Kultura na widoku po raz pierwszy w Radomiu

Kultura na widoku po raz pierwszy w Radomiu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Kultura na Widoku to instalacje złożone z pięciu multimedialnych „regałów”, na których wyeksponowane są okładki książek, płyt, filmów, gier.  Ich zawartość za pomocą kodów można pobrać na własny użytek. Regały oferują strefę bezpłatnego internetu, pozwala to korzystać z Kultury na Widoku każdemu. Łącznie na regałach umieszczonych zostało 600 pozycji. Piąty „regał” poświęcony jest tematyce historyczno-społecznej związanej z obchodami 25-lecia samorządności w Polsce.

Uroczyste otwarcie radomskiej edycji projektu „Kultura na Widoku” odbędzie się 1 września o godz.14.00 na placu przed Urzędem Miejskim ul. Żeromskiego 53.

W czasie uroczystości okolicznościowe wystąpienia zaprezentują: Karol Semik – wiceprezydent Radomia, Christopher Midura – radca ds. prasy i kultury w ambasadzie USA w Warszawie, Kinga Jakubowska – prezes fundacji Legalna Kultura, Kazimierz Łyszcz – przedstawiciel radomskiego środowiska artystycznego oraz gość specjalny - artystka jazzowa i ambasadorka kampanii społecznej Legalna Kultura - Dorota Miśkiewicz

Spotkanie rozpocznie dwoma utworami młoda radomska wokalistka i skrzypaczka Klaudia Kowalik. Natomiast na zakończenie prawdziwa gratka – kilka utworów wykona Szymon Wydra w towarzystwie Zbyszka Suskiego.


Projekt będzie realizowany w Radomiu do 17 września.

Źródło: Łaźnia/ fot. kultura na widoku

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy