„Nasz Elementarz” dotarł do radomskich szkół!

„Nasz Elementarz” dotarł do radomskich szkół!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


[gallery id=1212]

We wtorek (12 sierpnia) na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej ukazał się komunikat, że na Mazowszu z powodzeniem zakończono dystrybucję I części „Naszego elementarza”. To pierwsze województwo w kraju, gdzie do wszystkich szkół dotarły darmowe podręczniki dla pierwszoklasistów. Potwierdziliśmy tę informację w kilku radomskich placówkach oświatowych.

- Nie mieliśmy żadnych zgłoszeń od dyrektorów szkół, że coś poszło nie tak. Przesyłki są kompletne, zgodne ze złożonym zamówieniem. Kurierzy już dostarczyli I część elementarza – powiedział Leszek Pożyczka, dyrektor wydziału edukacji. - Teraz w szkołach jest czas opracowywania regulaminów wypożyczeń tych książek. Stanowią one własność szkoły i mają służyć uczniom przez trzy lata. Dlatego zostaną zarejestrowane na stanie bibliotek szkolnych i będą wypożyczane zgodnie z opracowywanym regulaminem. Te przepisy będą również zawierały kwestie dotyczące odpowiedzialności za zniszczenie lub zagubienie podręcznika.

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 nowe podręczniki są już od kilku dni. - Wszystko jest zgodne z zamówieniem. Czekamy teraz na ćwiczeniówki i podręczniki do języka angielskiego, które już zamówiliśmy w wydawnictwie. Dla uczniów będą one darmowe, koszty pokryje ministerstwo – powiedziała Katarzyna Gruszka, dyrektorka PSP 7. - Jesteśmy w trakcie opracowywania procedur, dotyczących wypożyczania „Naszego elementarza”. Wszystko będzie gotowe na początek września - pierwszoklasiści otrzymają komplet książek.

Aleksandra Jabłonka/ fot. M.S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy