[gallery id=330]
Pasaż przy ulicy Focha 12 skupia przedsiębiorców z różnych branż. Można tam znaleźć m.in. delikatesy ekologiczne, pracownię krawiecką, sklep malarski, salon kosmetyczny i restaurację. W sumie działa tam 14 firm. Od dłuższego czasu właściciele zastanawiali się, w jaki sposób ściągnąć w to miejsce klientów. Na początek założyli stronę internetową nafocha.pl oraz profil na facebooku, gdzie można znaleźć wszystkie oferty przedsiębiorstw, promocje i zapowiedzi imprez.
- Pewnego dnia zapadła decyzja, że musimy wziąć sprawy w swoje ręce. Wiadomo, że w Radomiu handel przeniósł się do dużych sklepów i galerii. My zdecydowaliśmy się połączyć nasze siły i wspólnie zabiegać o klientów. W pasażu znajdują się różne firmy, które reprezentują bardzo różne branże. Będziemy starali się łączyć nasze usługi tak, aby osoby odwiedzające nas były po porostu zadowolone. Jeśli w restauracji będzie np. organizowany wieczór panieński, to salon kosmetyczny może zaproponować promocyjny makijaż. Zależy nam, aby ożywić tę część miasta - tłumaczy Krzysztof Pszczoła, pomysłodawca całej akcji promocyjnej pasażu przy ulicy Focha 12.
Przedsiębiorcy nie będą ograniczali się tylko do łączenia usług, ale również planują organizację wspólnych imprez oraz inwestycje w infrastrukturę.
- Jeszcze w styczniu zorganizujemy konkurs walentynkowy, w którym nagrodą będzie kolacja dla zwycięskiej pary i masaż w salonie kosmetycznym. Mamy również plany co do Dnia Dziecka i wystawy, na której zostałyby zaprezentowane prace uczniów z zaprzyjaźnionego liceum. Oprócz tego wiosną zamontujemy nowe latarnie, które oświetlą drugą część pasażu oraz pojawią się nowe stojaki na rowery. Wszystkie inwestycje w infrastrukturę musimy konsultować z konserwatorem zabytków, bowiem ta część ulicy Focha została wpisana do strefy ochrony konserwatorskiej. Mamy nadzieję, że te działania będą miały wpływ na wzrost atrakcyjności tego miejsca. Nasza sytuacja w porównaniu do kupców z ulicy Żeromskiego jest o tyle trudniejsza, że nasz pasaż jest na uboczu i nie każdy wie, jak tu trafić. Mimo to liczymy na sukces - dodaje Krzysztof Pszczoła.
Przypomnijmy, że z olbrzymimi problemami borykają się przedsiębiorcy z ulicy Żeromskiego. Handel na deptaku praktycznie zamarł. Trwają tu głównie banki.
W zeszłym roku Członkowie Stowarzyszenia Kupców Polskich w Radomiu przedstawili pomysły na
ożywienie ulicy Żeromskiego. Zwołano nawet specjalną sesję rady miejskiej. Na razie jednak nie podjęto żadnych decyzji.
Do sprawy będziemy wracać.
RED