Pielgrzymi dotarli na Jasną Górę

Pielgrzymi dotarli na Jasną Górę
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

[gallery id=1210]

Pielgrzymi z Radomia i okolic wyruszyli w drogę na Jasną Górę w środę (6 sierpnia). Po kilku dniach marszu i modlitw udało im się dotrzeć do Częstochowy. Hasłem tegorocznej wędrówki były słowa "Nie wstydzę się Ewangelii".

- Emocje sięgnęły zenitu. To, na co czekaliśmy wreszcie się spełniło. W tej chwili na Jasną Górę wchodzą kolejne grupy z naszej diecezji. Teraz mogą przedstawić swoje intencje Matce Boskiej. Te tłumy, które tu dołączają wyglądają naprawdę imponująco. Tegoroczna pielgrzymka była wyjątkowa. Jak zwykle chodziło o wspólną wędrówkę, ale i powtórne odkrycie Ewangelii. To właśnie dzięki Ewangelii nasze życie może być lepsze. Dzięki niej możemy być bliżej Boga i czuć się szczęśliwymi. Sama pielgrzymka przebiegła bardzo sprawnie, nie napotkaliśmy na jakiekolwiek przeciwności - powiedział tuż przed godz. 17 ks. Mirosław Kszczot, kierownik pielgrzymki diecezji radomskiej. 

W tym roku w wędrówce wzięło udział dokładnie 6 tys. 721 osób. Wśród nich była m.in. pani Dagmara.

- To była już moja siódma pielgrzymka. Co w tej chwili czuję? Wielką radość. Jestem z siebie dumna. Wiadomo, że w trakcie drogi pojawiały się trudne chwile i zmęczenie. Ale ani na chwilę nie zwątpiłam. Mam nadzieję, że moje modlitwy zostaną wysłuchane. Jeśli zdrowie dopisze, to w przyszłym roku również wybiorę się na Jasną Górę - powiedziała pani Dagmara.

Przypomnijmy, że pierwsza radomska pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła w drugiej połowie 1978 roku. Od tego momentu z roku na rok przybywało chętnych, którzy chcieli wraz z innymi dojść do Częstochowy. Warto odnotować, że wyjątkowy dla pielgrzymki radomskiej był rok 2002. Wtedy to XXIV Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej była najliczniejszą w Polsce. Wzięło w niej udział 10 tys. 936 pątników.

MS/fot. czytelnik

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy