Karta Seniora - można składać wnioski

Karta Seniora - można składać wnioski
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

- Zależy nam na podniesieniu poziomu aktywności i sprawności seniorów.  Poprzez zwiększenie dostępności wydarzeń kulturalnych i sportowych chcemy seniorów zachęcić do uczestniczenia w nich – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Karta seniora będzie potwierdzała uprawnienia jej posiadacza do korzystania z ulg, zwolnień i preferencji oferowanych przez uczestniczące w programie podmioty. 

Zdaniem seniorów

Przypomnijmy. W tym roku od 17 kwietnia do 1 maja były przeprowadzone konsultacje społeczne w celu zebrania opinii i propozycji dotyczących Radomskiej Karty Seniora. Mogli w nich uczestniczyć wszyscy mieszkańcy Radomia. W tym samym celu odbyło się też spotkanie Radą Seniorów. W ramach konsultacji wpłynęło prawie 240 ankiet. Ankietowani chcieliby korzystać ze zniżek w komunikacji miejskiej i również z ulg na płatne wydarzenia organizowane przez m.in. Teatr Powszechny, MOSiR czy MDK. Seniorzy mają też szereg propozycji, zaczynając od biletów do kina za 5 zł., zmniejszone opłaty za wywóz nieczystości dla samotnych, czy dopłaty do lekarstw. Pojawiła się tez propozycja, by karta seniora obowiązywał od 60 roku życia.

Kolejny krok

Katalog ulg i preferencji jest już przygotowywany przez miejskie instytucje. – Liczymy także na organizacje pozarządowe, instytucje publiczne i firmy komercyjne, że zechcą przystąpić do programu i zaoferować ze swej strony określone preferencje z myślą o osobach starszych. Serdecznie zachęcamy  i zapraszamy do współpracy – mówi wiceprezydent Anna Białkowska, odpowiedzialna we władzach miasta za politykę społeczną. 

Katalog proponowanych ulg będzie publikowany na stronie internetowej www.radom.pl w zakładce pomoc społeczna oraz na tablicy ogłoszeń Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego. 


(fot. zdjęcie archiwalne z potańcówki w Klubie Seniora)


źródło UM, apk/ fot. M.S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy