W każdym domu, a szczególnie jego zakamarkach można odnaleźć rzeczy, które już nikomu nie są potrzebne. Trzymamy je z sentymentu, przyzwyczajenia. Szkoda nam je wyrzucić, a nie mamy, z kim się podzielić. Stowarzyszenie „Nasze Ustronie” i Spółdzielnia Mieszkaniowa „Ustronie” wyszła naprzeciw potrzebom i zorganizowała już po raz kolejny Pchli Targ.
Impreza odbyła się 6 czerwca, w godzinach 14-16, w Klubie Osiedlowym Ustronie. Każdy z zainteresowanych mógł bezpłatnie przygotować swoje stoisko wystawowe. Przekrój przedmiotów, które można sprzedać i wymienić był ogromny. Były to książki, antyki, wyroby dekoracyjne, instrumenty muzyczne, drobne rękodzielnictwo, odzież, meble.
Koncepcja imprezy wyszła od pani Joanny Bojanowskiej, prezes Stowarzyszenia „Nasz Ustronie” - Takie wyprzedaże, garażowe lub z samochodu, za granicą organizowane są bardzo często, przychodzi tam mnóstwo ludzi. Jest to naprawdę fajna inicjatywa. Ja sama w domu mam jakieś rupiecie, rzeczy, ciuchy, zabawki, których już się nie używa i nie wiadomo, co z nimi dalej zrobić. Stąd wpadłam na taki pomysł – mówi pani Joanna.
Jak sama przyznaje, chciałaby, aby na Pchli Targ przychodziło więcej osób, ale ciężko zmotywować mieszkańców - Fajnie by było, żeby to rozniosło się po mieście, by było wiadomo, że takie coś się dzieje. Można zapraszać znajomych, sąsiadów. Im więcej osób tym ciekawiej.
Wystawcy w większości dzielili się ubraniami, zabawkami, maskotkami. Można było również znaleźć wyjątkowe produkty, zrobione własnoręcznie, ozdoby z papieru, kolczyki czy akcesoria z filcu. - To są moje własne wyroby, rękodzieło. Generalnie wykonuje je w zaciszu domowym, ale jeśli czas mi pozwala, wystawiam je dodatkowo w tym miejscu. Sama inicjatywa jest super, jestem tu bodajże już piąty raz, od ubiegłego roku. Dowiedziałam się od koleżanki. Oczywiście różne jest zainteresowanie i różna jest rola wystawcy. Można spróbować, poświęcić trochę czasu, tym bardziej, że jest to całkowicie bezpłatne– mówi pani Aneta, która na Pchli Targ przygotowała ozdoby z filcu.
Pchli Targ organizowany jest, co drugi miesiąc, w pierwszą sobotę miesiąca. Regulamin i informacje można znaleźć na Facebook’u – Nasze Ustronie.
§1. Rekord Grupa Mediowa sp. z o.o., zwana dalej Administratorem udostępnia swoim użytkownikom możliwość nieodpłatnego korzystania z Forum Internetowego w serwisie www.cozadzien.pl zwanym dalej Forum, w celu zamieszczania komentarzy i opinii na tematy zamieszczonych publikacji oraz związanych z nimi wymianą poglądów i dyskusją.
§2. Dostęp do Forum posiadają wszyscy użytkownicy publicznej sieci Internet, którzy korzystają z serwisu www.cozadzien.pl zwani dalej Uczestnikami Forum. W celu zamieszczenia komentarza pod publikacją Uczestnik Forum po zapoznaniu się z treścią Regulaminu Forum wypełnia treść w ramce dostępnej pod publikacją wraz z podpisem. Uczestnik Forum może także wyrażać swoje opinie poprzez głosowanie tzw. „łapkami” pod zamieszczonymi komentarzami, które to głosy zliczane są w sposób automatyczny i aktualizowane przy kolejnych odsłonach strony.
§3. Uczestnik Forum publikuje swoje komentarze i opinie wyłącznie na własną odpowiedzialność. Administrator nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Uczestników Forum na łamach Forum.
§4. Niedopuszczalne jest umieszczanie przez Uczestników na łamach Forum treści sprzecznych z prawem, naruszających prawa osób trzecich, zawierających treści pornograficzne, wulgarnych lub obscenicznych, wzywających do nienawiści rasowej lub wyznaniowej lub etnicznej, naruszających godność człowieka, nawołujących do przemocy czy też propagujących przemoc w świecie rzeczywistym.
§5. Niedopuszczalne jest umieszczanie przez Uczestników na łamach Forum treści uznanych powszechnie za naganne moralnie, niezgodnych z zasadami współżycia społecznego, zawierających hejt, będących pomówieniami czy też celowo obraźliwych, w tym także oskarżeń i opinii szkalujących Administratora oraz naruszających dobre imię jego firmy, mediów, właścicieli i pracowników.
§6. Niedopuszczalne jest umieszczanie przez Uczestników na łamach Forum treści zawierających przekazy reklamowe, linki innych serwisów, treści będących reklamą, spamem oraz niezamówioną informacją handlową. Uporczywe zamieszczanie powtarzających się treści pod wieloma publikacjami a także komentarze nie związane w żaden sposób z publikacją i zbędne z uwagi na przedmiot dyskusji będą traktowane jako spam.
§7. Administrator zastrzega sobie prawo do usuwania treści, o których mowa w par. 4, 5 i 6 Regulaminu Forum a także innych wypowiedzi uznawanych przez niego za uciążliwe, jak również prawo do blokowania uczestnictwa w Forum w stosunku do osób naruszających postanowienia par. 4, 5 i 6 regulaminu. Wydawca może również przekazać pozostające w jego posiadaniu dane Uczestników Forum sądowi, prokuraturze, policji i innym uprawnionym organom państwa na potrzeby prowadzonych przez nie postępowań.
§8. Administrator prowadzi moderację automatyczną przez system antyspamowy wyposażony dodatkowo w filtr wulgaryzmów, który odpowiada za usuwanie treści zakwalifikowanych do tych kategorii. Moderacja ręczna stosowana jest w wyjątkowych przypadkach po analizie zgłoszeń wynikających z naruszeń par. 4, 5 i 6 oraz pozostałych zapisów regulaminu.
§9. Administrator zastrzega sobie prawo do wyłączenia Forum z treści prowadzonego przez siebie serwisu lub zmianę sposobu dodania komentarza w innych opcjach dostępnych pod ramką wpisu a także wyłączenia możliwości komentowania dla poszczególnych publikacji bez podawania przyczyn takiego działania.
§10. Administrator dołoży wszelkich starań w celu zapewnienia prawidłowego działania Forum oraz udzieli pomocy w rozwiązywaniu problemów dotyczących jego funkcjonowania.
§11. Uczestnicy Forum poprzez umieszczenie swoich komentarzy i opinii na stronach Forum zobowiązują się do przestrzegania Regulaminu Forum.
§12. Regulamin niniejszy obowiązuje od momentu jego opublikowania. Administrator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszym regulaminie. Wszelkie zmiany stają się obowiązujące w momencie ich opublikowania na stronie www.cozadzien.pl