800 tys. na budowę muszli koncertowej

800 tys. na budowę muszli koncertowej
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Wybudowana w latach 50. Po kolejnym pożarze rozebrana na przełomie lat 80. i 90. Teraz ma powrócić. Mowa o muszli koncertowej w Parku Kościuszki, która ma zostać wybudowana do końca roku. Miasto na ten cel otrzymało z rezerwy budżetowej  premier Ewy Kopacz 800 tys. zł.

- Przez dwa lata obywatele tego miasta w ramach budżetu obywatelskiego próbowali walczyć o to, żebyśmy w Radomiu wrócili w to stare miejsce z muszlą koncertową – mówił podczas konferencji Zbigniew Banaszkiewicz, doradca prezydenta ds. kontaktów z rządem.

Jak zostało powiedziane na wczorajszej konferencji, budowa muszli ma zostać wybudowana do końca roku. Pieniądze na ten cel zostały przeznaczone z rezerwy budżetowej pani premier, natomiast 20 proc. dokłada miasto. Prezydent  Radosław Witkowski podkreślił, że to już kolejne pieniądze, które Radom otrzymuje z rezerwy budżetowej. -  Ja chciałbym podziękować pani premier Ewie Kopacz bo to środki z rezerwy, które popłyną do Radomia po raz kolejny. Pierwsze dotyczyło zakupu aparatury medycznej dla szpitala, a teraz będziemy mogli odbudować muszlę koncertową w jej historycznym miejscu. Otrzymujemy pieniądze na cel, o którym marzyliśmy od wielu lat – mówił  prezydent.

Czasu na realizacje inwestycji nie jest za dużo, ale jak zapewnia Radosław Witkowski magistrat zrobi wszystko, by muszla była gotowa przed końcem roku.  - Mamy świadomość wyzwania jakie przed nami stoi. Działania chcemy rozpocząć praktycznie od poniedziałku, wtedy też na  sesji Rady Miejskiej postawimy wniosek o takie zmiany budżetowe, które zabezpieczą nasze finansowanie – zapowiada prezydent.

Przypomnijmy, że budowa muszli koncertowej była jednym z projektów zgłoszonych także do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Jeśli ten projekt wygra w głosowaniu, to w ramach budżetu obywatelskiego będzie realizowany następny z listy, bo muszla ma już zapewnione finansowanie.

Pierwotnie muszla koncertowa była zwrócona w kierunku katedry. Natomiast odbudowana ma zostać zwrócona w kierunku ulicy Żeromskiego.Katarzyna Skowron/ fot. JG

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy