Podawali się za policjantów i okradali

Podawali się za policjantów i okradali
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Policjanci  zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podawali się za funkcjonariuszy i okradli  autostopowiczów.  Jeden z zatrzymanych był poszukiwany, trafił do aresztu śledczego.

Kilka dni temu  dwóch autostopowiczów, którzy przejeżdżali przez Radom rozłożyło namiot w okolicach ulicy Kieleckiej, gdzie mieli spędzić noc, aby rano kontynuować podróż. Do namiotu podeszło dwóch mężczyzn, którzy podając się za funkcjonariuszy policji zażądali okazania dowodów osobistych. -  Mężczyźni odmówili,  chcieli,  aby najpierw  rzekomi policjanci okazali legitymacje. Wówczas doszło do szarpaniny - informuje Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu. -  Fałszywi funkcjonariusze zaczęli  grozić autostopowiczom. Pokrzywdzeni uciekli do pobliskiej stacji benzynowej i poinformowali o zajściu dyżurnego radomskiej policji. Zobaczyli też, że skradziono im namiot i przedmioty, które tam zostawili.

Na miejsce przyjechali policjanci z komisariatu III, którzy sprawdzili okolice i zatrzymali dwóch pijanych mężczyzn podejrzanych o to przestępstwo. Dwaj mieszkańcy Radomia w wieku 27 i 28 lat trafili do policyjnego aresztu, dodatkowo okazało się, że jeden z zatrzymanych mężczyzn jest poszukiwany za oszustwo.

Obaj usłyszeli zarzuty kradzieży i podawania się za funkcjonariusza.  Poszukiwany 27-latek został przewieziony do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe 7 miesięcy.


KS, KMP / fot. cozadzien

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy