Kazimierz Klepaczewski – prezydent Ogólnopolskiej Izby Branży Skórzanej. Urodził się 11 stycznia 1946 roku. Absolwent Technikum Przemysłu Skórzanego w Radomiu. Pracę rozpoczął w 1964 w Zespołowym Laboratorium Garbarstwa w Radomiu, które funkcjonowało w Radoskórze. Od 1980 starał się, bezskutecznie, o odzyskanie rodzinnej garbarni „Nowość”. W kolejnych latach pełnił funkcję wiceprezesa w wielu prywatnych przedsiębiorstwach związanych z branżą skórzaną. Od 1989 współwłaściciel Zakładów Garbarskich w Braniewie. W 2000 objął funkcję prezydenta Polskiej Izby Garbarzy, Przetwórców Skóry i Handlu,która w 2004 otrzymała nową nazwę: Polska Izba Branży Skórzanej z siedzibą w Radomiu, a w 2010 została przemianowana na Ogólnopolską Izbę Branży Skórzanej. Właściciel firmy Doradztwo i Consulting w dziedzinie garbarstwa, futrzarstwa, skór i wyrobów skórzanych.
Zmarł 25 kwietnia po ciężkiej chorobie. Miał 70 lat.
Bernard Gotfryd – fotografik i fotoreporter, pisarz i dokumentalista. Urodził się w 1924 r. w Radomiu i tu ukończył szkołę podstawową. W czasie II wojny światowej został uczniem w zakładzie fotograficznym Chilka Borensteina. To wówczas związał się z polskim ruchem oporu; przesyłał odbitki zdjęć pokazujących zbrodnie Niemców w okupowanym Radomiu. Po wojnie wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie przez wiele lat współpracował z „Newsweekiem”. Zasłynął jako fotografik znanych amerykańskich aktorów, tancerzy, ludzi sztuki. Do Polski przyjechał ponownie w 1983, by dla „Newsweeka” dokumentować wizytę papieża. Wtedy też odwiedził Radom. Po raz drugi odwiedził Polskę w 2006 roku. W 2009 roku otrzymał Literacką Nagrodę Miasta Radomia za tom opowiadań „Widuję ich w snach”. Kilkadziesiąt swoich fotogramów podarował Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu.
Zmarł w Nowym Jorku 3 czerwca, po długiej i ciężkiej chorobie. Miał 92 lata.
Norbert Łaciński – dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny, popularyzator muzyki. Radomianin. Do „Dziennika Radomskiego” przyszedł na początku lat 90. Miał ostre pióro, był błyskotliwy, inteligentny. Szybko awansował, zostając kierownikiem działu miejsko-terenowego. Współpracował z powstającą wtedy Telewizją Dami, a potem z radomskim oddziałem Telewizji Polsat, gdzie współprowadził programy muzyczne okraszone dużą porcją satyry. W Radiu Rekord był lektorem, prezenterem, a przede wszystkim cenionym dziennikarzem. Kochał muzykę i znał się na niej, jego programy miały dużą słuchalność. Z Radomia wyjechał do Kołobrzegu, gdzie pracował w „Głosie Kołobrzegu”. Na początku lat 2000 osiadł w Krakowie i zaczął pracę w Straży Miejskiej. Nadal współpracować z mediami – m.in. z internetowym Radiem Alfa, gdzie współprowadził muzyczny program, poświęcony latom dziewięćdziesiątych.
Zmarł – po wylewie - 5 czerwca. Miał 43 lata.
Odeszli... cz.I - więcej TUTAJ.