Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.
Tegoroczny Orszak wyruszy z radomskiego rynku o godz. 12. Wcześniej rozdawane będą korony królewskie i śpiewniki z kolędami. Po powitaniu przez władze miasta będzie można obejrzeć pierwszą scenkę zatytułowaną „Poruszenie wśród Aniołów, Pasterzy i Mędrców. Następnie za jadącymi konno mędrcami uczestnicy orszaku przejdą na ul. Reja, gdzie zostanie przedstawiona scenka „Stworzenia świata”.
Na ul. Żeromskiego przy kościele ojców Bernardynów zostanie przypomniane życie pierwszych rodziców w raju oraz grzech przez nich popełniony, a w kolejnej scence u zbiegu ul. Żeromskiego i Witolda narodzenie Chrystusa oznajmi śpiew radujących się aniołów. Poruszenie pasterzy strzegących wypasanych na hali owiec będzie natomiast można zobaczyć przed kościołem garnizonowym. Wraz z pastuszkami i aniołami cały śpiewający orszak wyruszy w kierunku stajenki ustawionej przed gmachem urzędu miejskiego, by pokłonić się Dzieciątku. Poszczególne scenki przygotowują harcerki z ZHR oraz młodzież z radomskich liceów ogólnokształcących.
Orszak poprowadzą trzej władcy, w których role, podobnie jak w poprzednich latach wcielą się: Leopold Suski, Andrzej Musiał i Mirosław Kieszkowski. Ponadto w radomskim orszaku zawsze uczestniczą też kawalerzyści ze Szwadronu Ziemi Radomskiej w barwach 11. Pułku Ułanów. Przy samej szopce pojawią się natomiast owieczki z radomskiego skansenu, osiołki i kozy od osób prywatnych, a także kucyk Kubuś.
Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.