Wątpię, aby to były świadome błędy, ale na pewno świadczy to o niedbałości Prawa i Sprawiedliwości.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Do kwestii plakatów wyborczych odniosła się również Marzena Wróbel, która stwierdziła, że to problemy „bogatych” komitetów. – W tej chwili mamy do czynienia z nawałem materiałów wyborczych, ale tylko dwóch kandydatów, czyli PiS-u i PO. Ale trzeba brać pod uwagę, że są inne komitety, które nie dostają pieniędzy z budżetu państwa na prowadzenie kampanii wyborczej. Partia Kukiz’15 uważa, że takie dopłaty nie powinny mieć miejsca i tych funduszy nie pobiera – powiedziała Marzena Wróbel.

„Dublerzy” na listach wyborczych

Na zakończenie programy „Polityka na śniadanie” poruszony został temat tzw. dublerów na listach wyborczych, czyli kandydatów, którzy mają identyczne imiona i nazwiska, jak inni znani politycy z naszego regionu. Chociażby na listach Bezpartyjnych Radomian znalazł się Jakub Kowalski.

 - Jeżeli ma się podróbki to jest się w cenie – zauważył Jakub Kowalski z Prawa i Sprawiedliwości. - Uważam, że te zachowania są niewłaściwe i mylą wyborców, a dodatkowo do rady może dostać się ktoś przez pomyłkę. Nie zgadzałem się na tego typu zagrywki cztery lata temu, kiedy mój komitet wystawił na listę Katarzynę Marzenę Wróbel. To nie jest droga do budowania politycznego kapitału. Każdy powinien iść swoją drogą i budować własne imię i nazwisko. Mam tylko nadzieję, że wyborcy nie dadzą się nabrać na te tanie sztuczki.

Swojego oburzenia nie kryła Marzena Wróbel. – Cztery lata temu PiS wystawił Katarzynę Marzenę Wróbel i ona dostała się do rady, choć nie robiła żadnej kampanii. Nie miała ani jednej ulotki czy plakatu, nikt nie wiedział jak wygląda, a mimo wszystko weszła do rady tylko dlatego, że ma identyczne nazwisko jak ja – stwierdziła Marzena Wróbel.

Całą sytuację bagatelizował Kazimierz Woźniak. – Na listach innych komitetów też są Woźniakowie czy Kowalikowie i nie robimy z tego powodu wielkiego hałasu. Natomiast pani Katarzyna Marzena Wróbel jest radą bieżącej kadencji i dlatego zaproponowaliśmy jej miejsce na listach Bezpartyjnych Radomian – zakończył Kazimierz Woźniak.

Kolejny odcinek "Polityki na śniadanie" w najbliższą sobotę o godz. 9 na antenie Radia Rekord, Telewizji Dami i na portalu CoZaDzien.pl. Zapraszamy do oglądania. 

Krzysztof Domagała Fot. Artur Sandomierski

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
 • avatar
  ~Matiz 188.146.33.*** 2018-09-24 07:35
  Nie lepiej z Panią Katarzyną umówić się na kolację ze śniadaniem. Może by się dała wciągnąć na członka jakiejś tam męskiej partii. Po co politykę uprawiać. jest tyle przyjemniejszych rzeczy
  • 67%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~Anonim 94.254.224.*** 2018-09-24 08:42
   Umów się.
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~POwalomy 79.189.241.*** 2018-09-25 09:00
   On jest nowoczesny europejczyk i chce sie umowić z tym sexownym grubaskiem
   • 100%
   • |
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~Anonim 94.254.224.*** 2018-09-24 08:41
  Pani Kalinowska zwracała się do Pani Wróbel per "pani Marzeno" To całkowity brak zasad kultury, tym bardziej, że Pani Wróbel w drugą stronę zwracała się używając nazwiska. Taka nowoczesna a wychowanie jakby kiepskie
  • 100%
  • |
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~+500 188.146.33.*** 2018-09-24 07:18
  Ich się słuchać i oglądać nie da . Kowalski już się wyrobił jak barchany Wróblowej w kroku. Zróbcie politykę nocą. Panie Wozniak. Z kim Pan do stołu siadasz
  • 83%
  • |
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~Anonim 188.146.33.*** 2018-09-24 06:42
  MOGLIBY KONSUMOWAĆ. BUZIAKI POZAPYCHAĆ CIASTEM I BYŁOBY OKEY. POJEDLI POZAGRYZALI I DO DOMU.
  • 50%
  • |
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~modar 178.235.189.*** 2018-09-23 10:55
  Największym problemem jest niewywiązywanie się mediów z podstawowego dla nich obowiązku w demokracji czyli podawania wyborcy PEŁNEJ INFORMACJI o kandydatach. Niczego nie wolno tu zatajać. Jeśli to czynią to...demokracja nie funkcjonuje a wybory są tylko imitacją. A w Radomiu?! Cozadzien.pl zataja fakty. Na przykład o Fałku, że to przez niego Radom stracił szanse na rozwój przez utratę statusu miasta wojewódzkiego. Przypomnę tu Panom, Redaktorom, że gdy był prezydentem Radomia w godzinie zero czyli wtedy gdy kształtował się podział administracyjny w ogóle nie chciał rozmawiać z Kielcami na temat wspólnego województwa jak to zrobiły Toruń i Gorzów Wlkp. Kielce wtedy również bardzo się bały utraty statusu miasta wojewódzkiego. Nawet minister Stępień przyjeżdżał na obrady RM aby przekonać radomskich "geniuszy". Bezskutecznie! I bardzo słabym prezydentem był Fałek. Kolejne przypomnienie. Zamknął wiadukt na Słowackiego i przez rok nic się nie działo. Po objęciu władzy przez Włodarczyka w rok później samochody jeździły nowym wiaduktem. I przez politykę informacyjną portalu ten dywersant może znów zostać prezydentem! Straszne to działanie! Kolejny utajniany fakt. Jan Rejczak! W sejmie głosował za likwidacją Województwa Radomskiego! Oczywista zdrada! Ale to nic dla portalu bo...wyborcy nic o tym nie będą wiedzieć i wybiorą kukłę na następną 5-letnią kadencję. A kukła był już posłem, przewodniczącym RM, wojewodą, radnym sejmiku. Co zdziałał? Zero absolutne. Czy stać znów nas na wybór kukły?! Tu dziwię się też PiS-owi. Wszak to z jego list startowali Fałek i Rejczak. Na Fałku się poznali. Na Rejczaku - czyżby nie?! Jednak wracając do meritum - portal coadzień sprawia, że demokracja w Radomiu działać nie może! To ciężki zarzut. Niestety prawdziwy!
  • 57%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~mp8 178.235.180.*** 2018-09-23 17:07
   Z reguły nie komentuję cudzych wpisów ale te wypociny zawierają wiele - delikatnie mówiąc nieścisłości. W 1998 roku, kiedy wprowadzana była reforma administracyjna, w Polsce rządziła koalicja AWS-UW, a więc partii będących poprzedniczkami PiS i PO
   • 100%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~mp8 178.235.180.*** 2018-09-23 17:23
   Ostatni wojewoda radomski Kazimierz Wlazło. Od 1997 do 1998 z ramienia AWS zajmował stanowisko wojewody radomskiego. W 1999 został doradcą wojewody mazowieckiego. Adam Włodarczyk SLD, był prezydentem Radomia w latach 1998-2002,
   • 67%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~modarek 93.159.188.*** 2018-09-23 22:28
   modar tyś głupszy niż ustawa przewiduje, różni ludzie ci proponowali abyś założył swoja portalę, która będzie wypełniać dziennikarskie obowiązki a ty co? tylko szczekać umiesz?
   • 100%
   • |
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~Basia 188.147.104.*** 2018-09-22 14:41
  Bardzo podobala mi się wypowiedzieć Pana Michała Wójcika Widać, że konkretny i mądry człowiek.
  • 65%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~Anonim 83.6.145.*** 2018-09-22 18:37
   Rafał nikt ci nie mówił że to śmieszne
   • 67%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~ten sam 5.174.120.*** 2018-09-22 20:43
   masz rację baśka - michał wójcik z kabaretu to mądry facet
   • 55%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~Zakochałam się w tym samym 188.147.34.*** 2018-09-23 03:07
   Lepszego kabareciarza od ciebie @ten sam na tym portalu nie ma, nie było i nigdy nie będzie. Masz dożywotni przywilej komentowania, albowiem wszystkich wprowadzasz w nastrój euforii. Dzięki twoim przemądrym wypowiedziom Radosław Witkowski zyskał mnóstwo zwolenników, albowiem twoje uwielbienie dla jego działań nie ma granic. Pisowski notable dwoją się i troją aby cię rozgryźć, ale ty jesteś jak Stig , sam się ujawisz kiedy skończysz misję, czyli kiedy dzięki tobie Radosław wygra w pierwszej turze.
   • 71%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~ten sam 5.174.120.*** 2018-09-23 08:42
   wygra konkurs na największego gila w mieście
   • 79%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~RAA 95.40.20.*** 2018-09-23 13:48
   A najmądrzejszy jest Sławomir a jak się dobrze go słucha!mimo że trzeba jechać do Skaryszewa ,no nie @ten sam?;
   • 100%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~ten sam 5.174.120.*** 2018-09-23 15:01
   @rag- wiesz że nie reaguję na zaczepki śmieci
   • 100%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~Anonim 77.115.87.*** 2018-09-23 17:52
   Wszyscy wiedzą że jesteś jego zagorzałym zwolennikiem, ale już nie obnoś się z tym tak ostentacyjnie. Wygra to wygra, ale nie musisz mu tak kibicować.
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~Anonim 77.115.87.*** 2018-09-23 17:53
   Większego od ciebie? To nierealne.
   • 100%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~RAA 95.40.20.*** 2018-09-23 22:01
   @ten sam przeczysz sobie ,przecież reagujesz
   • 100%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~psychiatra 93.159.188.*** 2018-09-23 22:23
   ten sam - smieciarz nie reaguje na zaczepki smieci, o lekach nie zapomnij
   • 100%
   • |
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~Bogdan 188.146.64.*** 2018-09-22 12:57
  Bardzo dobre wystąpienie reprezentanta Rafała Czajkowskiego. W tym komitecie widzę potencjał.
  • 52%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~Radek 185.49.29.*** 2018-09-22 14:06
   Rafał, nawet jak podpiszesz się "Bogdan" to i tak wiem, że to Ty! Weź już przestań...
   • 52%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~Anonim 94.254.226.*** 2018-09-22 15:16
   Koniu spadaj na szczaw
   • 67%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~Nie 188.146.32.*** 2018-09-23 12:02
   Rafał, ucisz Troli bo normalnie żenada. Śmierdzi twoim hejtem na 100 kilometrów. Wszyscy wiedzą, że w II turze poprzesz Skurkiewicza ten tyłek za to Ci wysoko posadzi.
   • 78%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~Anonim 94.254.226.*** 2018-09-23 12:34
   Witek nie przejdzie do drugiej tury więc o fotel prezydenta będzie walczyć Czajkowski i Skurkiewicz
   • 69%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~Anonim 178.42.248.*** 2018-09-23 13:33
   Nie będzie drugiej tury. Witkowski wygra w pierwszej
   • 63%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~Anonim 94.254.226.*** 2018-09-23 16:17
   Witek przegra w pierwszej
   • 70%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~Anonim 79.185.158.*** 2018-09-23 19:58
   Witkowski oczywiście wygra w pierwszej turze
   • 57%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~Anonim 94.254.230.*** 2018-09-23 21:17
   Witkowski oczywiście przegra w pierwszej turze!
   • 57%
   • |
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~Arturro 94.254.231.*** 2018-09-23 00:31
  Jerzy Z., karma wraca, nie odpuszczę Ci.
  • 80%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~mefisto 178.235.180.*** 2018-09-23 17:26
   a kto to jest jakiś ważny?
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~Arturro 94.254.231.*** 2018-09-23 00:30
  Gdzie Jerzy Z. ? Zaszył się przed wymiarem sprawiedliwości ???
  • 100%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~aqqqu 178.235.180.*** 2018-09-23 17:08
   o co chodzi?
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~RADOM to PIS. 94.254.140.*** 2018-09-23 11:19
  POrchy.Został wam miesiąc.A później z rodzinkami do kryminału.
  • 73%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~Anonim 95.40.20.*** 2018-09-23 13:51
   Za miesiąc to będzie RADOM TO P.O !!pisdzielcu
   • 82%
   • |
   • oceń:
   • |
 • Pokaż więcej komentarzy
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy