Marsz narodowców: "Donald, matole twój rząd obalą kibole!"

Marsz narodowców:
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Manifestacja rozpoczęła się około godziny 14 przy pomniku księdza R. Kotlarza, gdzie jeden z aktywistów Narodowego Radomia wygłosił krótkie przemówienie o wydarzeniach, które miały miejsce w czerwcu 1976 roku. 

- Chcemy przypomnieć tym, co zapomnieli o wydarzeniach Czerwca'76 w Radomiu. Podczas manifestacji poruszymy również bieżące problemy naszego kraju - powiedział nam jeden ze współorganizatorów marszu, który pragnął pozostać anonimowy.

W marszu ulicami miasta przeszli m.in. przedstawiciele Narodowego Radomia, Młodzieży Wszechpolskiej, kibiców Czarnych Radom, Stowarzyszenia "Czas na Radom" z posłanką Marzeną Wróbel. Jedną z największych podgrup stanowili kibice Radomiaka Radom.

Zobacz galerię zdjęć

Tłum wykrzykiwał hasła: "Gdyby nie Ursus, gdyby nie Radom, to byś wpier...  chleb z marmoladą!", "To my, to my radomskie warchoły", "Opór, opór, radomski opór". Nie zabrakło również haseł antyrządowych i antykomunistycznych: "Donald, matole twój rząd obalą kibole!", "Rząd do roboty za 1400 zł!"; "Raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę!", "Precz z czerwoną demokracją!" oraz "A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści!". Organizatorzy namawiali do głośniejszej manifestacji poglądów:
- Krzyczmy tak, żeby nas usłyszały palikoty i mendy z SLD! Pozdrówmy nasz rząd: rząd na bruk, bruk na rząd. Polska to my, a nie Donald i jego psy! - krzyczeli.

Marsz przeszedł w ulicami w asyście policji, do której też skierowano kilka haseł: "Zawsze i wszędzie policja jeb.... będzie!" oraz "I pałą, i pałą, i pałą przez łeb, tak polska policja (wymiennie na milicja) zarabia na chleb". Niektórzy manifestujący podczas przemarszu rzucali petardami.

Tłum przeszedł ulicami Reja, Żeromskiego, aż pod pomnik wydarzeń Czerwca'76 , gdzie odbyły się przemówienia oraz koncerty kapel Projekt 76 i Nordica. W uroczystości wziął udział m.in. poseł PiS Marek Suski.

Współorganizatorami wydarzenia były Stowarzyszenie "Tylko Radomiak"Młodzież Wszechpolska Radom, patronat nad nim objęły: Stowarzyszenie Radomski Czerwiec 76, Stowarzyszenie Osób Internowanych i Represjonowanych w Stanie Wojennym - Region Radomski oraz Solidarność Rolników Indywidualnych Ziemi Radomskiej.

RED / fot. Andrzej Michalik

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy