Koncert finałowy Parkowa Fest Rock

Koncert finałowy Parkowa Fest Rock
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Wielki Finał III edycji Międzynarodowego Festiwalu ParkowaFest Rock 2015 już w najbliższą sobotę. Gwiazdą  koncertu finałowego będzie Wojtek Pilichowski, najbardziej rozpoznawalny polski gitarzysta basowy na świecie.

Pierwszą solową płytę nagrał w 1994 roku. Do tej pory wydał ich osiem plus cztery koncertowe, z których trzy doczekały się wydawnictwa DVD.  Jako muzyk sesyjny nagrał ponad 200 albumów, z czego większość z największymi gwiazdami polskiej sceny. Wojtek jest także uznanym wykładowcą gitary basowej. Pełni funkcję dyrektora artystycznego Warsztatów w Muzycznej Owczarni. Był trzykrotnie nominowany do nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej. Przez czytelników magazynu Gitara i Bas siedmiokrotnie wybrany najlepszym polskim basistą, czterokrotny laureat nagrody Play Box – przyznawanej przez Polskie Rozgłośnie Radiowe. Aktualnie działa w Pilichowski Band, Borysewicz – Kukiz, Jan Bo, Woobie-Doobie.

Koncert finałowy odbędzie się w sobotę, (5 września) o godz. 19, w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu. Wejście na koncert jest odpłatne. Cena biletu wynosi 25 zł, do nabycia w restauracji Parkowa, w Galerii Łaźnia i salonie Komputronik (galeria Vis a Vis).

Przed publicznością wystąpią trzy zespoły, które zostaną wyłonione przez  festiwalowe jury. Zostaną im przyznane nagrody główne w wysokości: I - 3000 zł., II - 2000 zł., III - 1500 zł.

KS/ fot. cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Ostatnio komentowane

Polecamy