INTERWENCJE: Szaleńcza jazda kierowcy autobusu!

INTERWENCJE: Szaleńcza jazda kierowcy autobusu!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Nasz czytelniczka opowiada, że kierowca najbardziej rozpędził autobus, jadąc z górki ulicą Traugutta w stronę dworca kolejowego. 

- Gdy dojeżdżał już do skrzyżowania z ulicą Poniatowskiego, musiał nagle gwałtownie hamować, przewróciło się kilka osób. Całe szczęście nikomu nic się nie stało - mówi pani Iza (nazwisko do wiadomości redakcji).

Zszokowana pasażerka nie zapamiętała numeru taborowego autobusu, jednak chciałaby, aby podobna historia nie spotkała innych osób. - Kogo w takim przypadku należy poinformować o szaleńczej jeździe kierowcy autobusu? -pyta nasza rozmówczyni. 

- Jeśli pasażer ma zastrzeżenia do sposobu jazdy kierowcy autobusu miejskiego, to powinien najlepiej zgłosić to bezpośrednio dyspozytorowi. Numery telefonów do dyspozytorni MPK lub ITS są podane na naklejkach w każdym autobusie. Do naszego Działu Przewozów można z kolei zgłaszać uwagi dotyczące nieprawidłowości w realizacji umów przewozowych - odpowiada Marek Ziółkowski, pełniący obowiązki rzecznika prasowego Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Ziółkowski zaznacza, że w każdym takim przypadku trzeba zapamiętać i podać numer boczny autobusu, numer linii i godzinę zdarzenia. Wówczas dyspozytorzy przewoźników lub organizatorzy komunikacji miejskiej mogą bez problemu ustalić, kto prowadził w danym momencie autobus i wyjaśnić skargę. 

M.W.; Fot. Archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy