25 lat Straży Miejskiej

25 lat Straży Miejskiej
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Ćwierć wieku mija odkąd funkcjonować zaczęła w Radomiu Straż Miejska. Z tej okazji w piątek odbył się jubileusz, podczas którego wręczono strażnikom wyróżnienia i medale.

Jak zaznacza komendant Straży Miejskiej Paweł Górak przez 25 lat wiele się zmieniło. - Społeczeństwo lokalne wymaga od nas coraz więcej nowych inicjatyw i wydaje mi się, że przez ten czas udało nam się do tego dostosować i realizujemy to, czego społeczeństwo od nas wymaga. Na kolejne lata życzyłbym sobie sam i strażnikom miejskim zaufania społecznego, aby akceptowane było to, co robimy na co dzień - mówił komendant Paweł Górak. 

Dzień Straży MiejskiejPodczas uroczystości głos zabrał również prezydent Radosław Witkowski. - 25 lat to wiek znakomity. Nie trudno wyobrazić sobie 25-letniego młodzieńca wykształconego, z pewnym bagażem doświadczeń, który chce podejmować nowe wyzwania i zaczyna nowy rozdział w życiu. I tak widzę Straż Miejską. Te 25 lat to czas kształtowania, jak i również wprowadzania nowych norm prawnych - mówił prezydent.

W imieniu mieszkańców Radomia Radosław Witkowski podziękował strażnikom miejskim za wysiłek i poczucie bezpieczeństwa jakie dają mieszkańcom Radomia. - Chciałbym wam serdecznie podziękować, bo wasza praca ciężka, często niebezpieczna, wymaga olbrzymiego szacunku - mówił.

Po przemowach funkcjonariuszom Straży Miejskiej wręczono medale okolicznościowe od prezydenta Radosława Witkowskiego, grawer od wojewody mazowieckiego Jacka Kozłowskiego, a także medal okolicznościowy Pro Mazovia. Strażnikom wręczono również dyplomy, awanse i pochwały. 

KS, UM fot. Joanna Gołąbek

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Ostatnio komentowane

Polecamy