Niebieskie serca dla kierowców

Niebieskie serca dla kierowców
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Cały czas na terenie naszego kraju trwa ogólnopolska akcja „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” już po raz trzeci na polskie drogi wyruszą specjalne patrole policji, w Radomiu także się pojawią.

Fundacja PZU nie zwalnia tempa. Cały czas aktywnie działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych. Akcja ma charakter ogólnopolski. W najbliższy weekend, 12-13 września, patrole, a wraz z  wolontariuszami PZU, pojawią się w 20 miastach w Polsce, m.in. w Warszawie, Radomiu, Legnicy, Katowicach, Pile, Bytomiu, Gdańsku, Myszkowie, Koszalinie, Kaliszu, Pułtusku, Gliwicach, Poznaniu
i Działdowie.

Wolontariusze wraz z funkcjonariuszami policji poprowadzą działania zachęcające kierowców do ostrożnej jazdy. Będą także zwracać szczególną uwagę kierowców na temat bezpieczeństwa pieszych. Każdy zatrzymany do rutynowej kontroli kierowca otrzyma niebieskie serce, które zawieszone w samochodzie ma przypominać o pieszych. Serce podkreśla przesłanie kampanii: „Uważaj na pieszych. To mogą być Twoi najbliżsi”.

Celem tegorocznej kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” jest zwrócenie uwagi na to, że zarówno kierowca, jak i pieszy są odpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze. Wzajemne zrozumienie i przestrzeganie zasad może znacząco wpłynąć na jego poprawę.

KS, Fundacja PZU/ fot.fundacja

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy