Czterysta sześciolatków z odroczeniem! Nie pójdą do I kl.

Czterysta sześciolatków z odroczeniem! Nie pójdą do I kl.
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Dyrektorzy szkół przyznają, że wielu rodziców, którzy w ubiegłym roku zapisali pięcioletnie dzieci do klas „0”, teraz nie zdecydowało się na puszczenie dzieci do I klasy. Zostaną one na jeszcze jeden rok w zerówce. Dotyczy to dzieci urodzonych w drugiej połowie 2008 roku. Dzieci z pierwszej połowy roku powinny iść do I kl. obowiązkowo, ale wiele z nich  ma odroczenia z poradni psychologiczo-pedagogicznej.

W połowie marca informowaliśmy o wielkim oblężeniu PPP nr 1, konieczne było zwiększenie etatów specjalistów.

- Zgłosiło się do nas około 600 osób z prośbą o przeprowadzenie badań. Do dzisiaj wydaliśmy 409 zaświadczeń mówiących o niegotowości podjęcia nauki w I klasie, a jeszcze nie zakończyliśmy wszystkich badań. Jest to wielki wzrost, bowiem w ubiegłym roku takich opinii wydaliśmy 26 – powiedziała Grażyna Woźniak, dyrektor PPP nr 1 w Radomiu. - Wśród zdiagnozowanych dzieci są głównie sześciolatki, które zgodnie z nową reformą obowiązkowo powinny iść do I klasy. Znikomą ilość stanowią siedmiolatki. Przeprowadziliśmy kompleksowe badania dzieci, powodem wydania odroczeń była głównie niedojrzałość emocjonalna, deficyty percepcyjno-motoryczne, wady wymowy.

Mimo 400 sześciolatków z odroczeniami, w Radomiu powstanie w nowym roku szkolnym dużo nowych klas I.

- Mamy około 935 sześciolatków idących do I klasy. To daje nam około 37 nowych oddziałów. Zgodnie z przepisami dyrektorzy powinni umieszczać w jednej klasie dzieci w tym samym wieku – wyjaśnił wiceprezydent Ryszard Fałek.

Aleksandra Jabłonka/ fot. archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Najczęściej czytane

Polecamy