Kolorowa farba i "kocie oczka"

Kolorowa farba i
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Kolorowa farba i specjalna dodatkowa sygnalizacja będzie na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Kusocińskiego. Wszystko po to, aby w tym rejonie nie dochodziło do groźnych wypadków.

O potrąceniach na ulicy Warszawskiej przy skrzyżowaniu z Kusocińskiego informowaliśmy nie raz. Teraz jedna z firm ubezpieczeniowych w ramach akcji „Stop wariatom drogowym” dodatkowo wyposaży to przejście w kolejne elementy świetlne. Wszystko po to, aby droga do szkoły była bezpieczniejsza. - Przejście będzie pomalowane farbą fluorescencyjną, w tym miejscu powstaną także  słupki z sygnalizacją świetlną migającą, które mają zwracać szczególną uwagę kierowców – wyjaśnia wiceprezydent Konrad Frysztak.

Przejście zostanie wyposażone w oświetlenie, które zapala się, gdy pieszy zbliża się do pasów, maty antypoślizgowe oraz system stale święcących „kocich oczek”. Po oddaniu do użytku Pałacu Sprawiedliwości na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Parkowej powstanie pełne skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Przejście ma być gotowe na 1 września.

KS,WW/ fot. UM

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy