Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Domy z bali

Domy z bali
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Domy z bali kojarzą się nam z górami i tradycyjnym, podhalańskim stylem. U Państwa widzę piękne, jasne, pachnące drzewo i dużą dozę nowoczesności. Czy jest to alternatywa dla domów murowanych ?

- Jest to alternatywa dla osób, dla których bardzo ważne jest zdrowie, relaks w pachnącym, naturalnym wnętrzu, a zarazem stawiają oni na nowoczesne rozwiązania, funkcjonalne wnętrza. Dajemy wybór – można mieszkać w domu z bali a jednocześnie w nowoczesnym otoczeniu. Wielu osobom dom z bali kojarzy się z ciemną karczmą góralską. U nas widać, że wielkie witryny, światło, prawie biały bal najwyższej jakości dają idealne warunki do życia a nie tylko jedzenia obiadu podczas podróży na narty. Dodatkowo łączymy różne technologie – ściany z bali są połączone z cegłą, szkłem, ścianami murowanymi – według preferencji naszych Inwestorów.

Te bale wyglądają zupełnie inaczej niż te w spotykanych na Podhalu. U Państwa jest po prostu jasno, pozytywnie, wnętrze z katalogu. Drzewo jest pachnące i prawie białe. Czym różni się to drzewo od polskiego?

- Budujemy z drzewa archangielskiego, certyfikowanego najwyższej jakości. To zupełnie inne drzewo niż wykorzystywane w polskim budownictwie. Drzewo archangielskie ma jedne z najlepszych  parametrów przepuszczalności cieplnej, domy mają pojemność cieplną, jest w nich ciepło zimą a chłodno latem, działają korzystnie na drogi oddechowe, układ krążenia a dodatkowo posiadają certyfikaty pochodzenia, więc mamy pewność, że mieszkamy w domu z najczystszych terenów. Jesteśmy dumni z jakości naszego materiału ale też cały czas staramy się rozwijać w kwestii technologii oraz projektów.

Państwa pracownicy wybudowali już wiele domów, a także hoteli z bali . Co jest najważniejsze przy wyborze ekipy budowlanej ?  

- Z naszej perspektywy najlepiej wybierać firmę, która kompleksowo wybuduje nam dom, przynajmniej do stanu zamkniętego. Jest to wygodne szczególnie dla Inwestora, który nie musi martwić się o kolejne ekipy, sprawdzać ich kompetencji a dodatkowo odpowiedzialność za prace spoczywa na konkretnych wykonawcach, więc możemy być spokojniejsi. Nasi pracownicy mają ponad 20 letnie doświadczenie w budowie domów z bali na Podhalu ale także w całej Europie. Zajmujemy się kompleksowo procesem budowy. Inwestora nie interesują kwestie poboczne – transporty, noclegi, wyżywienie pracowników na miejscu budowy. W cenę domu wliczone jest wszystko co konieczne, aby dom został szybko i sprawnie zbudowany. Jest to duże ułatwienie i spokój dla Inwestora.


W ostatnim czasie pojawiło się kilka artykułów branżowych napisanych przez Państwa specjalistów, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Czy ekologiczne materiały w budownictwie zaczynają podbijać rynek?

- Myślę, że nie chodzi o podbijanie rynku ale ogólną tendencję, jaka zaczyna pojawiać się w społeczeństwie. Nasze artykuły nie dotyczą tylko domów z bali ale także ekologicznego jedzenia, unikania sztucznych dodatków do żywności, w kosmetyce, antybiotyków. Oczywiście w naszej branży najważniejsze są kwestie budowlane, jednak domy z bali budują głównie osoby świadome, zainteresowane zdrowym stylem życia, naturą i dla takich osób głównie piszemy. Chcemy, aby nasi Inwestorzy zarażali się pasją życia w zdrowym, pięknym domu, ale także zdrowym stylem życia.

Czy domy z bali wybierają ludzie spoza dużych miast, czy raczej z terenów wiejskich?

- Obecnie buduje z nami najwięcej osób, które zakupują działki pod miastami. Pracują w centrum, są zmęczone hałasem, smogiem, korkami i przynajmniej po pracy relaksują się w naturalnym, wspaniałym dla zdrowia i psychiki otoczeniu. Mało budujemy w terenach czysto wiejskich, daleko od miast. Głównie duże miasta oraz ich okolice.


Osobiście jestem zachwycony tym, co widzę. Czy cena takiego domu jest porównywalna do kosztów postawienia domu murowanego?

- Jak najbardziej. Trzeba pamiętać, że stan surowy w domu murowanym oraz w domu z bali to dwa różne etapy budowy. Nasze domy budujemy na działce Inwestora bardzo sprawnie i szybko. Dom przyjeżdża na miejsce gotowy do złożenia. Średnio dom o pow. 120 m 2 składamy w około 14 dni. Przygotowujemy dach, okna i praktycznie wchodzimy do gotowego budynku. Oczywiście zostają instalacje, podłogi, elementy wewnętrzne, jednak odpadają nam wszelkie gładzie, tynki wewnętrzne, zewnętrzne, malowanie – najdroższe i pracochłonne prace wykończeniowe. Cena jest jak najbardziej zbliżona do domu murowanego, ale dom powstaje nieporównywalnie szybciej i jest po prostu zdrowy.

Takie domy są bardzo popularne na Zachodzie Europy.

- Na Zachodzie Europy, w Kanadzie, w Skandynawii, w Rosji domy drewniane są bardzo popularne. W naszym kraju jest jeszcze niski poziom wiedzy na temat domów drewnianych, ale systematycznie świadomość ich wpływu na zdrowie i samopoczucie się zwiększa. Nasz dom naszą twierdzą, więc staramy się, aby ta twierdza była zdrowa, piękna i służyła nam całe życie.
 
Tworzą Państwo zupełnie inny rodzaj firmy budującej domy, niż pokutujący w naszej świadomości. Tu jest sprawna ekipa, pasja zdrowego życia a nie typowa budowlanka, która kojarzy się z chaosem, narzekaniem i drogą przez mękę.


- Staramy się opierać na doświadczeniu pracowników, jednak budujemy domy dla świadomych Inwestorów, coraz większe inwestycje, które wymagają od nas dużego zaangażowania, sprawności, a także najwyższej jakości obsługi. Dla nas budowa to pasja – pasja tworzenia, współpracy z innymi, patrzenia jak rośnie piękna bryła i tworzy się wnętrze. Nie zawsze było łatwo, bywają wyzwania ale dzięki temu możemy z dumą powiedzieć, że wkładając całe serce budujemy perełki dla wymagających Inwestorów i cały nasz zespół wspólnie motywuje się do dalszych, coraz trudniejszych wyzwań.

Sami mieszkają Państwo w domu z bali. Jak przebywa się na co dzień w takim wnętrzu?

- Nasi pracownicy mają domy z bali na Podhalu, my wiele lat temu zajmowaliśmy się renowacją starych domów z bali w Bieszczadach, dzisiaj sami mieszkamy w nowoczesnym domu, ale oczywiście z bali. Fascynujemy się naturą, ponieważ otaczająca nas chemia, smog, niezdrowe jedzenie wpływają bezpośrednio na nasze samopoczucie, zdrowie i długość życia. Dla nas mieszkanie w domu z bali to część codzienności w dużym mieście. Mamy piękny zapach, samoistnie regulującą się wilgotność, śpimy wspaniale, ale do tego skupiamy się na zdrowym jedzeniu, pijemy zioła, praktycznie nie stosujemy antybiotyków. Wszyscy są zdrowi pomimo życia wśród smogu i gonitwy dużego miasta.


Życząc zdrowia bardzo dziękuje za rozmowę.

Rozmowa z mgr inż. Antonim Zydroń
AGANT domy z bali
Ul. Różana 54/11
32-020 Kraków – Wieliczka
 +48 784544340
biuro@agantbale.pl
www.agantbale.pl


Źródło: AGANT

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.

Ze względu na sytuację na Ukrainie i emocje, jakie pojawiają się przy tej okazji, zdecydowaliśmy w najbliższym czasie wyciszyć komentarze na naszej stronie. Zachęcamy do dyskusji w mediach społecznościowych. Apelujemy o wzajemny szacunek i zrozumienie.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Ostatnio komentowane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy