Podejrzana o dzieciobójstwo ma jeszcze trójkę dzieci

Podejrzana o dzieciobójstwo ma jeszcze trójkę dzieci
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Przeciwko matce podejrzanej o zabicie swojego dziecka tuż po urodzeniu oraz przeciwko ojcu noworodka
zostało wszczęte postępowanie dotyczące pozbawienia władzy rodzicielskiej.


Sprawa dotyczy radomianki, która między majem a czerwcem tego roku miała zamordować swoje dziecko godzinę po porodzie. 11 czerwca wszczęto postępowanie karne przeciwko niej. Prokuratura Okręgowa w Radomiu postawiła jej zarzut dzieciobójstwa. Matce noworodka grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Okoliczności tego tragicznego zdarzenia nadal nie są ujawnione przez prokuraturę ze względu na dobro rodziny, możliwość zacierania śladów przez matkę noworodka i drastyczne okoliczności zdarzenia.

Przeciwko kobiecie będą toczone dwie sprawy: o dzieciobójstwo i o pozbawienie władzy rodzicielskiej. Mimo to Sąd Rodzinny i Nieletnich w Radomiu pozwolił na osobisty kontakt kobiety z trójką jej starszych dzieci.

- Podejrzana o dzieciobójstwo ma jeszcze trójkę dzieci. Od momentu wszczęcia postępowania karnego, kobieta nie mogła się z nim kontaktować, jednak kilka dni temu Sąd Rodzinny i Nieletnich w Radomiu uchylił ten zakaz. Podstawą tej decyzji była opinia biegłego psychiatry, który uznał, że kobieta nie stwarza zagrożenia dla zdrowia i życia swoich pozostałych dzieci - informuje Joanna Kaczmarek-Kęsik, rzecznika Sądu Okręgowego w Radomiu. - W tym momencie dzieci są pod opieką ojca. Kontrolę nad całą rodziną sprawuje kurator, który codziennie odwiedza ich dom, a raz w tygodniu składa sądowi raport.

Sprawę karną z art. 149 KK o dzieciobójstwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Radomiu. Jak poinformowała nas rzeczniczka prokuratury Małgorzata Chrabąszcz, kobieta nadal przebywa w szpitalu psychiatrycznym.

Pierwsza rozprawa dotycząca pozbawienia władzy rodzicielskiej matki wyznaczona została na 24 września.

Karolina Sierka, Roksana Kowalewska

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy