Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Bezpieczeństwo - podstawa egzystencji

Bezpieczeństwo - podstawa egzystencji
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Jest pani od wielu lat jednym z najlepszych doradców ubezpieczeniowych w kraju. Z czym można się do Pani zwrócić?

- Zakres oferowanych usług jest bardzo szeroki. Doradzam klientom  w zakresie usług finansowych a szczególnie szeroko pojętych ubezpieczeń i inwestycji. Zwykle moimi klientami są osoby, które obawiają się kłopotów finansowych w razie nagłej choroby czy wypadku a jak wiemy takich sytuacji nie jesteśmy w stanie wykluczyć. Coraz częściej rozmowy dotyczą emerytury – wiele osób boi się, że kiedy nadejdzie ten czas może zabraknąć im pieniędzy na życie, a zdrowie nie pozwoli dorabiać do emerytury. Są też i tacy klienci, którzy mają jakieś programy, polisy, czasem kilka  ale mają obawy czy to co posiadają przystaje do ich obecnej sytuacji i aktualnych oczekiwań. Wiele takich rozwiązań funkcjonuje kilkanaście a czasem i więcej lat i wtedy warto się im przyjrzeć bliżej aby nie przeżyć w przyszłości rozczarowania. Rozwiązania , które proponuję moim klientom  mają zapewnić poczucie bezpieczeństwa finansowego przez całe życie.

Co jest podstawą dobrze zarządzanych domowych finansów?

- Podstawa to planowanie. Zarządzanie budżetem domowym nie różni się od zarządzania budżetem firmy. Warto zatem posiadać plan  obejmujący dochody i wydatki zarówno w czasie bieżącym jak i bliższej i dalszej przyszłości. Tak jak w firmie w budżecie domowym powinniśmy planować również rezerwy finansowe na różne sytuacje te zaplanowane np. studia dziecka czy niezaplanowane jak nagła choroba. Jeden z najbogatszych ludzi w historii John Rockefeller mówił, że „jeden dolar zaoszczędzony to dolar zarobiony” a ostatnie wyniki badania  postanowień noworocznych pokazują, że 23% Polaków postanowiło regularnie oszczędzać. Rezerwa finansowa powinna być również przewidziana na sytuacje,  których nie możemy wykluczyć tj. nagła śmierć czy niezdolność do pracy. Oczywiście najlepszym sposobem zabezpieczenia jest posiadanie odpowiednio wysokiego kapitału ale z doświadczenia wiem, że niewiele osób go posiada.  Najtańszym i najbardziej dostępnym sposobem  zabezpieczenia finansowego  jest ubezpieczenie na życie.   W planach finansowych wielu polskich rodzin następuje odwrócenie priorytetów - ubezpieczanie  tylko rzeczy materialnych tj. domu , samochodów i innego majątku wg mnie to błąd. To pokazuje brak świadomości jakie konsekwencje niesie za sobą brak  ubezpieczenia życia i zdrowia, tego co najcenniejsze.

Jaka jest w społeczeństwie świadomość wagi ubezpieczenia na życie?

- Z mojego prawie dwudziestoletniego doświadczenia mogę powiedzieć, że jest coraz lepiej. Trzeba wziąć pod uwagę,  że ubezpieczenia w obecnej formie zaczęły funkcjonować w latach 90 -tych. Przez te ponad 20 lat  uświadamianiem Polaków zajmowali się głównie agenci ubezpieczeniowi. W czasie codziennych rozmów zdarzają się jednak tacy klienci , którzy nie chcą rozmawiać o umowie ochronnej – polisie na życie mówiąc: „ ja nie wybieram się na tamten świat, będę żyć, nie zamierzam chorować i nie chcę takiej polisy”. Trudno dyskutować z kimś kto ma takie przekonanie i nie bierze pod uwagę faktów chociażby tego, że rocznie diagnozuje się ponad 140 tys. nowych zachorowań na raka i tylko z tej przyczyny odnotowuje się   ponad 92 tysiące zgonów. Wtedy pytam - gdyby hipotetycznie dotknęła go poważna choroba czy wypadek i nie mógł zarabiać jak będzie wyglądała jego sytuacja finansowa, sytuacja jego rodziny, jaki ma plan? Często ten moment zastanowienia to początek  dalszej rozmowy ale zdarza się, że koniec. Nic na siłę. Większości, jak mówiłam polisa na życie kojarzy się tylko z jednym – odejściem z tego świata – a tam jak wiemy nikt się nie chce wybierać choć w konsekwencji wybierzemy się tam wszyscy, czy tego chcemy czy nie.  Niestety to nie koniec złych wiadomości bo wielu z nas wcześniej zachoruje, ulegnie wypadkowi i wtedy aby zachować godność, być dalej niezależnym finansowo i utrzymać to co udało nam się zgromadzić w swoim życiu potrzebne jest nam ubezpieczenie na życie z opcją ubezpieczenia zdrowia. To podstawa. 

Jednak często ludzie uważają, że zgromadzone dobra: oszczędności, nieruchomości wystarczą na pokrycie wydatków przy niespodziewanych wydarzeniach losowych…

- Uważać a wiedzieć to różnica. Potrzebna jest analiza sytuacji tej konkretnej i faktycznie tak może być, że to co mamy wystarczy. Nie oznacza to jednak że nie możemy mieć dodatkowych środków, których pozyskanie wcale nie oznacza dużego wydatku. Trzeba sobie uświadomić, czy  rzeczywiście w takiej chwili będzie się chciało sprzedać np. mieszkanie czy dom. W dodatku szybka sprzedaż nieruchomości  – w nerwach, w pośpiechu  prowadzi zawsze do sprzedaży na niekorzystnych warunkach z dużą stratą. Rozmawiając z klientem na temat ubezpieczenia zawsze pytam na jaki okres braku dochodów chciałby się zabezpieczyć. Doświadczenie pokazuje, że klienci życzą sobie zabezpieczenia na bardzo różne okresy. Jedni uważają, że  wystarczy im finansowanie na 3 lata a inni chcą mieć wsparcie do końca życia bez względu jak długo by ono trwało.

Jest Pani zadowolona, gdy Klient wychodzi ze spotkania z właściwym zabezpieczeniem siebie i rodziny?

- Oczywiście , że tak. Moją misją jest zapewnianie  klientom i ich rodzinom bezpieczeństwa finansowego w kryzysowych sytuacjach i pomoc w realizacji życiowych planów i marzeń. Moja praca to uświadamianie klientów o wadze ubezpieczenia na życie, bo często nie są w stanie wyobrazić sobie takich sytuacji, wypierają je psychicznie. Oczywiście prawie wszyscy rozmawiamy o chorobach, uczestniczymy w pogrzebach ale zawsze dotyczy to kogoś innego - naszych znajomych, sąsiadów. Pamiętajmy, że kiedyś mogę być to  ja. Dzięki mnie i tym wszystkim doradcom, którzy wykonują swoją pracę rzetelnie wiele rodzin ma poczucie bezpieczeństwa finansowego w sytuacjach kryzysowych, a takie sytuacje powinniśmy uwzględniać w swoim planie finansowym.

Czy dobrze skrojona polisa na życie daje nam gwarancje spokoju i pewności zabezpieczenia w trudnych sytuacjach?

- Zdecydowanie tak. Dobrze dopasowane ubezpieczenie na życie wraz z umowami dodatkowymi chroni nas przed całym spektrum nieoczekiwanych i nieprzyjemnych sytuacji o których mówiliśmy. Oczywiście mam na myśli skutki tych sytuacji a nie same zdarzenia. Wg mnie taka polisa poza ubezpieczeniem na życie  powinna zadziałać również w sytuacji poważnego zachorowania czy całkowitej niezdolności do pracy.  W przypadku zdiagnozowania np. nowotworu złośliwego otrzymujemy szybko pieniądze, które mogą nam pomóc w  leczeniu. Gdyby wypadek albo choroba spowodowały, że całkowicie i trwale jesteśmy niezdolni do pracy wypłacony kapitał rekompensuje nam brak możliwości dalszego zarabiania na życie.  W obydwu przypadkach możemy zdecydować się na jednorazową wypłatę tego kapitału lub na wypłatę w formie renty czasowej lub dożywotniej.

Czy poprzez ubezpieczenie na życie możemy też budować kapitał na przyszłość, np. na emeryturę?

- Tak. To następny ważny temat, aby budować kapitał na przyszłość; tak, aby będąc osobą zdrową, ale starszą mieć pewien bufor w postaci określonych środków, które powiększą nasze dochody na emeryturze lub będą na przysłowiową „czarna godzinę” Nie mówię tu o konkretnych kwotach, bo dla jednych 50 tys. to duża suma, dla innych - milion czy dwa to mało.

Czemu jest to takie ważne? Przecież spodziewamy się emerytur, wsparcia rodzin?

- Nie chcemy być ciężarem dla bliskich. Nie chcemy też żyć z racji wieku na diametralnie niższym poziomie, niż dotychczas. To czego możemy się spodziewać na emeryturze bez dodatkowych oszczędności na ten cel zapewniam, że rozczaruje każdego. Podam swój przykład. Od prawie 20 lat prowadzę działalność gospodarczą opłacam składki na ZUS. W ubiegłym roku otrzymałam z ZUS-u informację o hipotetycznej wysokości swojej emerytury – to 535 zł! Zaznaczam, że to nie jest gwarancja tylko przybliżona wartość. Reasumując, jeśli ktoś jeszcze nie robił sobie analizy emerytalnej obejmującej wszystkie źródła dochodu na emeryturze to zachęcam aby się temu przyjrzeć teraz, a nie kilka lat przed emeryturą. Na początku mówiłam, że coraz częściej rozmawiam z klientami na ten temat. Ja i moi współpracownicy takie analizy wykonujemy, posiadamy również rozwiązania dedykowane emeryturze, dzięki którym korzystamy z ulg podatkowych a dostępne są nie boję się tego powiedzieć – dla każdego.

Postrzeganie zawodu Doradcy ubezpieczeniowego się zmienia. Coraz częściej widzimy w nim osobę życzliwą i pomocną.  Nie odbiegamy także od standardów światowych – coraz więcej Doradców w tym Pani to doświadczeni specjaliści, których wiedza i kompetencje poparte są stosownymi certyfikatami. Nie mają już Państwo kompleksów związanych  z tym zawodem?

Agenci powinni szanować siebie i nie mieć kompleksów, a następuje to tylko wtedy, gdy mają dużą  fachową wiedzę i doświadczenie. Ja  takich kompleksów nie mam. Od  1996 roku związana jestem z Avivą dawniej Commercial Union. Wyróżnia mnie to, że  zdobyłam certyfikat doradcy finansowego II stopnia EFC( €uropean Financial Consultant (€FC®) a takich osób jest w całej Polsce póki co niespełna 200. Jestem członkiem Europejskiej Federacji Doradców Finansowych Polska,  zrzeszającej Członków, którzy zdali międzynarodowy egzamin i uzyskali Certyfikat €FFP, wydawany przez €uropejska Federację Doradców Finansowych w Bad Homburg. Moje doradztwo wykracza wielokrotnie poza usługi ubezpieczeniowe obejmując min. pomoc w napisaniu testamentu czy skierowaniu do dobrego prawnika. Moi Klienci liczą się z moim zdaniem; nie zamykają przede mną drzwi, więcej dziś ich dzieci stają się moimi klientami.
 
Jakie korzyści ma Klient umawiając się z Panią na spotkanie?

- Przede wszystkim działam etycznie  wykonuje swój zawód z ogromną pasją. Dla mnie najważniejsze to  dopasowanie rozwiązania do  potrzeb, oczekiwań i możliwości klienta. Buduję relacje wieloletnie z Klientami – dlatego tak ważne jest dla mnie ich zadowolenie i spełnienie oczekiwań, o których rozmawiamy przed zawarciem umowy. Klient przychodzi do mnie po poradę, a ja mu służę całą swoją wiedzą. Warto dodać, że szanuję konkurencję i nie mam zwyczaju proponowania likwidacji istniejących polis bez względu na to w jakiej firmie klient takie programy posiada. Doradzam także w innych tematach ubezpieczeniowych dotyczących majątku prywatnego, firmowego, samochodów  czy ubezpieczeniach dla firm.  Nawet jeśli jakiś temat wykracza poza zakres mojej działalności  np. pozyskanie kredytu czy leasingu albo sprawa wymaga dobrego prawnika to również oferuję pomoc.  Moje biuro współpracuje  z doświadczonymi specjalistami w tych dziedzinach,  bowiem - ideą mojej działalności jest to aby zapewnić kompleksowe usługi dla moich klientów.

Od czego zacząć?

- Od umówienia się na krótką rozmowę ze mną lub ze współpracującymi ze mną specjalistami, bo warto dodać, że nie pracuję sama. W biurze poza mną jest dwóch doświadczonych specjalistów oraz asystentka wspierająca naszą pracę. Rozmowa pozwala określić obszary zainteresowania, potrzeby klienta, zebrać niezbędne informacje, w tym informacje o posiadanych już zabezpieczeniach. Wszystko to po to aby przygotować klientowi optymalne do jego sytuacji rozwiązanie. Jeśli okazuje się obustronnie, że podejmujemy decyzję o dalszej współpracy to ustalamy z klientem kolejny krok.

Czy umawiając się na spotkanie jestem do czegoś zobligowany?

-  Tak, do przyjścia na takie spotkanie. Tego, czego nie możemy kupić to czas a dla mnie jest on bardzo cenny.  Nie oznacza to oczywiście, że spotkanie, na którym dojdziemy do wspólnego wniosku z klientem, że nie ma możliwości na współpracę jest stracony. Tak nigdy nie myślałam. To co mnie czasem irytuje to sytuacja kiedy umawiając się na spotkanie klient nie przychodzi i mnie nie uprzedza o tym. Nie muszę chyba wyjaśniać dlaczego. Spotkania najczęściej odbywają się w naszym biurze, tu mamy do dyspozycji narzędzia i  materiały, które bardzo pomagają w rozmowie. Jeśli klient nie może dojechać do biura wówczas umawiamy się w innym miejscu najczęściej w jego domu lub jego biurze. Staram się aby zawsze atmosfera takiego spotkania była dobra.

Ostatnie pytanie – powiedziała Pani, że nie pracuje sama, czy to oznacza, że jeśli kogoś interesuje taka praca to może się do Pani zwrócić w tej sprawie?

-  Z moimi współpracownikami tworzymy sprawdzony zespół. Reputacja jest dla mnie bardzo ważna a jako szef placówki biorę odpowiedzialność za pracę wszystkich. Jeśli ta potencjalnie zainteresowana pracą osoba miałaby dobrą reputację, była otwarta na ludzi, chętna do ciągłego doskonalenia i nad wszystko uczciwa to są duże szanse, że współpraca byłaby  możliwa. Tak się składa, że obecnie wdrażam do zawodu jednego z moich klientów, który od kilkunastu lat jest specjalistą w dziedzinie inwestycji. Mam nadzieję, że wkrótce  dołączy do naszego zespołu. Jeśli ktoś poważnie zastanawia się czy to zajęcie dla niego zapraszam do kontaktu ze mną.

Kancelaria Usług Finansowych - Placówka Partnerska Aviva mieści się przy ul. Okulickiego 39 II piętro,  tel.  48 370 39 40, 500 311 69.

TEKST SPONSOROWANY

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy