Podwórkowe kapele na Żeromskiego

Podwórkowe kapele na Żeromskiego
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najbliższego niedzielnego wieczoru scenę na ul. Żeromskiego przejmą kapele podwórkowe. Wyjątkowy klimat miejskiego folkloru popłynie do ulic, zaułków, placów i bram za sprawą muzyki Halniaków i Fakirów.

Radomska Kapela Podwórkowa „Halniacy” istnieje od września 1972 roku. Od blisko 40 lat kapela gra i śpiewa własny oryginalny repertuar poruszający problemy dawnego i współczesnego Radomia, a także treści bliskie sercu każdego słuchacza. Od momentu powstania prezentuje profesjonalny poziom wykonawczy zdobywając uznanie dające jej miejsce w czołówce kapel podwórkowych w kraju. Dowodem tego są liczne nagrody i wyróżnienia na ogólnopolskich festiwalach i przeglądach.


Kapela Podwórkowa „FAKIRY”
powstała w 1976 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Podczas pierwszego występu przypadkowo użyta przez konferansjera nazwa „Fakiry” pozostała do dzisiaj. Kapela dość szybko wytworzyła charakterystyczny styl opierając się głównie na własnej twórczości. Repertuar stanowią piosenki wynikające z obserwacji rzeczywistości, śmiesznostek, przywar i uroków życia. Stylistycznie nawiązują do muzyki folkloru miejskiego. Uzupełnieniem są znane piosenki muzyki popularnej i biesiadnej. „Fakiry” były nagradzane na wielu przeglądach i festiwalach. Wielokrotnie występowali w programach telewizyjnych.


Zadanie realizowane w całości ze środków finansowych Gminy Miasta Radomia


KIEDY: 19 sierpnia

GDZIE: ul. Żeromskiego 53 w Radomiu (plac przed gmachem Urzędu Miejskiego)

START: 19.00


 

WSTĘP WOLNY
źródło: MOK "Amfoteatr", R.K.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy