Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Czy premier Ewa Kopacz pomoże miastu? (OPINIE)

Czy premier Ewa Kopacz pomoże miastu? (OPINIE)

Prawdopodobnie w tym tygodniu rząd premiera Donalda Tuska poda się do dymisji. W czwartek lub piątek prezydent Bronisław Komorowski ma przyjąć dymisję i będzie miał, zgodnie z Konstytucją, 14 dni na powołanie nowego Prezesa Rady Ministrów. Największe szanse na objęcie tego stanowiska ma marszałek Ewa Kopacz. Zarząd Platformy Obywatelskiej już rekomendował jej kandydaturę. Czy pochodząca z subregionu radomskiego była minister zdrowia będzie dobrym premierem i czy nasze miasto na tym skorzysta? Te pytania zadaliśmy naszym lokalnym politykom.

Marzena Wróbel, kandydatka na fotel prezydenta Radomia: - Jestem posłem opozycji. Dla mnie byłoby najlepiej, gdyby Polską w ogóle nie rządziła Platforma Obywatelska, a zupełnie inna partia. Nie chcę komentować wewnętrznych wyborów w strukturach PO. Jednak muszę stwierdzić, że to ugrupowanie kompletnie nie radzi sobie z rozwojem infrastruktury w naszym państwie. Wyjątkiem nie jest tu Radom. Modernizacja linii kolejowej nr 8 opóźnia się, a przypomnę, że niektóre jej odcinki miały być gotowe już w tym roku. Wciąż nie powstała obwodnica zachodnia Radomia, nie został również wyremontowany odcinek drogi krajowej nr 7 na odcinku Radom - Skarżysko - Kamienna. Prace planistyczne nad przebudową trasy S12 zatrzymały się. Ewa Kopacz ma silną pozycję w partii, jak i państwie. Mimo tego, te ważne dla naszego subregionu projekty nie zostały zrealizowane. Patrząc na rządy PO można powiedzieć, że z roku na rok jest coraz gorzej. I to, czy premierem jest Donald Tusk, czy Ewa Kopacz tego nie zmieni.

Leszek Rejmer, radny sejmiku województwa mazowieckiego, szef radomskich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej: - Myślę, że wielkich zmian dla na naszego miasta nie będzie. Jeśli chodzi o dotychczasowe działania marszałek Ewy Kopacz na rzecz Radomia, to z pewnością pozostaje mały niedosyt. Można było zrobić zdecydowanie więcej. Tak naprawdę wpływ na przyszłość miasta i subregionu będą miały wybory samorządowe. Po zmianie władz może poprawi się współpraca z rządem. Teraz mamy do czynienia z takimi sytuacjami, że jednego dnia prezydent Radomia dziękuje za coś Ewie Kopacz, a drugiego dnia jeden z posłów PiS twierdzi, że pomoc marszałek była za mała.

Radosław Witkowski, kandydat na prezydenta Radomia z listy Platformy Obywatelskiej:
- Znam panią marszałek od wielu lat. Współpracują z nią od 2002 roku i tak naprawdę polityki uczyłem się od Ewy Kopacz. Trzymałem kciuki za jej kandydaturę i jestem przekonany, że będzie doskonałym premierem. Jest wszechstronnie przygotowana do pełnienia najwyższych funkcji w państwie. Przypomnę, że od wielu lat zasiada w parlamencie, była ministrem zdrowia. O tym, jak będzie wyglądała jej polityka krajowa i międzynarodowa, dowiemy się podczas expose. Na pewno mocnym punktem jej programu będzie służba zdrowia oraz sprawy związane z konfliktem zbrojnym w Europie, z którym mamy do czynienia. Co do korzyści dla naszego miasta, to pani marszałek od lat była najlepszym ambasadorem Radomia. Zawsze zabiegała o to, aby do naszego subregionu ściągnąć jak najwięcej inwestycji. Przykładem może być nowa siedziba Fabryki Broni oraz zlokalizowanie u nas Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Polska i Radom zyskają dzięki premier Ewie Kopacz.

Poseł Marek Suski z Prawa i Sprawiedliwości: - Marszałek Ewa Kopacz jest politycznym pomocnikiem Donalda Tuska i konkretnych zmian nie należy się spodziewać. Platforma Obywatelska zapewne wciąż będzie wspierała tzw. lokomotywy, a więc duże miasta, jak np. Warszawę. Obawiam się, że nadal Radom nie będzie dostawał wsparcia chociażby z Unii Europejskiej. Marszałek Ewa Kopacz jest drugą osobą w państwie, ale i tak nie możemy doczekać się szybkiej kolei do stolicy, czy obwodnicy zachodniej Radomia. Trudno uwierzyć w to, że jako premier, czyli trzecia osoba w państwie, będzie w stanie akurat teraz coś zmienić. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko mieć nadzieję, że ta zła passa kiedyś się odwróci.

Waldemar Rajca, prezes radomskiego oddziału Kongresu Nowej Prawicy, asystent europosła Janusza Korwina-Mikke: - Skąd pytanie, co może zrobić Ewa Kopacz dla Radomia? A co przez 8 lat zrobiła dla Polski i Radomia Platforma Obywatelska? Nic! Dla Polaków rządy PO to tylko nieszczęścia. Kiedy Ewa Kopacz - która zresztą jest bardziej związana ze Skaryszewem i Szydłowcem niż z Radomiem - zostanie premierem, nie zmieni się kompletnie nic. Ona nie zrobi nic bez zgody Donalda Tuska, a Donald Tusk dla Radomia nie zrobi nic, tak jak dotąd. To jest rząd o poglądach socjalistycznych, ograniczających wolność.


PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Polecamy