200 nowych stojaków rowerowych

200 nowych stojaków rowerowych
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Montowane stojaki będą takie same, jak w latach ubiegłych. Typ „odwrócone „U” wykonane z rury stalowej, giętej, ocynkowanej ogniowo, część z nich  będzie wyposażone w  reklamę wykonaną na metalowych, galwanizowanych  i pomalowanych na kolor pomarańczowy  tablicach z informacjami zawierającymi motyw roweru w centralnej części oraz nazwę i dane adresowe partnerów projektu. 

Kontynuacja projektu realizowanego  przez Urząd Miejski  w latach 2009 – 2011 i w 2014 r.  jest odpowiedzią na rosnącą  popularność rowerów jako środka transportu w mieście. Zdaniem rowerzystów,  ilość stojaków  wciąż jest niewystarczająca.

Przypomnijmy, że  w latach 2009 – 2011   i w 2014 r. zostały zamontowane przy radomskich szkołach i w przestrzeni miejskiej 652 stojaki rowerowe. Partnerem projektu była radomska firma Salon Rowerowy „Rodex”, która nieodpłatnie zamontowała stojaki zakupione przez Gminę Miasta Radomia.

Celem projektu jest promocja roweru jako ekologicznego środka transportu poprzez  umożliwienie bezpiecznego parkowania rowerów oraz uświadomienie korzyści płynących z jazdy na rowerze (aspekty zdrowotne, ekologiczne i ekonomiczne). 

źródło UM

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy